Widzew wygrał pierwszy mecz kontrolny. Kto strzelił gole?

Piłkarze Widzewa Łódź do przerwy przegrywali ze Stalą Rzeszów 1:2, w drugiej połowie odwrócili losy spotkania i ostatecznie zwyciężyli 4:2.

Widzewiacy występowali w żółto-czarnych strojach.

Jak relacjonuje widzew.com, zaczęło się od trafienia dla Stali w 38. minucie. Spóźniony Patryk Stępiński sfaulował Wiktora Kłosa, a sędzia bez wahania wskazał na jedenasty metr boiska. Do piłki podszedł były widzewiak Bartłomiej Poczobut i pokonał Henricha Ravasa. Kilkadziesiąt sekund później było już 1:1! Tym razem rzut karny wykonywali widzewiacy - po dośrodkowaniu Antoniego Klimka ręką zagrał Łukasz Góra. Pewnym egzekutorem okazał się Bartłomiej Pawłowski.

Jeszcze przed ostatnim gwizdkiem sędziego zespół trenera Marka Zuba dopiął swego. Po akcji prawą stroną przed bramkę dograł Patryk Warczak, a wynik pierwszej połowy ustalił Kacper Sadłocha. Po czterdziestu pięciu minutach Stal prowadziła więc 2:1.

Do drugiej połowy Widzew przystąpił z jedną zmianą w składzie - w bramce miejsce Ravasa zajął Jan Krzywański.

Szybko zmienił się też wynik, a podopieczni trenera Niedźwiedzia doprowadzili do wyrównania! Po raz kolejny z dobrej strony zaprezentował się Fran Alvarez - Hiszpan prostopadłym podaniem uruchomił Ernesta Terpiłowskiego, ten wyszedł sam na sam i pokonał stojącego między słupkami Jakuba Raciniewskiego.
W 81. minucie szansę debiutu otrzymał Kamil Cybulski - zawodnik Akademii Widzewa zastąpił Ernesta Terpiłowskiego. Kilka chwil później zrobiło się 3:2 dla podopiecznych trenera Niedźwiedzia! Luis Silva popisał się górnym podaniem do Fabio Nunesa, Portugalczyk zagrał w pole karne, gdzie piłkę przepuścił Alvarez, a dopadł do niej Pawłowski i pewnym strzałem pokonał rzeszowskiego bramkarza.

Stal starała się wyrównać, jednak czujnie spisywała się łódzka obrona.

A tuż przed końcem meczu czerwono-biało-czerwoni zadali cios numer cztery! Znów zaczęło się od długiego zagrania Luisa Silvy, do którego doszedł Fabio Nunes. Lewy obrońca wypuścił Alvareza, ten mógł strzelać, ale poszukał jeszcze lepiej ustawionego Antoniego Klimka, a młodzieżowiec ustalił wynik meczu.

W pierwszym sobotnim meczu kontrolnym Widzewiacy wygrali ze Stalą Rzeszów 4:2. Drugi, tym razem z Resovią, rozpocznie się o godzinie 16:00.

Widzew Łódź - Stal Rzeszów 4:2 (1:2)
0:1 - Bartłomiej Poczobut (38-karny), 1:1 - Bartłomiej Pawłowski (40), 1:2 - Kacper Sadłocha (44), 2:2 - Ernest Terpiłowski (50), 3:2 - Bartłomiej Pawłowski (82), 4:2 - Antoni Klimek (89).
Widzew: Henrich Ravas (46, Jan Krzywański) - Patryk Stępiński, Serafin Szota, Luis Silva, Fabio Nunes - Antoni Klimek, Fran Alvarez, Marek Hanousek, Bartłomiej Pawłowski - Ernest Terpiłowski (81, Kamil Cybulski), Dominik Kun. Trener: Janusz Niedźwiedź.