Weekend w Łódzkiem – z Funduszami będzie udany!

Artykuł sponsorowany
Letnie weekendy sprzyjają wycieczkom i spędzaniu czasu poza domem. Kiedy czasu jest niewiele, szkoda tracić go na długie dojazdy. Dobrym pomysłem byłoby pozostanie w naszym regionie. Ale czy są tutaj atrakcje turystyczne, które nie znudzą się w pięć minut? Odpowiedź brzmi „zdecydowanie tak”, a dzięki wsparciu unijnych funduszy lista pomysłów na weekend w Łódzkiem jest coraz dłuższa.

Uniejów – gmina z Termami i szlakami
Uniejów to najmłodsze polskie uzdrowisko. Wody geotermalne są największym bogactwem gminy, która dzięki wsparciu z Funduszy Europejskich wykorzystuje ją na każdym polu – od ogrzewania po turystykę. Najbardziej rozpoznawalnym obiektem Uniejowa jest kompleks Termy Uniejów, który obecnie przyciąga ponad pół miliona gości w ciągu roku. Wkrótce ta liczba może się podwoić, bo 20 czerwca 2019 r. Termy Uniejów otworzyły nowe baseny. Jednym z nich jest całoroczny basen rekreacyjny z wodą solankową, wyposażony w leżanki i ławeczki rurowe z funkcją masażu powietrznego oraz masażu karku. Łączna powierzchnia lustra wody nowej niecki to prawie 800 m². Pojawiły się też nowe atrakcje dla dzieci, a rozładowanie kolejek wspomogą dodatkowe kasy. Cała inwestycja kosztowała ponad 17,5 mln zł, z czego ponad 6 mln zł pokryło dofinansowanie z puli RPO WŁ 2014-2020. Uniejów ma rozwijającą się bazę hotelową i gastronomiczną, więc spokojnie można zaplanować tam dwudniowy pobyt.

Poczuć dziecięcą radość
Zapewnienie atrakcji dla najmłodszych to nie lada wyzwanie, ale województwo łódzkie pomoże mu sprostać. Dla tych, których dzieci są na etapie fascynacji dinozaurami, lubią bawić się w piaskownicy lub są ciekawe, jak wyglądała kiedyś wieś, pozycją obowiązkową jest odwiedzenie Dinoparku w Kołacinku. Dla miłośników pociągów niezapomnianym przeżyciem będzie podróż zabytkową koleją wąskotorową na linii Rogów – Rawa Mazowiecka – Biała Rawska, która działa od 104 lat. Podpowiadamy: Kolej Wąskotorowa Rogów-Rawa-Biała organizuje przejazdy w określone dni, dlatego warto wcześniej sprawdzić rozkład jazdy na stronie internetowej, a do Rogowa można dojechać pociągiem ŁKA relacji Łódź Fabryczna – Warszawa Wschodnia (też dofinansowanym z Unii).

Łódzkie jest piękne i… aktywne!
O pięknych widokach w górach czy nad morzem nie trzeba przekonywać, zaś o pięknych widokach w Łódzkiem można przekonać się jadąc rowerem wzdłuż Szlaku Bursztynowego. W naszym województwie dzieli się on na dwie części: Nadwarciański i Nadbzurzański. Nadwarciański biegnie wzdłuż Warty: od wsi Załęcze Małe, Przywóz, Krzeczów do Osjakowa. Nadbzurzański to trasa Pradoliną Bzury-Neru, która stwarza okazję do odwiedzenia historycznych miast: Łęczycy (z dawnym grodziskiem i kolegiatą w Tumie) i Łowicza. Rowerowy Szlak Bursztynowy jest nadal rozbudowywany i urozmaicany. Osoby, które zamiast szusować chcą pokołysać się na falach powinny pojechać nad zalew Jeziorsko. W Ostrowie Warckim znajduje się plaża i port jachtowy „Jeziorsko”. Można też skorzystać z kajaków lub ustawić przyczepę kempingową.

Fundusze na turystykę czekają
W ramach wsparcia z Regionalnego Programu dla województwa łódzkiego można uzyskać dofinansowanie na realizacje związane z podniesieniem atrakcyjności turystycznej naszego regionu. Wymienione w artykule atrakcje rozwijają się dzięki skorzystaniu z Funduszy Europejskich w różnych latach. Jak widać – wyszło to na dobre nie tylko im, ale i nam. Teraz w Łódzkiem nie ma mowy o nudnym weekendzie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki