Widzew po golu Grzelczaka wygrywa w Olsztynie

Bogusław Kukuć
Widzew pokonał w 1/16 piłkarskiego Pucharu Polski II-ligowy OKS 1945 Olsztyn i awansował do kolejnej rundy rozgrywek.

Trener Radosław Mroczkowski dał szansę dublerom. W wyjściowej jedenastce wystawił m.in. Jakuba Bartkowskiego, Damiana Radowicza i Piotra Mrozińskiego. Od początku grał Hachem Abbes i był to debiut Tunezyjczyka .

W pierwszych minutach Widzew zmusił gospodarzy obrony. W 11. min niecelnie głową strzelał Mroziński, dwie minuty później bliski strzelenia gola był Piotr Grzelczak. Potem gra się wyrównała i momentami gospodarze zaczęli stwarzać sytuacje pod bramką gości. W 23. minucie OKS przeprowadził składny atak, zakończony strzałem Krzysztofa Filipka. Po przerwie było ciekawiej. W 61. min na prowadzenie zdobył Piotr Grzelczak, który po podaniu Okachiego wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem.

Dwie minuty później goście mogli prowadzić 2:0. Przed szansą stanął Nika Dzalamidze, ale jego strzał z dziesięciu metrów zdołał obronić Erwin Sak. Gruzin ponownie próbował szczęścia w 76. min, trafiając w boczną siatkę. Okazję na gola zmarnował w doliczonym czasie Okachi.

OKS 1945 OLSZTYN - WIDZEW 0:1 (0:0)
Gol: Piotr Grzelczak, 62.
0KS: Sak, Koprucki, Baranowski, Bucholc, Ste fanowicz (82, Świderski), Głowacki, Jegliński, Tunkiewicz (86, Michałowski), Filipek, Łukasik (70, Bartosiewicz), Suchocki. Trener: Zbigniew Kaczmarek.
Widzew: Kaniecki - Bartkowski, Ukah, Madera, Abbes - Radowicz (46, Dzalamidze), Mroziński (51, Okachi), Panka (65, Pinheiro), Ostrowski - Oziębała, Grzelczak. Trener: Radoław Mroczkowski.