W Łodzi trwa Salon Maturzystów Perspektywy 2013 [ZDJĘCIA]

  W Łodzi trwa Salon Maturzystów Perspektywy 2013 [ZDJĘCIA]

  Maciej Kałach

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  W Łodzi trwa Salon Maturzystów Perspektywy 2013 [ZDJĘCIA]
  1/19
  przejdź do galerii

  ©Krzysztof Szymczak

  Danuta Zakrzewska, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi otworzyła w poniedziałek Salon Maturzystów Perspektywy 2013, czyli dwudniową imprezę dla uczniów przygotowujących się do egzaminu dojrzałości.
  W poniedziałek szefowa OKE ostrzegała przed ściąganiem na maturze. Najpierw na spotkaniu z maturzystami 2014, później przemawiając do uczniów, którzy do egzaminu podejmą w 2015 r., gdy zmieni się jego forma.

  - Wciąż zdarzają się przypadki kombinowania i oszukiwania, a w konsekwencji unieważnienia matury - mówiła Zakrzewska. - Na egzaminie z matematyki jeden z absolwentów zapisał wyrażenie "2y", jednak miał tak niestaranny charakter, że ściągający odczytał zapis jako "24". Przy sprawdzaniu okazało się, że połowie prac z sali pojawiło się "24", chociaż liczba ta zupełnie nie miała związku z maturalnym zadaniem.

  Zakrzewska poinformowała także, że dyrektorzy otrzymują ze strony specjalistycznych sklepów oferty zakupu "zagłuszaczy" sygnału GSM, które nie pozwolą oszustom na maturalnej sali kontaktować się podpowiadaczami.

  Maturzyści 2015 zapoznali się ze szczegółami egzaminu w nowej formie. Jedną z najważniejszych zmian jest rezygnacja ministerstwa edukacji z prezentacji jako formy ustnego egzaminu z języka polskiego. Wraca losowanie pytań.

  - Skala patologii związanej z handlem prezentacjami sprawiła, że ta forma straciła sens - mówiła Zakrzewska.

  We wtorek uczniowie będą mogli posłuchać m.in. o zasadach egzaminów 2014 z biologii, polskiego, chemii, fizyki, języków obcych, matematyki, historii, wiedzy o społeczeństwie. Inne atrakcje to np. konsultacje z doradcami zawodowymi, pomagającymi wybrać zawód na podstawie testów, czy prezentacja na temat kierunków przyszłości. Wstęp na salon, który odbywa się na Politechnice Łódzkiej (Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki, ul. Stefanowskiego 18/22), jest bezpłatny.

  Salon odbywa się w Łodzi po raz siódmy. To część kampanii informacyjnej dla maturzystów, która jest prowadzona we wrześniu w szesnastu miastach Polski.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Prześliczna dziewczyna

  Zauroczony (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 17 / 18

  Poszukuję prześlicznej koleżanki ,którą widziałem na Salonie Maturzystów, z 17-stego zdjęcia, CZWARTEJ w kolejności(uwzględniając dziewczynę w białej bluzce, której prawie nie widać). Ktoś kojarzy,...rozwiń całość

  Poszukuję prześlicznej koleżanki ,którą widziałem na Salonie Maturzystów, z 17-stego zdjęcia, CZWARTEJ w kolejności(uwzględniając dziewczynę w białej bluzce, której prawie nie widać). Ktoś kojarzy, a może nawet zna? Bardzo proszę o kontakt: michal2056@o2.plzwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo