Widzew lepszy od drużyny z ekstraklasy. Dwa gole w minutę. Gol testowanego gracza

Zwycięstwo Widzewa Łódź w pierwszym sparingu. W swoim pierwszym sparingu podczas przygotowań do sezonu 2021/2022 drużyna Widzewa Łódź wygrała 2:0 z Wisłą Płock.

Zespół Widzewa zaczął pierwszy letni sprawdzian z trzema nowymi zawodnikami w składzie w porównaniu z poprzednim sezonie. Na lewej obronie mecz zaczął testowany Bartłomiej Eizenchart z Górnika Zabrze, na prawej stronie defensywy pojawił się Paweł Zieliński, a na prawym skrzydle zagrał Karol Danielak - informuje widzew.com,

Już w pierwszej akcji Widzew miał okazję zdobyć gola. Karol Danielak zagrał z prawej strony, a Paweł Tomczyk uderzył z pierwszej piłki na bramkę płocczan, których bramkarz wybił piłkę na rzut rożny. W 6. minucie prawym skrzydłem pognał Zieliński. Akcja zakończyła się rzutem rożnym, po którym strzał głową Krystiana Nowaka został zablokowany przez jednego z rywali.

Po pierwszych dziesięciu minutach gry do głosu doszli rywale widzewiaków. Najpierw mierzony strzał na bramkę Jakuba Wrąbla oddał Kristian Vallo, ale piłka minimalnie minęła bramkę łodzian. Chwilę później uderzał Marko Kolar. W 19. minucie Wisła miała kolejną dobrą okazję. Po rzucie rożnym do główki wyskoczył Milan Obradović, ale jego strzał wyłapał Wrąbel.

W odpowiedzi widzewiacy wyprowadzili ładnie piłkę po prostopadłym podaniu Mateusza Michalskiego do Zielińskiego, który jednak był na pozycji spalonej. W 24. minucie bardzo dobrą okazję mieli rywale łodzian. Strzelał Luka Susnjara, ale na szczęście dla czerwono-biało-czerwonych trafił w słupek.

Łodzianie odpowiedzieli agresywną grą na przedpolu bramki Wisły, co przyniosło między innymi strzał Tomczyka zablokowany przez Obradovicia. Z kolei w 35. minucie pod pole karne płocczan pognał Dominik Kun, którego strzał wyłapał Gradecki. Sześć minut później uderzał Tomczyk, ale jego uderzenie poszybowało nad bramką Nafciarzy. Tuż przed przerwą Widzew miał najlepszą okazję w pierwszej połowie. Po akcji prawą stroną boiska dośrodkował Michalski, a uderzenie Kuna z pierwszej piłki przeszło tuż obok słupka bramki rywali.

W przerwie trener Janusz Niedźwiedź dokonał czterech zmian. W bramce Wrąbla zastąpił Konrad Reszka, a w pomocy za Michalskiego, Muchę i Danielaka pojawili się Kacper Karasek, Klaudiusz Krasa i Radosław Gołębiowski.

Pierwsze minuty drugiej upłynęły na boisku z przewagą Wisły, ale potem odpalili widzewiacy. I to jak! Najpierw po akcji Gołębiowskiego z Zielińskim i podaniu tego drugiego, prawą nogą technicznie zza pola karnego pięknie w okienko bramki rywali uderzył testowany Klaudiusz Krasa. Nie minęła minuta, a było już 2:0 dla Widzewa. Tym razem to Gołębiowski obsłużył podaniem Tomczyka, który nie zmarnował okazji sam na sam i trafił do bramki Wisły.

Szybko zdobyte gole przez widzewiaków podrażniły ich rywali, którzy rzucili się do odrabiania strat. Strzelał m.in. Piotr Pyrdoł, ale jego uderzenie Reszka sparował na rzut rożny. W 57. minucie doszło do zmiany wymuszonej kłopotami zdrowotnymi Michała Grudniewskiego. Na jego miejsce pojawił się Patryk Stępiński.

W kolejnych minutach łodzianie skutecznie grali w ataku pozycyjnym, a na boisku działo się niewiele. Na kwadrans przed końcem spotkania szansę gry od trenera dostali Bartosz Guzdek i Filip Becht. Z kolei w 82. minucie na murawie pojawił się ostatni z rezerwowych - Mateusz Malec, który zastąpił Kuna.

Pod koniec spotkania Wisła Płock próbowała przełamać niemoc pod bramką łodzian, ale nic z tego nie wyszło i widzewiacy odnieśli zasłużone zwycięstwo nad rywalem z ekstraklasy mimo, że płocczanie momentami dominowali na boisku.

Widzew Łódź – Wisła Płock 2:0 (0:0)

1:0 Klaudiusz Krasa (53')

2:0 Paweł Tomczyk (54')

Widzew Łódź: Jakub Wrąbel (46'Konrad Reszka) – Paweł Zieliński (75'Filip Becht), Michał Grudniewski (57'Patryk Stępiński), Krystian Nowak, Bartłomiej Eizenchart, Marek Hanousek, Mateusz Michalski (46'Kacper Karasek), Patryk Mucha (46'Klaudiusz Krasa), Dominik Kun (82'Mateusz Malec), Karol Danielak (46'Radosław Gołębiowski), Paweł Tomczyk (74'Bartosz Guzdek).

Wisła Płock: Bartłomiej Gradecki – Kristian Vallo (31’Damian Zbozień), Jakub Rzeźniczak (31’Damian Michalski), Milan Obradović (70'Beniamin Czajka), Anton Krywociuk (46’Marcel Błachewicz), Damian Rasak (31’Fryderyk Gerbowski), Dusan Lagator (31’Filip Lesniak), Marko Kolar (46’Bartosz Zynek, 70'Brian Galach), Damian Warchoł (46’Piotr Pyrdoł), Radosław Cielemięcki (46’Adrian Szczutowski), Luka Susnjara (61’Mateusz Lewandowski).