Widzew wygra walkowerem z Zagłębiem Lubin?

Widzewiacy w sezonie 2013/2014 nie wygrali żadnego meczu na wyjeździe
Widzewiacy w sezonie 2013/2014 nie wygrali żadnego meczu na wyjeździe Łukasz Kasprzak
Mecz Zagłębia Lubin z Widzewem Łódź był naprawdę doskonałym widowiskiem, choć zagrały w nim drużyny, które zostały już zdegradowane do pierwszej ligi. Szkoda, że kibole nie pozwolili, by rozstrzygnęło się na boisku. W 90. minucie sędzia musiał przerwać mecz z powodu ich zachowania, a mecz najpewniej zostanie zweryfikowany jako walkower dla Widzewa.

Sędzia Sebastian Jarzębak kilka razy musiał przerywać spotkanie. W pierwszej połowie racę na boisko rzucili ludzie z sektora przeznaczonego dla kibiców Widzewa, a w drugiej połowie kilkakrotnie zrobili to lubinianie. Co więcej, jedna z rac trafiła w głowę bramkarza łódzkiej drużyny Patryka Wolańskiego.

Walkower dla Widzewa jest formalnością. Przepisy mówią bowiem jednoznacznie, że "zawody należy zweryfikować jako przegrane 0:3 na niekorzyść drużyny, której kibice swoim zachowaniem spowodowali przerwanie meczu i z tego powodu zawody zostały zakończone przez sędziego przed upływem ustalonego czasu gry". Można więc powiedzieć, że kibole Zagłębia zapewnili widzewiakom trzy punkty, pierwsze w tym sezonie na wyjeździe.

Więcej o meczu: Widzew remisuje w Lubinie i kończy sezon na przedostatnim miejscu [ZDJĘCIA]