Widzewianki wygrały z SMS PZKosz Łomianki i zapraszają dziewczęta

Trener Piotr Niewiadomski
Widzewianki wygrały wyjazdowy sparing z SMS PZKosz Łomianki 57:52. To ostatni sprawdzian przed ligową rywalizacją.

Jak informuje Biuro Prasowe MUKS Widzew, łodzianki wyszły na prowadzenie 8:6, ale wtedy do głosu zaczęły dochodzić młode koszykarki SMS. Udało im się wypracować 6-punktową przewagę, którą gościom udało się zmniejszyć do stanu 14:16. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza kwarta. W drugiej rzutowo dała o sobie znać Wiktoria Stępień, która zdobyła dwie trójki. Po drugiej z nich AZS Umed Widzew ponownie prowadził 31:28 i schodził na przerwę z przewagą. Po zmianie stron nieco lepiej zaczęły gospodynie, ale szybko zaczęła być widoczna przewaga doświadczenia po stronie łodzianek. Ważne punkty zdobyła Anna Kudelska, a pod koszami królowała Natalia Gzinka, która w meczu miała 13 zbiórek. Czwartą kwartę rozpoczęliśmy od mocnego uderzenia - dwa punkty zdobyła Kudelska, a wtórowała jej Stępień, która dołożyła sześć oczek i przewaga Widzewa wzrosła do 9 punktów. Wydawało się, że nasz zespół będzie już kontrolował wydarzenia boiskowe, ale nie wykorzystał pięciu sytuacji spod kosza. Była to woda na młyn dla rywalek, które skutecznymi kontrami zmniejszyły swoją stratę do dwóch punktów. Końcówka należała już jednak do widzewianek, które udanie zakończyły trzeci sparing przed rozgrywkami pierwszej ligi.

SMS PZKosz Łomianki - AZS Umed Widzew Łódź 52:57(16:14, 14:17, 13:13, 9:13)

Punkty dla Widzewa: Wiktoria Stępień 23, Anna Kudelska 16, Natalia Gzinka 7, Magda Rapucha 5, Wiktoria Rzeźnik 4, Dominika Szczygieł 2, Małgorzata Chojnacka 0, Eliza Miaśkiewicz 0, Julia Stuleblak 0.