Wiceliderki teraz grają na Widzewie, ŁKS walczy w Warszawie

Koszykówka. Koszykarki Widzewa wygrały mecz w Lesznie i z pozycji wicelidera tabeli przystępują do meczu w hali Parkowa w Łodzi z Dijo Maximus Kąty Wrocławskie.

W Lesznie na cztery minuty przed końcem trzeciej kwarty był remis 39:39, ale od tego momentu ważne punkty zdobyła Natalia Gzinka oraz Nikola Tomasik i już do końca meczu widzewianki nie dały sobie odebrać prowadzenia. Trwała zacięta walka i gospodynie zmniejszyły rozmiary prowadzenia łodzianek (50:52). Lesznianki faulowały, a decydujące dwa osobiste wykorzystała Anna Kudelka i jedenasta wygrana stała się faktem.
Widzewianki grają w sobotę o 18 w hali Parkowa w Łodzi z Dijo Maximus Kąty Wrocławskie. UKSBasket Aleksandrów po porażce z Mon-Pol Płock w niedzielę o godz. 13 gra w Aleksandrowie z GTK II Gdynia. Grot F&F Automatyka Pabianice w tej kolejce pauzuje.
Koszykarze ŁKS Coolpack Łódź w sobotę o 18 grają z Hutnikiem w Warszawie.
W pierwszej lidze 8 stycznia o godz. 16 Księżak Łowicz gra u siebie ze Startem II Lublin.
Tęcza Leszno - Widzew Łódź 50:54 (10:14, 9:19, 12:12, 9:9)
Widzew: Anna Kudelska 19, Wiktoria Stępień 12, Natalia Gzinka 10, Nikola Tomasik 8, Ewelina Gala 3, Jagoda Bandoch 2, Małgorzata Chojnacka 0, Wiktoria Ozga 0, Julia Dresler 0, Maria Grudzień 0. Trener: Anna Chodera.
UKS Basket SMS Aleksandrów – Mon-Pol Płock 71:77 (18:17, 17:16, 24:20, 12:24)
Basket: Karolina Dżochowska 20, Alicja Jarząb 18, Kinga Stasinowska 10, Joanna Szeklicka 8, Aleksandra Rok 6, Emilia Bołbot 4, Natalia Donica 3, Natalia Rosińska 2, Joanna Byczkowska 0, Paulina Hnida 0. Trener: Adam Rajkowski.