W szpitalu Sterlinga w Łodzi wstrzymano operacje...

  W szpitalu Sterlinga w Łodzi wstrzymano operacje kardiochirurgiczne

  Joanna Barczykowska

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Klinika ma zabezpieczone zapasy leku Levonor tylko dla chorych po operacjach

  Klinika ma zabezpieczone zapasy leku Levonor tylko dla chorych po operacjach ©Krzysztof Szymczak/archiwum Dziennika Łódzkiego

  Pan Jacek Jesionowski stawił się w poniedziałek rano w Regionalnym Centrum Chorób Serca im. Sterlinga w Łodzi. Dzień później miała się odbyć jego operacja. Niestety, jego operacja się nie odbyła. Podobnie jak kilka innych. Jedyna w województwie klinika kardiochirurgii musiała wstrzymać wszystkie planowe operacje. Powód?
  Klinika ma zabezpieczone zapasy leku Levonor tylko dla chorych po operacjach

  Klinika ma zabezpieczone zapasy leku Levonor tylko dla chorych po operacjach ©Krzysztof Szymczak/archiwum Dziennika Łódzkiego

  W szpitalnym magazynie brakuje leku Levonor, który wspomaga akcję serca. Jest niezbędny pacjentom w ciężkim stanie po operacjach kardiochirurgicznych. Mimo złożonych zamówień, szpital nie dostał odpowiednich ilości leku, a zapasy się kończą. Lekarze pożyczają resztki leku z innych szpitali, by zabezpieczyć leżących na oddziale pacjentów. A nowe operacje wstrzymano do odwołania...

  - Dziennie wykonywaliśmy średnio pięć operacji kardiochirurgicznych.
  Niestety, musieliśmy wstrzymać planowe zabiegi z powodu braków leku Levonor. Wystarczy mam go tylko na zabezpieczenie potrzeb pacjentów po operacjach i tych, u których wykonanie operacji będzie niezbędne, np. w przypadku tętniaka rozwarstwiającego aorty - tłumaczy prof. Ryszard Jaszewski, kierownik kliniki kardiochirurgii w szpitalu im. Sterlinga. - Do czasu dostawy leków nie będziemy mogli przeprowadzić kolejnych operacji. Aby zapewnić bezpieczny przebieg leczenia po operacji u chorych z niewydolnością serca, lek jest bowiem niezbędny.

  W klinice kardiochirurgii w kolejce ustawiło się w poniedziałek kilku zrozpaczonych pacjentów. Wszyscy dowiedzieli się, że z powodu braku leku ich operacje odbędą się w innym terminie. Kiedy? Jeszcze nie wiadomo. - Mam 14 zgrubień w żyłach. Jedna zatkana jest w 95 proc. Mój stan jest krytyczny, dlatego pilnie potrzebuję operacji. Czekałem na nią pół roku. Dziś miałem mieć wszczepione bajpasy - żalił się pan Zbigniew Bazela z Kutna.

  W takiej sytuacji, jak on, jest wielu pacjentów z Łódzkiego. Klinika w "Sterlingu" jest jedynym oddziałem kardiochirurgicznym dla dorosłych w regionie, który musi zabezpieczyć aż 2,5 mln pacjentów. Każdy przypadek jest pilny i ciężki, dlatego leku potrzeba coraz więcej. Mimo zamówień - szpital go nie dostał. Dlaczego?

  - Ze względu na zwiększoną skalę zamówień w stosunku do planu produkcji zmuszeni byliśmy reglamentować dostawy leku Levonor do klientów hurtowych i szpitalnych. Z hurtowniami monitorujemy zapasy w szpitalach i w trybie priorytetowym reagujemy na zgłaszane nam pilne potrzeby. Do szpitala kardiologicznego przy ul. Sterlinga w Łodzi, który zgłosił brak Levonoru, jeszcze w poniedziałek miała dotrzeć partia tego produktu - mówiła w poniedziałek Magdalena Rzeszotalska, szef ds. PR Polpharma SA.

  - Zdajemy sobie sprawę ze znaczenia leku Levonor, dlatego dokładamy wszelkich starań, by jak najszybciej zapewnić odpowiedni poziom dostaw. W poniedziałek zwolniliśmy do obrotu partię 12 tys. opakowań, a 7 października i w następnych dniach będziemy zwalniać kolejne serie, co pozwoli nam w niedługim czasie zabezpieczyć potrzeby szpitali - dodaje.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ...

  shee (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5

  chory kraj - zeby lekow brakowalo w szpitalach????!!!! pa-ra-no-ja!!!! i jak tu ma byc dobrze????

  Zapytaj lekarza

  1 3 4 5 ... 27 »
  28 stycznia

  Światowy Dzień Trędowatych

  zobacz więcej »