Warto chodzić na mecze hokejowe w Zgierzu. Wielkie emocje w meczach Fabrykantów

Warto chodzić na mecze hokejowe w Zgierzu, zwłaszcza takie jak te rozgrywane podczas minionego weekendu. W spotkaniach Fabrykantów z SMS Katowice i Zagłębiem Sosnowiec gospodarze zdobyli cztery punkty, co pozwoliło przeskoczyć w tabeli... mistrza MHL z poprzedniego sezonu Niedźwiadki Sanok - pisze red. Wojciech Filipiak.

Cennym sukcesem jest pokonanie 4:3 (2:0, 2:1, 0:2) wicelidera tabeli SMS Katowice, drużyny, która stanowić będzie trzon rozpoczynających się na początku grudnia mistrzostwa świata do lat 20. Fabrykanci zaczęli bardzo dobrze, a po dwóch tercjach prowadzili 4:1. Gole strzelali liderzy łódzkiej drużyny Iwan Cyran (2) oraz Eduard Szybelbajn i Vaclav Rziha. Goście finiszowali jednak zawzięcie, doprowadzili do wyniku 4:3 i przez ostatnią minutę grali bez bramkarza z przewagą zawodnika w polu. Nic z tego - broniący łódzkiej bramki Adam Kaczmarek nie dał się pokonać.

Gorzej poszło w meczu z rezerwami ekstraligowego Zagłębia Sosnowiec. Tu z kolei po dwóch tercjach było 2:0 dla goście, ale Fabrykanci doprowadzili w 58 minucie do wyrównania po dwóch bramkach Juvala Halperta, który uratował w ten sposób przynajmniej jeden punkt dla drużyny, bo po dogrywce i karnych goście wygrali jednak 3:2 (0:1, 0:1, 2:0). Zwycięzcę wyłoniła dopiero ósma kolejka "najazdów"!

Skład drużyny Fabrykantów w sobotnio-niedzielnych meczach: Kaczmarek i Warszycki w bramce oraz Arvidsson, Kozak, Szybelbajn, Pietrowski, Puchliak - Sivek, Kaplun, Revaj, Halpert, Rziha - Stryżanok, Asadczy, Pirocki, Świderski, Cyran - Cieślak, Srokosz, A. Matuszewski, W. Krzesłowski, Kułak.
Nie było w tym sezonie weekendu bez nowych zawodników: tym razem debiutowali w zespole Fabrykantów 24-letni Czech wychowany w Nowym Jorku Michal Sivek (ostatni klub Danbury Hat Tricks) i 21-letni Michaił Asadczy z Białorusi, w poprzednim sezonie w kadrze II-ligowego klubu z Bobrujska.
Polonia Bytom wygrała z MOSM Tychy 5:2 i z Naprzodem Janów 4:1, powiększając tym samym przewagę nad SMS Katowice do siedmiu punktów. Fabrykanci awansowali na 12 miejsce w stawce 15 zespołów.
Kto był w sobotę i w niedzielę w zgierskiej hali, ten przyjdzie na pewno na następne mecze. Kto nie był, może przekonać się, jakie emocje przynosi mecz hokejowy już 25 i 26 listopada podczas spotkań Fabrykantów z Naprzodem (sobota, 18.30) i MOSM Tychy (niedziela, 17.30). Naprzód zajmuje aktualnie czwarte miejsce, Tychy - szóste - kończy red. Wojciech Filipiak.