Wielkie zwycięstwo siatkarek Grot Budowlanych Łódź nad Chemikiem Police. Zdjęcia

Grzegorz Gałasiński, Dariusz Kuczmera
Cała Polska dzięki Polsatowi Sport widziała, jak silną mamy w Łodzi siatkówkę kobiet. Młoda drużyna Grot Budowlanych pokonała w wielkim stylu Chemika Police 3:1. Mecz trwał 121 minut.

Serial Grot Budowlanych

To było siódme z rzędu zwycięstwo Grot Budowlanych Łódź w tym sezonie Tauron Ligi.
MVP meczu: Veronica Jones-Perry, już po raz czwarty w tym sezonie.
Młody zespół Grot Budowlanych rozpoczął mecz nieco nerwowo i przegrał pierwszą partię do 18. Podopieczne Błażeja Krzyształowicza były jednak pewne swojej wartości i ta porażka tylko zmobilizowała je do jeszcze lepszej gry. Bardzo dobrze spisywała się Monika Fedusio, która powiększyła przewagę gospodyń do aż siedmiu oczek (11:4). Rywalki zmniejszyły przewagę, ale nie były w stanie odwrócić losu seta. Łodzianki wygrały do 21.

Z wysokiego C nasze dziewczęta rozpoczęły także czwartego seta.

Prowadziły 13:5, 16:10, 19:10 i wygrały deklasując rywalki do 13.
Siatkarki Grot Budowlanych grały, jak natchnione. W czwartym secie nadal trwał koncert dziewcząt prezesa Marcina Chudzika. Końcówka dostarczyła wielu emocji. Gospodynie prowadziły 20:15, jednak policzanki zdołały doprowadzić do remisu po 23. Ostatnie piłki należała do Grot Budowlanych. Monika Fedusio skończyła mecz. Ostatni set 25:23 i cały mecz 3:1.
Siatkarki Grot Budowlanych prezentują mistrzowską formę.

Grot Budowlani - Chemik Police 3:1 (18:25, 25:21,25:13, 25:23)

Grot Budowlani: Julia Nowicka 4, Monika Fedusio 14, Małgorzata Lisiak 6, Veronica Jones-Perry 20, Zuzanna Górecka 16, Anna Lewandowska 0, Maria Stenzel (l) oraz Ewelina Tobiasz, Justyna Kędziora, Paulina Damaske, Kornelia Moskwa 8. Trener: Błażej Krzyształowicz.

Łodzianki awansowały na drugą pozycję w tabeli TauronLigi.