Łukasz Konstanty
Iga Świątek, Magda Linette i Hubert Hurkacz w poniedziałek rozpoczęli zmagania w wielkoszlemowym turnieju Wimbledon. Wszyscy polscy tenisiści rywalizację rozpoczęli o podobnej porze, a ich mecze zakończyły się sukcesem i awansem do drugiej rundy. Poniżej zapis naszej relacji na żywo z poniedziałkowych pojedynków z udziałem Polaków.

Wimbledon - mecze Polaków 1. dnia rywalizacji

Relacja na żywo z meczów 1. rundy Wimbledonu: Iga Świątek - Lin Zhu 1:0 - mecz trwa Magda Linette - Jil Teichmann Hubert Hurkacz - Albert Ramos-Vinolas
17:5103.07.2023

Wszyscy nasi tenisiści, którzy pojawili się w poniedziałek na korcie, odnieśli zwycięstwa. Dziękujemy za śledzenie naszej relacji na żywo

17:4903.07.2023

Magda Linette w drugiej rundzie!

Już pierwsza piłka wykorzystana przez Magdę - rywalka posłała piłkę w siatkę! Polka pokonała Jil Teichmann 6:3, 6:2

17:4803.07.2023

Dwie piłki meczowe dla Magdy!

17:4503.07.2023

Teichmann jeszcze się nie poddaje - 5:2 dla Polki

17:4203.07.2023

Nie było łatwo, ale jest kolejny gem na koncie Polki - 5:1 dla Linette!

17:3403.07.2023

W meczu Linette kolejne przełamanie, tym razem na korzyść Polki - 4:1

17:2803.07.2023

Hubert Hurkacz z awansem do II rundy!

Hubert Hurkacz pokonał Alberto Ramosa-Vinolasa 6:1, 6:4, 6:4. Polak wykorzystał już pierwszą piłkę meczową!

17:2703.07.2023

Już tylko 3:1 da Magdy Linette. Polka pozwoliła rywalce na przełamanie.

17:2303.07.2023

Wszystko w rękach Hurkacza. 5:4 dla Polaka, który będzie teraz serwował.

17:2103.07.2023

5:3 dla Hurkacza. Polak, który zaserwował już 15. asów, o krok od awansu do drugiej rundy.

Blisko sukcesu także Linette, która po raz drugi w secie przełamała rywalkę - 3:0 dla Polki

17:1703.07.2023

Hiszpan wciąż walczy - w meczu Hurkacza 4:3 dla Polaka

17:1603.07.2023

Już 2:0 dla Linette. Podobnie jak w pierwszym gemie, tak i w drugim Polka straciła tylko jeden punkt.

17:1503.07.2023

Hurkacz coraz bliżej awansu do II rundy - 4:2 dla Polaka!

17:1303.07.2023

Drugi set rozpoczął się od przełamania na korzyść Linette - 1:0!

Tymczasem w meczu Hurkacza jest 3:2 dla Polaka

17:0903.07.2023

Break point obroniony przez Hurkacza. Polak prowadzi 3:1

17:0403.07.2023

Dobre wieści płyną także z kortu, na którym gra Hurkacz. Polak w trzecim gemie zyskał przewagę przełamania i prowadzi 2:1

17:0303.07.2023

6:3 dla Magdy Linette w pierwszym secie!

Magda Linette wygrała pierwszy set 6:3 i zrobiła pierwszy krok w kierunku drugiej rundy!

17:0203.07.2023

Hurkacz wyrównał na 1:1.

17:0103.07.2023

Przełamanie na korzyść Linette - 5:3 dla Polki, która będzie teraz serwować!

16:5903.07.2023

Hurkacz przegrywa 0:1 w trzecim secie.

16:5803.07.2023

Linette i Hurkacz mniej więcej w tym samym czasie wznowili grę

16:5703.07.2023

Mecz Hurkacza został przerwany na początku trzeciego seta przy stanie 30-30 i serwisie Hiszpana. Pierwsze dwa padły łupem Polaka (6:1, 6:4).

Mecz Magdy Linette przerwano przy stanie 4:3 dla Polki i 30-30 w ósmym gemie.

16:5503.07.2023

Jeszcze krótka rozgrzewka i wznawiamy grę

16:5203.07.2023

Tenisistki i tenisiści już na korcie

16:4403.07.2023

Największą niespodzianką pierwszego dnia zmagań jest jak na razie porażka Ludmiły Samsonowej (rozstawiona z numerem 15) z Aną Bogdan, która zajmuje 57. miejsce w światowym rankingu.

16:3303.07.2023

Przestało padać, a korty zostały już odkryte. Lada chwila Hurkacz i Linette powinni wrócić do gry.

15:5003.07.2023

Iga Świątek w drugiej rundzie!

Pierwsza piłka meczowa wykorzystana przez Igę. Dobry return i 6:3 w drugim secie. Polka w drugiej rundzie Wimbledonu.

15:4903.07.2023