MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W poniedziałek rusza remont skrzyżowania Rydza-Śmigłego i Dąbrowskiego

Agnieszka Magnuszewska
Agnieszka Magnuszewska
W poniedziałek drogowcy wejdą na skrzyżowanie ul. Dąbrowskiego i al. Śmigłego - Rydza, które jest w opłakanym stanie. Jednak w najbliższym tygodniu nie będą powodować wielkich utrudnień w ruchu.

W poniedziałek na skrzyżowaniu ul. Dąbrowskiego i al. Śmigłego - Rydza rozpoczną się przygotowania do remontu. Na skrzyżowaniu marszałków wykonane będą „przewiązki” przekierowujące ruch z jednej jezdni alei na drugą. Poważne utrudnienia rozpoczną się 28 sierpnia, bo zamknięte zostaną wjazdy w ulicę Dąbrowskiego.

- Kierowcy będą musieli korzystać z objazdu ulicami Tatrzańską, Broniewskiego i Kilińskiego albo ul. Przybyszewskiego - mówi Grzegorz Misiorny p.o. dyrektora Zarządu Dróg i Transportu. - Przez skrzyżowanie nie będą też jeździć tramwaje. Jednak w najbliższym tygodniu komunikacja tramwajowa będzie kursować jak dotąd. Jedyna zmiana to uruchomienie od 22 sierpnia autobusowej linii zastępczej Z13, która będzie kursować z pętli przy ul. Śląskiej przez Rydza - Śmigłego i Kopcińskiego na ul. Pieniny. Wiąże się to jednak z pracami prowadzonymi na Radiostacji.

Czytaj też: Drogowcy zamkną al. Kościuszki. Będą duże utrudnienia w ruchu w centrum miasta

Podczas modernizacji skrzyżowania, która na dobre rozpocznie się dopiero 28 sierpnia, ruch zostanie utrzymany na al. Śmigłego - Rydza. Kierowcy będą mogli tu korzystać z jednej jezdni w obu kierunkach, więc do dyspozycji będą mieć tylko jeden pas ruchu. Na razie auta będą jeździć jezdnią zachodnią (prowadząca na południe). Ruch z jezdni wschodniej zostanie przekierowany tuż przed skrzyżowaniem z ul. Dąbrowskiego.

- Większość prac zamierzamy wykonać do końca roku, więc tramwaje i samochody będą mogły powrócić na al. Śmigłego - Rydza na zimę - mówi Katarzyna Mikołajec, zastępca dyrektora Zarządu Inwestycji Miejskich.

Ulica Dąbrowskiego nadal jednak może pozostać zamknięta, bo kolejne etapy prac zakończą się dopiero wiosną. Do tego czasu po Dąbrowskiego mogą nie kursować tramwaje. Mają je zastąpić linie autobusowe Z13, Z2 i Z14.

Największe utrudnienia zaczną się 28 sierpnia. Zamknięta zostanie ul. Dąbrowskiego

- Od 28 sierpnia linia tramwajowa nr 2 skrócona zostanie do pl. Niepodległości, a linia nr 14 będzie kursować przez ulicę Przybyszewskiego do pętli przy ulicy Lodowej. Zastąpi je linia autobusowa Z2 spinająca pl. Niepodległości z Dąbrową oraz linia Z14 kursująca z pętli przy Wydawniczej na Dąbrowę - tłumaczy Misiorny.

Zatem na początek roku szkolnego szykują się spore utrudnienia zarówno dla kierowców, jak i pasażerów MPK. Wstępnie drogowcy planowali rozpocząć remont skrzyżowania w lipcu, ale uniemożliwiła to zmiana w prawie zamówień publicznych.

CZYTAJ:

- Zmiana wstrzymała nam procedury związane z ogłaszaniem przetargów. Długo prosiliśmy o informację, jak ma wyglądać nowe prawo zamówień publicznych, ale dostawaliśmy tylko informacje, że mamy czekać z przetargami na ogłoszenie nowych reguł - tłumaczy Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi. - Dlatego mamy taką sytuacj. Musimy przeprowadzić remont skrzyżowania jak najszybciej, bo stan torowiska zagraża podróżującym.

W najbliższą niedzielę zakończą się utrudnienia na al. Kościuszki, gdzie trwa przebudowa przystanków. Auta będą już mogły korzystać z obu jezdni, a tramwaje wrócą na trasę ŁTR. Przebudowa przystanków potrwa do końca września.

Wydarzenia tygodnia w Łódzkiem. Przegląd wydarzeń 8-14 sierpnia 2016 roku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki