Wielkie mecze koszykarzy ŁKS Sphinx (ZDJĘCIA)

Emocjonujące mecze stoczyli koszykarze ŁKS Sphinx w walce o awans do ekstraklasy. W sobotę i w niedzielę pokonali dwukrotnie MKS Dąbrowa Górnicza i wyrównali stan półfinału na 2-2. O tym, która z tych drużyn awansuje do ekstraklasy i grać będzie z elitą naszego basketu zdecyduje ostatnie, piąte spotkanie, które odbędzie się w środę 4 maja w Dąbrowie Górniczej.

Wczoraj trzecią kwartę meczu wygraliśmy 29:13. Najgroźniejsza broń ełkaesiaków, czyli rzuty za trzy raziły wręcz kosz "nieprzyjaciela". Mają rację znawcy koszykówki, którzy twierdzą, że w twierdzy Łódź nie sposób wygrać meczu o dużą stawkę z ŁKS Sphinx.

Na początku czwartej kwarty łodzianie osiągnęli już przewagę 21 oczek. W końcówce trener Piotr Zych dał pograć utalentowanemu 19-latkowi Marcinowi Kuczmerze, który pokazał siię z bardzo dobrej strony i zdobył 4 punkty.

Bohaterem meczu był Bartłomiej Szczepaniak, który trafił 7 na 12 rzutów za trzy.

W sobotę koncertowo zagrał Marcin Salamonik. Dynamicznie walczący zdobył 26 punktów (17 w pierwszej połowie), miał też 7 zbiórek i 5 bloków.