Widzew - ŁKS 1:0. Gorące derby Łodzi i wielkie emocje. Złoty gol Jordiego Sancheza

Tomasz Jabłoński
Polskapress
Widzew ŁKS na żywo. Dziś prawdziwe piłkarskie święto, czyli 69 derby Łodzi! Zapraszamy na relację na żywo! Która łódzka drużyna zgarnie komplet punktów? A może padnie remis? Śledź naszą relację live.

DERBY Łodzi Widzew ŁKS na żywo

Wynik meczu Widzew ŁKS 1:0

Koniec meczu. Widzew wygrał 1:0 po meczu bardzo emocjonującym. Kibice przeżyli wielkie emocje na trybunach. Złotego gola dla Widzewa strzelił Hiszpan Jordi Sanchez po podaniu Bartłomieja Pawłowskiego. Piłkarze Widzewa przebiegli 126 km, piłkarze ŁKS 122 km. Dzisiaj wszyscy kibice Widzewa długo nie pójdą spać
90+15 min. Wrzutka ŁKS, strącona piłka głową, obok bramki
90+14 min. Flis strzelił głową, Ravas łapie na linii. Był spalony
90+12 min. Hoti strzelał z wolnego z odległości 18 metrów, ale uderzył w mur obrońców Widzewa
90+11 min. Czerwona kartka dla Silvy, który faulował wychodzącego na czystą pozycję Juricia
90+9 min. Marciniak, Milos i Szota ukarani żółtymi kartkami
90+8 min. Awantura na boisku. Przepychanki między piłkarzami obu drużyn
90+7 min. Żyro, Milos i Ciganiks wchodzą na boisko w drużynie Widzewa za Pawłowskiego, Alvareza i Nunesa
90+6 min. Janczukowicz za Głowackiego w drużynie ŁKS
90+5 min. Kontra Widzewa. Sanchez do Pawłowskiego, ten strzela, ale prosto w Bobka
90+4 min. Na boisko wejdzie Janczukowicz
90+2 min. Sędzia doliczył 12 minut
90+1 min. Ostry strzał Pawłowskiego, Bobek łapie na raty
90 min. Nunes faulowany dwa metry przed linią pola karnego. Będzie okazja dla Widzewa
88 min. Po rogu Silva strzelił głową ponad bramką Bobka
88 min. Hanousek zablokowany przez Marciniaka
87 min. Wolny dla Widzewa
83 min. Hanousek ukarany żółtą kartką za faul na Hotim
82 min. Po siedmiu minutach sędzia wznowił grę
82 min. Kibice fantastycznie bawią się na trybunach, wykorzystują przerwę i śpiewają, wspierając Widzew
75 min. Znów pirotechnika kibiców w akcji. Przerwa w meczu
74 min. Piąstkuje Ravas, ŁKS atakuje
73 min. Letniowski nie utrzymał piłki w dobrej sytuacji pod bramką Widzewa
71 min. Nacho kontuzjowany, zastąpi go Marciniak
70 min. Kibice Widzewa przygotowali doskonałą oprawę. Widzimy wielki transparent: Prezentacja Łodzi
69 min. Sanchez zagrał wzdłuż bramki, Kun nie sięgnął podania
68 min. Zmiany w ŁKS: Jurić i Letniowski za Pirulo i Śliwę
67 min. Zablokowany strzał Dankowskiego
66 min. Zmiana w Widzewie: Kun za Przybułka
63 min. Kun wejdzie na boisko
62 min. Po wolnym Pirulo do Hotiego, ale ełkaesiak nie złapał piłki
61 min. Przybułek ostro faulował Mokrzyckiego i jest żółta kartka dla widzewiaka
59 min. Znów Tejan absorbuje defensywę Widzewa, ale gospodarze sobie poradzili
58 min. Tejan atakował, Stępiński wybił piłkę na róg. Błąd łodzian i korzyści z kornera nie ma
57 min. Niewiele brakowało, by urwał się Sanchez i wyszedł sam na sam
56 min. Widzew długo utrzymuje się przy piłce
50 min. Bardzo dobry strzał Mokrzyckiego, tuż obok słupka
47 min. Mecz nadal jest intensywny, obie drużyny przebiegły w pierwszej połowie ponad 60 km
46 min. Początek drugiej połowy. Jedna zmiana w ŁKS. Jest Hoti, który zastąpił Lorenca
45+8 min. Koniec pierwszej połowy. Ciekawy mecz, obie strony walczą o zwycięstwo, mało jest jednak strzałów: Widzew i ŁKS mają po trzy celne strzały. Czekamy na drugą połowę. Kamil Dankowski: - W drugiej połowie trzeba pokazać jeszcze większy charakter. Jordi Sanchez: Pracowałem mocno na tego gola. Przed nami jeszcze druga połowa. Byliśmy zaskoczeni, że ŁKS wyszedł piątką obrońców i za Ramireza gra Pirulo.
45+5 min. Nunes zbyt mocno dośrodkował
45+3 min. Sędziowie analizują VAR, czy Sanchez nie był na spalonym. Był, więc gol nie został uznany
45+3 min. NIEUZNANY GOL DLA WIDZEWA. Rajd Hanouska, podanie do Sancheza i Hiszpan pakuje piłkę do siatki
45+1 min. Głowacki dośrodkował, Ravas chwyta piłkę
45 min. GOL DLA WIDZEWA. Louveau nie zatrzymał piłki w środku boiska, Pawłowski wbiegł w pole karne, podał do Sancheza, a Hiszpan pokonał Bobka
44 min. Przybułek bliski wyjścia do sytuacji sam na sam. Został zatrzymany
43 min. Tejan do Pirulo, strzał Hiszpana po ziemi i obrona Ravasa
41 min. Po dośrodkowaniu Terpiłowskiego Nunes strzelił lewą nogą, świetna obrona Bobka
39 min. Pirulo przegrał pojedynek z Alvarezem
38 min. Błędy z obu stron
36 min. Pawłowski strzelił z wolnego z odległości około 30 metrów, broni Bobek
35 min. Lorenc ukarany żółtą kartką. Taktyczny faul na Nunesu
32 min. Doskonała okazja Przybułka. Z sześciu metrów trafił w interweniującego Flisa i piłka wyszła na róg
29 min. Po pięciu minutach sędzia wznawia grę
24 min. Kibice odpalili race na trybunach. Dym spowił boisko. Sędzia przerywa mecz. Kibice ułożyli odpalone race w napis 600 - w taki sposób uświetnili urodziny Łodzi
22 min. Kontuzja Lorenca. Leży na murawie, pomaga mu sztab medyczny. Już wszystko w porządku
20 min. Po wolnym Luis Da Silva nie trafił w piłkę z ostrego kąta tuż przed bramką ŁKS
19 min. Tejan do Pirulo, ale w polu karnym Hiszpan zatrzymany przez obrońców Widzewa
15 min. Aktywny Dankowski, trzy dośrodkowania, ale bez efektu
14 min. Wolny dla Widzewa. Strzał głową Da Silvy ponad bramką
10 min. Róg dla ŁKS. Strzał z dystansu Dankowskiego, broni Ravas
7 min. Tejan w dobrej sytuacji, broni Ravas. To mógł być gol dla ŁKS
6 min. Nunes ukarany żółtą kartką po faulu na Pirulo
6 min. Ależ walka o piłkę Tejana i Da Silvy. To są derby!
5 min. Alvarez stracił piłkę po ataku Louveau
2 min. Głośny doping kibiców Widzewa
1 min. Gramy

Godz. 19.59. Ramirez nie zagra. Doznał urazu mięśnia dwugłowego uda. Zastąpi go Pirulo.

Godz. 19.59: Piłkarze zmieniają strony boiska. Ravas będzie mieć za sobą kibiców spod Zegara. ŁKS zacznie mecz.

Godz. 19.57: Usłyszeliśmy hymn Łodzi: Prząśniczkę. Piłkarze wychodzą na boisko. ŁKS na czarno, Widzew na czerwono. Słychać Taniec Eleny.

Godz. 19.55: Piłkarze obu drużyn już przygotowani do wyjścia na boisko. Kibice będą zaraz słyszeć hymn Widzewa Taniec Eleny.

Godz. 19.50: Będą to trzecie derby Łodzi dla szkoleniowca Widzewa Janusza Niedźwiedzia. W sezonie 2021/22 pod wodzą tego szkoleniowca Widzew zremisował na swoim stadionie 2:2 i wygrał na obiekcie przy al. Unii 1:0. Jego vis-a-vis Kazimierz Moskal po raz pierwszy będzie uczestniczył w derbach Łodzi. Można rzec, że też nie przegrał w derbach Łodzi.

Godz. 19.45: Te derby noszą numer 69. Bilans derbów Łodzi: 28 zwycięstw Widzewa, 27 remisów, 13 zwycięstw ŁKS, 96 goli Widzewa, 70 goli ŁKS.

Godz. 19.40: Na najwyższym szczeblu nie było derbów 11 lat. Ostatni taki mecz odbył się 9 kwietnia 2012 roku. Na starym stadionie przy al. Unii ŁKS zremisował wtedy z Widzewem 1:1 (Marek Saganowski 52 - Marcin Kaczmarek 50).

Godz. 19.35: Mecz poprowadzi Tomasz Kwiatkowski, 47-letni sędzia z Warszawy. W minionym sezonie dwukrotnie gwizdał Widzewowi (0:0 z Rakowem w Łodzi i 0:0 z Lechią w Gdańsku). Prowadził ostatnie do tej pory derby Łodzi - 3 maja 2022 roku - gdy ŁKS przegrał z Widzewem 0:1.

Godz. 19.30: Stadion Widzewa powoli się zapełnia. Niestety, nie będzie na trybunach kibiców ŁKS, których ukarał PZPN za zachowanie podczas poprzedniego meczu derbowego.

Godz. 19.25: Ostatnie derby są przeklęte dla tych, którzy je organizują. Gospodarze nie wygrali derbów od 14 lat, czyli od 10 spotkań. Po raz ostatni takie zwycięstwo miało miejsce 14 sierpnia 2009, gdy Widzew pokonał ŁKS 2:1. Później było pięć remisów i cztery wygrane gości.

Godz. 19.20: Bukmacherzy typują: wygrana Widzewa 2.00, remis 3.55, wygrana ŁKS 3.75.

Godz. 19.15: W czterech zakończonych do tej pory meczach czwartej kolejki PKO Ekstraklasy: Stal Mielec - Śląsk 3:1, Cracovia - Zagłębie 2:1, Piast - Raków 2:1, Korona - Górnik 0:1.

Godz. 19.08: Trener ŁKS Kazimierz Moskal dokonał dwóch zmian w składzie w porównaniu z meczem z Koroną. Janczukowicza zastąpił Tejan, a Hotiego Nacho Monsalve. Rycerze Wiosny zagrają w defensywnym ustawieniu - gra trzech stoperów: Nacho, Flis i przed nimi Louveau.

Godz. 19.05: W porównaniu z ostatnim meczem z Jagiellonią Białystok (1:2) trener Janusz Niedźwiedź nie dokonał ani jednej zmiany w wyjściowym składzie Widzewa na derby.

Godz. 19.02: ŁKS zagra w składzie: Bobek - Dankowski, Nacho Monsalve, Flis, Głowacki - Ramirez, Mokrzycki, Louveau, Lorenc, Śliwa - Tejan. Rezerwowi: Arndt, Tutyskinas, Hoti, Glapka, Janczukowicz, Jurić, Letniowski, Marciniak.

Godz. 18.59: Widzew zagra w składzie: Ravas - Stępiński, Szota, Da Silva, Nunes - Terpiłowski, Hanousek, Przybyłek, Alvarez, Pawłowski - Sanchez. Rezerwowi: Szymański, Żyro, Shehu, Milos, Ciganiks, Kun, Zieliński, Klimek, Rondić.

Derby Łodzi wracają na boiska ekstraklasy po jedenastu latach przerwy. Szykują się nie lada emocje. Obie drużyny mają po 3 punkty. Widzew zajmuje 9 pozycję w ligowej tabeli, ŁKS jest 13. Wydaje się, że trudno wskazać faworyta sobotniego meczu.
Początek 69. derbów Łodzi o godzinie 20. Zapraszamy na naszą relację.
Trener Widzewa przed derbami

Wszystkiego się spodziewamy. ŁKS może wyjść różnie, myślę, że będą chcieli ruszyć na nas wysoko i będziemy na to przygotowani. Również na to, gdy będą chcieli poczekać, wszystkie scenariusze bierzemy pod uwagę. Musimy być gotowi na każde działania przeciwnika. Spodziewam się spotkania energetycznego, oba zespoły chcą operować piłką, walki nie zabraknie, ale piłkarskich elementów też powinno być sporo - powiedział trener Widzewa Janusz Niedźwiedź.

Trener ŁKS przed derbami

- Choć prowadziłem ponad sto spotkań piłkarzy ŁKS, to na pewno sobotni z Widzewem jest wyjątkowy dla mnie, choć pewnie też dla kibiców. To są derby Łodzi i na dodatek w ekstraklasie, a to wszystko przemawia za wyjątkowością takiego spotkania. Takie mecze wzbudzają dużo emocji, ale to nic dziwnego. Każdy z piłkarzy zdaje sobie sprawę, jakiego kalibru jest to spotkanie. Jeśli się gra w jednym z łódzkich klubów, to takie spotkanie jest wielkim wydarzeniem. Sytuacja zdrowotna przed derbami jest całkiem dobra. Wykluczony jest jedynie występ Bartka Szeligi. Przeanalizowaliśmy grę Widzewa, ale derby to są derby. Należy się spodziewać wszystkiego - powiedział trener ŁKS Kazimierz Moskal.

Bilans derbów Łodzi (rozgrywanych na wszystkich szczeblach rozgrywkowych) jest zdecydowanie korzystniejszy dla Widzewa, który ma na koncie 28 zwycięstw, 27 spotkań derbowych kończyło się remisem, a trzynastokrotnie zwyciężał ŁKS.