Widzew otrząsnał się po mocnych ciosach. Awantura w końcówce sparingu w Turcji

Przepychanki w samej końcówce meczu. Zaraz po tych nagannych zachowaniach sędzia przerwał mecz Fot. Widzew TV
Piłkarze Widzewa rozegrali pierwszy sparing podczas zgrupowania w Turcji. Na boisku w Antalyi grali z szóstym zespołem słowackiej Super Ligi AS Trencin.

W poprzednim meczu z Wartą Widzew zaczął z wysokiego C i po 9 minutach prowadził 2:0. Teraz było odwrotnie. Gole Widzewowi strzelili Rahim Ibrahim w 5 i Hilary Gong w 9 minucie.
Pierwszego gola Jan Szymański przepuścił w krótki róg, a drugi padł po silnym strzale. Wcześniej Hilary Gong ograł Luisa da Silvę. Jan Szymański też mógł się zachować lepiej w tej sytuacji, choć Hilary Gong popisał się piekielnie silnym uderzeniem.
Czarne chmury zawisły nad Widzewem, choć grano przy jupiterach, bo w 24 minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Luis da Silva. Widzewiacy musieli zacząć grać trójką obrońców - Paweł Zielinski, Mateusz Żyro, Paweł Kwiatkowski.
Po siedmiu minutach gry w osłabieniu widzewiacy zaczęli znów grać w jedenastu. Miejsce Portugalczyka zajął Wiktor Preuss. I zaczęli widzewiacy grać lepiej. W 35 minucie Bartłomiej Pawłowski wrzucił piłkę w pole karne, dopadł do niej Fran Alvarez i tak Widzew zdobył gola kontaktowego.
Do przerwy Widzew przegrywał 1:2. Po godzinie gry Imad Rondić walczył do końca i został sfaulowany przez bramkarza słowackiej drużyny. Karnego pewnie wykorzystał Bartłomiej Pawłowski.
W końcówce Imad Rondić ostro zaatakował bramkarza słowackiego i na boisku wybuchła wielka awantura. Na szczęście, piłkarze nieco się uspokoili. Sędzia z Polski Patryk Gryckiewicz, który prowadził mecz, widząc, że robi się nerwowo, zakończył jednak mecz nieco wcześniej.
Mecz zakończył się remisem. Poza kadrą na to spotkanie znaleźli się Oliwier Józwik, Andrejs Ciganiks, Mato Milos i Dawid Tkacz.
Widzew przebywa w Turcji od wtorku. Był to pierwszy mecz kontrolny na obozie. Wcześniej zagrał w Polsce z Radomiakiem Radom (2:2) i Wartą Poznań (5:1). Kolejny sprawdzian – ze Slovanem Liberec – w środę. Widzew wróci do Łodzi (2 lutego).
Widzew - AS Trencin 2:2 (1:2)
0:1 Rahim Ibrahim (5), 0:2 Hilary Gong (9), 1:2 Fran Alvarez (35), 2:2 Bartłomiej Pawłowski (62-karny)
Widzew: Jakub Szymański – Paweł Zieliński, Mateusz Żyro (65, Serafin Szota), Paweł Kwiatkowski (65, Juan Ibiza), Luis da Silva (29, Wiktor Preuss) – Marek Hanousek (65, Łukasz Plichta) – Fran Alvarez (65, Dominik Kun), Bartłomiej Pawłowski (70, Ignacy Dawid) – Ernest Terpiłowski (46, Fabio Nunes), Jordi Sanchez (46, Imad Rondić), Antoni Klimek (70, Kamil Cybulski). Nie grał tylko Jan Krzywański. Trener: Daniel Myśliwiec. ą