W szpitalu im. Jordana powstał oddział geriatryczny...

  W szpitalu im. Jordana powstał oddział geriatryczny [ZDJĘCIA]

  Joanna Barczykowska

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  W szpitalu im. Jordana powstał oddział geriatryczny [ZDJĘCIA]
  1/8

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Grzegorz Gałasiński

  Miejski Szpital im. Jordana odradza się w nowej odsłonie. We wtorek oficjalnie otworzono tam pierwszy wyremontowany oddział. Na miejscu chirurgii, którą przeniesiono do Szpitala im. Jonschera powstał oddział chorób wewnętrznych z geriatrią. To drugi, po klinice w Uniwersyteckim Szpitalu im. WAM, oddział geriatryczny w Łodzi. Kolejny ma powstać w szpitalu im. Sonnenberga już w przyszłym roku.
  Remont oddziału chorób wewnętrznych w szpitalu im. Jordana kosztował 1,5 mln zł. Środki na modernizację przekazał szpital im. Jonschera - najlepiej prosperujący miejski szpital. Władze miasta chcą jeszcze w tym roku połączyć oba szpitale. Przygotowania do tego trwały od kilku lat. Modernizacja oddziałów w szpitalu im. Jordana jest częścią strategii, która ma na celu fuzję obu placówek.

  - W Szpitalu im.
  Jordana skupiamy oddziały zachowawcze, czyli np. dużą internę. Oddziały zabiegowe z kolei będą skupione w szpitalu im. Jonschera, gdzie budowany jest nowoczesny blok operacyjny - tłumaczy Bożena Woźniak, dyrektor szpitala im. Jonschera i szpitala im. Jordana.

  Dwoma szpitalami od kilku lat zarządza jeden dyrektor. W ramach modernizacji wyremontowano także gabinet zabiegowy poradni ginekologii w oddziale ginekologii oraz salę intensywnego nadzoru i izolatkę.

  Niewielki oddział chirurgii ogólnej przeniesiono do szpitala im. Jonschera. Z kolei oddział wewnętrzny ze Szpitala im. Jonschera został przeniesiony do szpitala im. Jordana. W tym miejscu urządzono oddział neurologiczny z rehabilitacją neurologiczną.

  W zeszłym roku z pieniędzy z budżetu Łodzi zakupiono też aparat RTG, którego brakowało w "Jordanie". Te zabiegi miały na celu uratowanie zadłużonego szpitala. W ostatnich latach dyrekcji udało się zmniejszyć dług placówki z 9 do 6 milionów zł. Dług przed fuzją obu szpitali ma zostać umorzony. Taką deklarację złożyły władze Łodzi.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo