18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Widzew - Lechia Gdańsk 1:0

Piłkarze Widzewa wciąż mają szansę na grę w Lidze Europy. Dziś wygrali z Lechią Gdańsk 1:0. Oto zapis naszej relacji live.

Składy
Widzew: Kaniecki - Budka, Szymanek, Zalepa, Dudu - Ostrowski, Broź, Panka, Riski - Dzalamidze, Grzelczak. Trener: Czesław Michniewicz.
Lechia: Kapsa - Pietrowski, Bąk, Vucko, Anriuskevicius - Traore, Surma, Bajic, Nowak, Hairapetian - Lukjanovs. Trener: Tomasz Kafarski.
Sędziuje: Szymon Marciniak (Płock)

Jesienią w Gdańsku Lechia wygrała 3:1. Dlatego jest ważne, by Widzew nie tylko wygrał, albo wygrał 2:0 lub wyżej.

Widzew ostatnio spisuje się bardzo dobrze, oby dziś było podobnie. Pogoda jest wspaniała, świeci słońce, więc warunki do gry są znakomite.

Początek meczu.

Protest kibiców najwyraźniej trwa nadal, bo trybuny milczą.

GOL DLA WIDZEWA!!!
Świetne podanie Riku Riskiego do wchodzącego w pole karne Piotra Grzelczaka, a ten strzela obok wybiegającego bramkarza. 1:0 dla Widzewa!

W siódmej minucie Lechia miała sytuację do wyrównania. Luka Vucko strzelał z bliska, ale piłkę wybił Wojciech Szymanek.

W 12 minucie sprytnie w polu karnym zachował się Riski, ale jego strzał obronił Paweł Kapsa.

Na boisku nie dzieje się nic ciekawego. Gra toczy się głównie w środku pola, nie ma sytuacji podbramkowych.

W 27 minucie na strzał zdecydował się aktywny Riski, ale nie trafił w bramkę.

Od dawna Lechia nie zagroziła bramce Widzewa. W 29 minucie próbował Paweł Nowak, ale strzelił bardzo niecelnie.

W 35 minucie najlepsza okazja dla Lechii. Po akcji Ivansa Lukjanovsa oko w oko z Bartoszem Kanieckim znalazł się Paweł Nowak. Widzewski bramkarz spisał się jednak wyśmienicie.

W 40 minucie rzut wolny z 22 metrów mieli gdańszczanie, ale strzał Abdou Traore tylko rozbawił kibiców Widzewa.

Ależ szansa dla Widzewa. Świetne podanie Mindaugasa Panki do Piotra Grzelczaka, ten znalazł w polu karnym Krzysztofa Ostrowskiego, ale strzał pomocnika zablokowali gdańszczanie. 44 minuta meczu.

Żółta kartka dla Niki Dzalamidze.

Koniec pierwszej połowy meczu. Widzew prowadzi 1:0.

Zaraz rozpocznie się druga połowa. W Widzewie dojdzie do dwóch zmian - na boisko wejdą Darvydas Sernas i Souhail Deb Radhia. Zastąpią Krzysztofa Ostrowskiego i Riku Riski.

Początek drugiej połowy.

W 47 minucie pierwsza akcja Lechii. W groźnej sytuacji strzelał Krzysztof Bąk, na szczęście niecelnie.

Kontrowersja w 51 minucie. Strzał Dudu trafił w obrońcę, piłkarz Widzewa domagał się karnego. Sędzia nie zdecydował się na podyktowanie jedenastki.

Nerwowo robi się na Widzewie, kibice już kilka razy po kontrowersyjnych decyzjach sędziego skandowali hasło... "sędzia kalosz".

Ależ okazja Widzewa. Z kilku metrów główkował Dzalamidze, ale nie trafił w bramkę.

W 64 minucie do bramki Widzewa trafił Marko Bajic, ale na szczęście był na spalonym.

Zmiana w Lechii. Za Bajicia w 66 minucie wchodzi Bedi Buval.

W ostatnich minutach Lechia mocniej nacisnęła. Ale wyrównania nie ma.

A teraz trafił do siatki Sernas, ale i tym razem sędzia uznał, że był spalony.

W 77 minucie zmiana w Lechii. Za Hairpetiana wchodzi Sazankow.

Świetny strzał Panki, ale jeszcze lepsza interwencja Kapsy.

I zmiana w Widzewie - za Dzalamidze wchodzi Sebastian Radzio.

W 79 minucie zakotłowało się na polu karnym Widzewa. Luka Vućko na szczęście strzelił w słupek.

Szansa dla Lechii w 87 minucie. Traore trafił w poprzeczkę.