Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Widzisz, jak pirat drogowy szaleje na drodze? Nagraj go i wyślij film policji

Agnieszka Jasińska, Agnieszka Magnuszewska
Policjanci mówią, że rok temu dostawali trzy razy mniej filmowych donosów na kierowców
Policjanci mówią, że rok temu dostawali trzy razy mniej filmowych donosów na kierowców Jarosław Kosmatka
Rozpoczęła się akcja "Stop agresji drogowej". Wobec piratów drogowych policja będzie stosować wszystkie możliwe sankcje.

Byłeś świadkiem, jak inny kierowca łamie przepisy albo jest agresywny? Nagraj to, co się dzieje na drodze, i wyślij policji.

Rozpoczęła się właśnie akcja "Stop agresji drogowej". Filmy i zdjęcia można wysyłać na specjalny adres e-mailowy: [email protected].

- Każdy, kto prześle nam nagranie, musi wiedzieć, że przekazując film funkcjonariuszom - jako potencjalny świadek zarejestrowanych zdarzeń - może być poproszony o udział w czynnościach w tej sprawie - podkreśla komisarz Adam Kolasa z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. - Dla pociągnięcia do odpowiedzialności sprawcy wykroczenia potrzebne jest podanie: daty, godziny i miejsca zdarzenia, informacji o samochodzie oraz podstawowych danych zgłaszającego.

Przed uruchomieniem tego adresu łódzka policja otrzymywała średnio pięć filmów w miesiącu. Ale policjanci dodają, że rok temu donosów było trzy razy mniej. Na nagraniach widać głównie kierowców przejeżdżających na czerwonym świetle, zatrzymujących się na miejscach dla inwalidów (np. przy hipermarketach), przekraczających podwójną ciągłą linię lub wyprzedzających na trzeciego, a nawet na czwartego.

Coraz więcej takich materiałów dostarczają policji także kierowcy i motorniczowie z łódzkiego MPK. - Wielu z nas używa rejestratora, przyklejonego do przedniej szyby tramwaju lub autobusu - mówi jeden z motorniczych. - Kierowca, który zajeżdża nam drogę, nie wykpi się przy takim nagraniu.

Pan Jarosław ma kamerę w aucie od lat. - Mam ją na wypadek stłuczki, by mieć dowód. Kamera rejestruje wszystko, co się dzieje na drodze - mówi łodzianin. - Raz przekazałem nagranie policji. Kamera zarejestrowała pirata drogowego. Policjanci zachowali się bardzo profesjonalnie, nie miałem w związku z tym żadnych problemów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki