Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Widzew 40 lat później. Na stadionie instalacja bohaterów, morze gadżetów i śniadanie

Dariusz Kuczmera
Dariusz Kuczmera
Marcin Rydz, Piotr Szor, Andrzej Grębosz i Wiesław Wraga
Marcin Rydz, Piotr Szor, Andrzej Grębosz i Wiesław Wraga Fot. Widzew
Czterdzieści lat minęło, jak jeden dzień - śpiewał Andrzej Rosiewicz w filmie „Czterdziestolatek”. Tyle też minęło lat od pierwszego mistrzostwa Polski Widzewa Łódź. Klub planuje uczcić 40. rocznicę zdobycia pierwszego mistrzostwa Polski w sezonie 1980/1981. W planach jest m.in. uhonorowanie piłkarzy, trenerów i działaczy z tamtych lat oraz obrandowanie stadionu przy al. Piłsudskiego 138.

W poniedziałek na stadionie Widzewa odbyła się specjalna konferencja prasowa poświęcona temu wydarzeniu. 14 czerwca 1981 r. Widzew Łódź przypieczętował zdobycie pierwszego w historii Klubu mistrzostwa Polski.

- Obchody 40-lecia pierwszego mistrzostwa Polski są przede wszystkim ukłonem w stronę piłkarzy Widzewa Łódź z tamtego sezonu, ich rodzin, działaczy oraz ówczesnych pracowników Klubu - mówił Piotr Szor, p.o. prezesa Widzew Łódź SA. - Wiemy, że w ubiegłym roku, przy okazji 110-lecia, czekali oni na możliwość spotkania się po latach, powspominania dawnych czasów oraz odwiedzenia stadionu przy al. Piłsudskiego. Wówczas plany pokrzyżowała nam sytuacja epidemiologiczna, ale teraz z największą radością ugościmy ich na naszym obiekcie - dodaje.

Zawodnicy i trenerzy Widzewa Łódź z sezonu 1980/1981 (a także członkowie rodzin osób już nieżyjących) otrzymały od klubu zaproszenie na ostatni mecz ligowy tego sezonu - przeciw Odrze Opole, który zostanie rozegrany w połowie czerwca. Będą mogli spotkać się na uroczystym obiedzie i obejrzeć spotkanie z trybun. Przed meczem planowana jest także część oficjalna włącznie z uhonorowaniem pamięci drużyny z sezonu 1980/1981, na którą zaproszone zostaną media.

Plan uroczystości podzielony został na trzy etapy: „Legendarny Wielki Widzew”, „Mistrzowskie Serce Łodzi” oraz „40-lecie w domu każdego kibica”. - „Legendarny Wielki Widzew” ten projekt przewiduje zaproszenie wszystkich żyjących zawodników, działaczy i innych ludzi związanych z klubem na trybuny, a także uroczyste śniadanie oraz część oficjalną, podczas której bohaterowie tamtych dni zostaną uhonorowani - mówił wiceprezes Michał Rydz.

Obchody 40. rocznicy zdobycia pierwszego mistrzostwa Polski będą jednak trwały przez cały miesiąc. 1 czerwca planowane jest uroczyste otwarcie Muzeum Widzewa. Na początku czerwca w Oficjalnym Sklepie Widzewa Łódź pojawi się limitowana seria okolicznościowych gadżetów, w tym szalik, koszulka, kubek i plakat mistrzowskiego zespołu z 1981 r. - Kolejną częścią obchodów będzie cykl wydarzeń pod hasłem "Mistrzowskie Serce Łodzi". Chcemy, by coraz bardziej widzewskie było także najbliższe otoczenie stadionu przy al. Piłsudskiego. W drugiej części czerwca planujemy więc związane tematycznie obrandowanie obiektu od strony trybuny D - informuje Michał Rydz, wiceprezes Widzew Łódź SA.

Ostatnia część – „40-lecie w domu każdego kibica” – wiąże się z wyprodukowaniem limitowanych gadżetów, dostępnych do kupienia w oficjalnym sklepie. Pin identyczny jak w czasach pierwszego mistrzostwa Polski 1981 powstanie w limitowanej serii. W zdobyciu tego trofeum pomógł kierownik drużyny Marcin Pipczyński.

Obchody organizowane są oczywiście we współpracy ze Stowarzyszeniem Byłych Piłkarzy Widzewa, w tym Wiesławem Wragą oraz Andrzejem Gręboszem, którzy również wzięli udział w poniedziałkowej konferencji prasowej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wywiad z prezesem Jagiellonii Białystok Wojciechem Pertkiewiczem

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki