Wielki sukces piłkarek TME Grot SMS Łódź. Nie przestraszyły się lidera

Grzegorz Gałasiński
Sześć zwycięstw w sześciu meczach osiągnęły piłkarki Medyka Konin przed meczem z łodziankami. TME Grot SMS Łódź zakończył ten serial zwycięstw lidera ekstraligi.

Podopieczne trenera Marka Chojnackiego zremisowały 1:1. Łodzianki prowadziły od 28 minuty po strzale Pauliny Filipczak. Rywalki wyrównały siedem minut później. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie.

Ten występ był doskonałą promocją Łodzi i naszej piłki nożnej kobiet, gdyż mecz był transmitowany przez portal PZPN łączy nas piłka.

Cała Polska jest pod wrażeniem umiejętności i woli walki piłkarek TME Grot SMS Łódź.
Podopieczne trenera Marka Chojnackiego stały przed arcytrudnym zadaniem, gdyż grały w Koninie z niepokonanym do tej pory Medykiem. Mecz był transmitowany przez kanał Łączy Nas Piłka, prowadzony przez Polski Związek Piłki Nożnej. Wszyscy za pośrednictwem kamery mogli się przekonać, na jak wysokim poziomie grają łodzianki.
Rangę spotkania doceniał PZPN i wyznaczył do prowadzenia meczu sędzię międzynarodową Ewę Augustyn.

Lider wygrał wszystkie sześć spotkań w tym sezonie ekstraligi: 4:2 z AZS Wałbrzych, 9:1 z Rolnikiem, 4:0 z KKP Bydgoszcz, 2:0 z AZS Wrocław, 2:1 z AZSKraków, 5:0 z Olimpią Szczecin. Każdy następny rywal miałby duszę na ramieniu przed starciem z Medykiem. Ale nie łodzianki. Znalazły lekarstwo na utytułowany zespół z Konina (cztery tytuły mistrza Polski 2014-2017).
Trener Marek Chojnacki bardzo dobrze ustawił zespół. Bramce Medyka zagrażała Paulina Filipczak. W 15 minucie była w sytuacji sam na sam, ale sędzia boczna podniosła chorągiewkę, łodzianka spaliła.

W 28 minucie po podaniu Klaudii Jedlińskiej prowadzenie dla TME Grot SMS Łódź zdobyła Paulina Filipczak, wielki talent i nadzieja polskiej piłki nożnej kobiet. Najpierw Gabrieli Grzywińskiej, rozpoczynającej atak gospodyń na własnej połowie, piłkę odebrała Klaudia Jedlińska. Nastąpił rajd Klaudii i podanie spod końcowej linii do Pauliny Filipczak, która może nawet niezbyt czysto trafiła w piłkę, ale skutecznie. Uprzedziła Gabiję Gedgaudaite oraz Sandrę Sałatę i bramkarka Medyka Stephanie Busch nie miała szans.
Siedem minut później wyrównała Nikol Kaletka. Po lewej stronie Daria Kurzawa nie zatrzymała Anny Gawrońskiej, która dograła piłkę na środek pola karnego i tam Nikol Kaletka z pierwszej piłki strzeliła do siatki łodzianek.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, choć spotkanie zostało przedłużone o 9 minut i 3 sekundy.

W końcówce meczu na noszach boisko opuściła Adriana Achcińska, jedna z najlepszych piłkarek na boisku. Faulowana była przez Nikol Kaletkę. Konieczna była pomoc lekarzy z karetki pogotowia. Oby utalentowana piłkarka TME Grot SMS nie doznała groźnego urazu.
Do meczów reprezentacji Polski coraz bliżej
Kibice kobiecej reprezentacji Polski odliczają dni do meczów kadry na stadionach naszego regionu. Kadry Polski do lat 19 rozegra międzypaństwowe mecze eliminacji mistrzostw Europy: z Chorwacją (2.10, godz. 17 w Sieradzu), Bułgarią (5.10, godz. 16 w Bełchatowie) oraz Szkocją (8.10, godz. 15 w Łodzi). Do kadry trener Niny Patalon powołanych zostało osiem piłkarek TME Grot

Medyk Konin – TME Grot SMS Łódź 1:1 (1:1)
Gole:
0:1 Paulina Filipczak (28, podanie Klaudia Jedlińska)
1:1 Nikol Kaletka (35).
TME Grot SMS: Szperkowska - Dragunowicz, Zubchyk, Konat, Kurzawa (70, Silny) - Achcińska (89, Rędzia), Grzybowska, Jarvie (82, Zieniewicz) - Gąsieniec (80, Glinka), Filipczak, Jedlińska. Trener: Marek Chojnacki.
Pozostałe mecze:
AZS PWSZ Wałbrzych - Olimpia Szczecin (gospodarze zrezygnowali z organizacji meczu)