Widzew - Stal 1:1. Takiej drużyny Widzewa jeszcze nie było

Mateusz Ludwikowski uratował drużynę Widzewa od utraty goli w końcówce meczu
Mateusz Ludwikowski uratował drużynę Widzewa od utraty goli w końcówce meczu Fot. Krzysztof Szymczak
Remis na zakończenie zgrupowania. Widzew Łódź w ostatnim sparingu rozegranym w trakcie zgrupowania w Woli Chorzelowskiej zremisował 1:1 ze Stalą Rzeszów. Łodzianie przez tydzień trenowali w podkarpackiej miejscowości, gdzie szlifowali formę i taktykę przed startem sezonu w Fortuna 1 Lidze - pisze widzew.com.

W trakcie dotychczasowych przygotowań widzewiacy rozegrali trzy mecze kontrolne, w których pokonali Wisłę Płock i Hutnika Kraków oraz przegrali z Koroną Kielce. W czwartym letnim sparingu rywalem czerwono-biało-czerwonych była drugoligowa Stal Rzeszów.

W kadrze Widzewa Łódź na sobotni mecz zabrakło kilku zawodników. Poza składem znaleźli się Karol Czubak, Daniel Tanżyna, Patryk Mucha, Michał Grudniewski i Juliusz Letniowski. Na ławce usiadł Mateusz Michalski, który powoli wraca do pełnej sprawności, a w pierwszej jedenastce w miejsce anonsowanego wcześniej Pawła Zielińskiego pojawił się Mateusz Malec. Trener Janusz Niedźwiedź zdecydował się wystawić w składzie aż czterech zawodników młodzieżowych - wspomnianego już Mateusza Malca, Radosława Gołębiowskiego, Filipa Bechta i Kacpra Karaska. Takiej drużyny Widzewa jeszcze nie było. To idzie młodość!
W zespole rywali, prowadzonych przez trenera Daniela Myśliwca, znalazł się między innymi były widzewiak Bartłomiej Poczobut.

Od pierwszych minut rzeszowianie postawili drużynie Janusza Niedźwiedzia trudne warunki i stosowali wysoki pressing na defensorach Widzewa. Piłkarze Stali śmiało zapuszczali się w rejon pola karnego widzewiaków, oddając kilka strzałów na bramkę Jakuba Wrąbla. Goście przewagę udokumentowali w 21. minucie, kiedy Patryk Małecki wykorzystał błąd Marka Hanouska i zakończył szybką kontrę pewnym strzałem obok bezradnego Jakuba Wrąbla.

Łodzianie mieli problem ze stworzeniem przewagi w środku pola i uruchomieniem wahadłowych, a pierwszy celny strzał oddali dopiero w 35. minucie. Niestety, piłka po mocnym uderzeniu Radosława Gołębiowskiego trafiła wprost w ręce Wiktora Kaczorowskiego. 7 minut później na uderzenie z dystansu zdecydował się Kacper Karasek, ale futbolówka minęła światło bramki. Pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem Stali Rzeszów.

Jak pisze widzew.com, po powrocie na boisko gra się wyrównała, ale pierwszy celny strzał oddali rzeszowianie. Uderzenie Michalika odbił Konrad Reszka, który w przerwie zmienił Jakuba Wrąbla. Z czasem przewaga zaczęła przechodzić na stronę widzewiaków. W 56. minucie łodzianie przeprowadzili świetną akcję. Dawid Owczarek uruchomił na prawej stronie Karola Danielaka, a ten podał wzdłuż bramki do wbiegającego Kacpra Karaska, który zamknął akcję i doprowadził do wyrównania.

Łodzianie skupili się na odpieraniu ataków stalowców i spokojnie kreowali swoje szanse. Na dziesięć minut przed końcem meczu dobrą okazję miał Karol Danielak, który jednak z ostrego kąta nie trafił w bramkę. Chwilę później Danielak podawał do Bartosza Guzdka, a ten z bliskiej odległości przestrzelił.

Na 5 minut przed końcem na murawie pojawił się Mateusz Ludwikowski, który już po chwili uratował kolegów przed stratą bramki, wychodząc obronną ręką z pojedynku z Pawłem Snopczyńskim. Młody golkiper ponownie miał okazję do interwencji już w doliczonym czasie gry, broniąc strzał Michalika. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1:1.

Smutna wiadomość: Karol Czubak z Widzewa doznał kontuzji. 21-letniego napastnika czeka sześć tygodni przerwy w treningach.

Widzew Łódź - Stal Rzeszów 1:1 (0:1)