bart, ww
W spotkaniu dziewiętnastej kolejki ekstraklasy piłkarze Widzewa ulegli na stadionie przy al. Piłsudskiego Pogoni Szczecin 1:2 (1:1). Nie takiego końca tegorocznych zmagań o punkty oczekiwali kibice łodzian. Jest faktem, że drużyna prowadzona przez trenera Daniela Myśliwca doznała trzeciej kolejnej ligowej porażki. Obecnie czterokrotni mistrzowie Polski zajmują jedenastą pozycję w tabeli, ale mogą spaść niżej po zakończeniu kilku innych spotkań. Zimowa przerwa w Widzewie nie będzie więc spokojna. Naprawdę jest się nad czym zastanawiać.

Widzew Pogoń relacja na żywo

strona wymaga odświeżania

WIDZEW Łódź1
POGOŃ Szczecin2

KONIEC MECZU - Widzew przegrywa w Łodzi z Pogonią Szczecin 1:2. To fatalne zakończenie roku w ekstraklasie dla podopiecznych trenera Daniela Myśliwca.
90+2 min - Zmiana w Pogoni. Wchodzi Lisowski, schodzi Koutris.
90 min - Ten mecz potrwa jeszcze co najmniej cztery minuty.
90 min - Znów rożny dla widzewiaków, tym razem po akcji Terpiłowskiego.
88 min - Podwójna zmiana w Pogoni. Wchodzą Borges i Fornalczyk, schodzą Grosicki i Koulouris.
87 min - Silne uderzenie Sancheza z pola karnego, jednak golkiper Pogoni nie daje się pokonać.
86 min - Kolejny rożny dla łodzian.
85 min - Niecelne uderzenie Alvareza.
84 min - Kontuzjowanego Kwiatkowskiego zmienia Dawid.
82 min - Po stracie piłki przez Kwiatkowskiego akcja Grosickiego, który szuka w polu karnym Kolourisa.
80 min - Faul Ciganiksa.
78 min - Zaskakujący strzał Alvareza, ale bramkarz szczecinian łapie piłkę.
78 min - Mecz na stadionie ogląda 16654 kibiców.
75 min - Ciganiks fauluje Wędrychowskiego.
71 min - Zmiana w Pogoni. Za Biczachczjana wchodzi Wędrychowski.
70 min - Alvarez ładnie podaje do Sancheza.
67 min - Sanchez na spalonym.
66 min - Faul Kwiatkowskiego na Koulorisie. Widzewiak musi uważać, bo ma już na koncie żółty kartonik.
63 min - Z wolnego uderza Biczachczjan, piłka odbija się od Hanouska i łapie ją Ravas.
62 min - Żółta kartka dla Kwiatkowskiego za faul na Kurzawie.
60 min - Potrójna zmiana w Widzewie. Schodzą: Rondić, Nunes i Klimek, wchodzą: Sanchez, Kun i Terpiłowski.
52 min - GGGOOOLLL!!! Dla Pogoni!!! Po strzale Koulourisa piłka odbija się jeszcze od nogi interweniującego Hanouska i wpada do siatki ponad Ravasem. Wcześniej Gorgon wymienił podania z Biczachczjanem. Widzew - Pogoń 1:2.
50 min - Rondić w polu karnym gości. Ale nic z tego nie wynika.
48 min - Gamboa fauluje Rondicia.
47 min - Zamieszanie w polu karnym Widzewa po rożnym Grosickiego.
POCZĄTEK II POŁOWY - Zaczynamy drugą połowę meczu Widzewa z Pogonią. Zapraszamy na relację.
KONIEC I POŁOWY - Do przerwy Widzew remisuje z Pogonią 1:1. Zapraszamy na relację po zmianie stron.
45+4 min - Kontra Pogoni. Biczachczjan świetnie podaje do Koulourisa, ale Ravas interweniuje równie brawurowo, co skutecznie.
45+ 2 min - GGGOOOLLL!!! Dla Pogoni!!! W polu karnym Gorgon poślizgnął się, ale mimo asysty Silvy zdołał podać do Grosickiego. Ten uderza płasko, silnie i piłka wpada do siatki. Widzew - Pogoń 1:1.
45 min - Pierwsza połowa meczu potrwa co najmniej pięć minut dłużej.
45 min - Ravas broni uderzenie Koulourisa
44 min - Żółta kartka dla Wahlqvista za taktyczny faul na Alvarezie.
43 min - GGGOOOLLL!!! Dla Widzewa!!! W sytuacji sam na sam z zimną krwią lewą nogą uderza Alvarez. Wcześniej kapitalnym prostopadłym podaniem popisuje się Ciganiks. Widzew - Pogoń 1:0.
42 min - Żółta kartka dla Gorgona za faul na Ciganiksie.
40 min - Akcja Koulourisa. Ale zatrzymuje go Silva.
38 min - Fauluje Rondić.
36 min - Pawłowski zagrywa wzdłuż linii bramkowej do Klimka, ale ten nie zdołał zamknąć tej akcji.
35 min - Interwencja Ravasa po centrze Klimka.
34 min - Kolejny wślizg Kwiatkowskiego.
33 min - Pawłowski podaje do Alvareza, ale Hiszpan nie potrafi wykończyć tej akcji.
32 min - Faul na Rondiciu.
29 min - Pawłowski uderza w tzw. krótki róg. Cojocaru wybija piłką poza boisko.
28 min- Groźna akcja gości. Zakończona sprytnym strzałem Koulourisa.
23 min - Po centrze Pawłowskiego z bliska główkuje Kwiatkowski. Ale golkiper gości łapie piłkę.
21 min - Bardzo ładna akcja łodzian. Alvares podaje do Pawłowskiego, a ten uderza na bramkę. Ale strzał jest niecelny.
18 min - Kwiatkowski efektownie zatrzymuje wślizgiem Grosickiego.
17 min - Zmiana w Widzewie. Ibizę zastępuje Ciganiks.
15 min - Ibiza nie dokończy tego spotkania.
13 min - Uraz mięśnia Ibizy. Jeśli nie będzie mógł kontynuować gry, będzie to fatalna informacja dla Widzewa.
12 min - Koutris ładnie podaje do Grosickiego, ale Ravas nie daje się zaskoczyć.
10 min - Żółta kartka dla Silvy za zbyt dynamiczne wejście. Portugalczyk nie zagra więc w pierwszym przyszłorocznym meczu.
6 min - Nunes ładnie podaje do Rondicia, ale napastnika z Bośni zatrzymuje odważnym wybiegiem Cojocaru.
6 min - Na trybunach kibice zaprezentowali efektowną oprawę ,,Widzewskich Świąt".
4 min - Malec ładne przepchnął wbiegającego w pole karne Rondicia.
2 min - Ravas wyłapuje dośrodkowanie.
POCZĄTEK MECZU - Zaczynamy mecz Widzewa z Pogonią. Zapraszamy na relację.

Godz. 17:28 - Oba zespoły już na boisku. Widzew na czerwono, Pogoń na błękitno-biało.

Godz. 17:24 - Bilans meczów Widzewa i Pogoni jest korzystny dla łodzian. W sumie obie drużyny rywalizowały z sobą 56-krotnie. 25-krotnie lepsi byli łodzianie, 18-krotnie zwyciężali szczecinianie, zaś 13-krotnie padał remis. Bilans bramkowy to 76:63 dla widzewiaków. W ekstraklasie odbyło się 51. meczów (23. wygrane Widzewa, 12. remisów, 16. zwycięstw Pogoni, gole:70:57).

Godz. 17:19 - Myśliwiec nie może skorzystać z usług pauzującego za żółte kartki Mateusza Żyry. Zagrożony jest Portugalczyk Luis Silva. Natomiast w Pogoni na zbyt ostrą grę muszą uważać Joao Gamboa, Kamil Grosicki oraz Fredrik Ulvestad. Inna sprawa, iż akurat tuż przed zimową przerwą zapewne nikt nie będzie się oszczędzał.

Godz. 17:16 - Z całą pewnością trener łodzian Daniel Myśliwiec zaskoczył wystawieniem w składzie debiutującego w ekstraklasie Pawła Kwiatkowskiego, który 31 grudnia będzie świętował swoje siedemnaste urodziny. Z kolei w ataku wybiega na murawę Imad Rondić, a Jordi Sanchez musi czekać na swoją szansę.

Godz. 17:09 - Wyjściowy skład Pogoni: Cojocaru – Wahlqvist, Zech, Malec, Koutris – Gamboa, Kurzawa – Biczachczjan, Gorgon, Grosicki – Koulouris. Ławka rezerwowych: Klebaniuk – Borges, Lisowski, Wawrzynowicz, Korczakowski, Paryzek, Wędrychowski, Fornalczyk, Przyborek.

Godz. 17:07 - Znamy wyjściowy skład Widzewa. Od pierwszego gwizdka sędziego zagrają: Ravas – Zieliński, Kwiatkowski, Ibiza, Silva – Pawłowski, Hanousek, Alvarez – Nunes, Klimek – Rondić. Ławka rezerwowych: Krzywański – Ciganiks, Stępiński, Kun, Dawid, Przybułek, Tkacz, Terpiłowski, Sanchez.

Godz. 16:15 - W spotkaniu dziewiętnastej kolejki piłkarskiej ekstraklasy Widzew podejmie w sobotę o godzinie 17.30 na stadionie przy al. Piłsudskiego w Łodzi Pogoń Szczecin. Zanosi się na całkiem spore emocje wobec kilkunastu tysięcy kibiców. Poniżej aktualna tabela ekstraklasy...