Widzew - Korona 0:3. Co chcieli obejrzeć kibice Widzewa, a co zobaczyli?

Tylko kibiców żal. Fani Widzewa znów wypełnili stadion, ale znów musieli się wstydzić za swą drużynę.

0:1 Dawid Błanik (5), 0:2 Piotr Malarczyk (40), 0:3 Jakub Łukowski (60).
Widzew: Henrich Ravas - Mateusz Żyro (46, Juliusz Letniowski), Serafin Szota, Martin Kreuzriegler - Paweł Zieliński (46, Mato Milos), Andrejs Ciganiks, Patryk Stępiński, Juljan Shehu (89, Filip Zawadzki), Bartłomiej Pawłowski, Fabio Nunes (46, Kristoffer Hansen) - Ernest Terpiłowski (78, Ignacy Dawid). Trener: Janusz Niedźwiedź.
Korona: Marcel Zapytowski - Dominick Zator, Piotr Malarczyk (80, Jacek Kiełb), Miłosz Trojak, Marius Briceag - Jakub Łukowski (86, Adrian Danek), Kyryło Petrow (76, Dalibor Takac), Ronaldo Deaconu, Nono, Dawid Błanik (76, Marcus Godinho) - Jewgienij Szykawka (86, Hubert Szulc). Trener: Kamil Kuzera.
Sędziował: Paweł Raczkowski (Warszawa).
Żółte kartki: Letniowski, Milos - Szykawka, Petrow, Błanik.
Widzów: 17.423.

Od 17 lutego, kiedy to Widzew pokonał Śląsk Wrocław 1:0, kibice obejrzeli sześć kolejnych porażek widzewiaków na własnym boisku: z Wartą 0:2, Lechem 1:2, Stalą 0:2, Piastem 2:3, Górnikiem 2:3 i teraz z Koroną.
Pierwszego gola kielczanie, którzy w Łodzi walczyli jeszcze o utrzymanie, strzelili w 5 minucie. Widzewiacy nieudolnie wybijali piłkę, strzelił Kyryło Petrow, piłkę jeszcze trącił Dawid Błanik i futbolówka wpadła do siatki.
Stracony gol nie podziałał mobilizująco na podopiecznych trenera Janusza Niedźwiedzia. Łodzianie grali tak, jakby nie chcieli zbytnio przeszkadzać Koronie. W naszej relacji live napisaliśmy: Łodzianie robią wszystko, żeby kielczanie zdobyli drugiego gola. Naprawdę, takie to sprawia wrażenie.

I rzeczywiście Korona w 40 minucie strzeliła gola. Z wolnego centrował Dawid Błanik, a Henricha Ravasa strzałem głową pokonał Piotr Malarczyk.
W ostatniej minucie pierwszej połowy widzewiaków ratuje jeszcze poprzeczka.
Po zmianie stron kibice Widzewa (zasiadło ich na trybunach 17.423) krzyczeli: ,,Pokażcie jaja, RTS, pokażcie jaja”. Niestety, zamiast tej oznaki waleczności kibice obejrzeli trzecią bramkę Po podaniu Mariusa Briceaga do siatki z bliska trafia Jakub Łukowski.
Na ostatnie 12 minut na boisko wszedł debiutant Ignacy Dawid.
Widzew przegrał 0:3, co jest najwyższą porażką drużyny w tym sezonie i wyrównaniem niechlubnego rekordu na nowym stadionie (wcześniej 2:5 z Arką i 0:3 z Resovią).

PKO Ekstraklasa
Cracovia – Wisła Płock 3:0 (Karol Knap 37, Virgil Ghita 62, Patryk Makuch 65)
Lech Poznań – Jagiellonia Białystok 2:0 (Artur Sobiech 29, Lubomír Satka 56)
Legia Warszawa – Śląsk Wrocław 3:1 (Rafał Augustyniak 37, 49, Maciej Rosołek 44 - Erik Exposito 6)
Miedź Legnica – Górnik Zabrze 0:0
Piast Gliwice – Lechia Gdańsk (mecz przerwany w 79 minucie przy stanie 0:1 z powodu użycia środków pirotechnicznych)
Pogoń Szczecin – Radomiak Radom 4:0 (Kamil Grosicki 34-k, Mateusz Łęgowski 47, Luka Zahović 51, Alexander Gorgon 90)
Raków Częstochowa – Zagłębie Lubin 1:1 (Gustav Berggren 76 - Tomasz Pieńko 73)
Stal Mielec – Warta Poznań 1:0 (Fryderyk Gerbowski 24)
1.Raków Częstochowa 34 75 63-24
2.Legia Warszawa 34 66 57-37
3.Lech Poznań 34 61 51-29
4.Pogoń Szczecin 34 60 57-46
5.Piast Gliwice 33 50 37-31
6.Górnik Zabrze 34 48 45-43