Wisła - Widzew 2:1. Stracone gole i marzenia w ostatnich sekundach. ZDJĘCIA, FILM

Zakończył się serial zwycięstw piłkarzy Widzewa. Tym razem podopieczni trenera Daniela Myśliwca przegrali z Wisłą w Krakowie i nie awansowali do półfinału Pucharu Polski. Obok Wisły w czwórce są: Piast, Jagiellonia i Pogoń.

Łodzianom sprzyjało szczęście, gdy dwukrotnie piłka trafiała w poprzeczkę bramki Rafała Gikiewicza. Popis kibicowania dali fani Widzewa, których do Krakowa przyjechało około 3 tys.
Jednak w 74 minucie Imad Rondić pakuje piłkę do siatki. Sędzia twierdzi, że widzewiak był na spalonym i gola nie uznał. Natomiast zauważył, że jeszcze był faul przed i w polu karnym "Białej Gwiazdy" Alana Urygi! Sędzia Damian Kos długo czekał na komunikat z wozu VAR, aż wreszcie w 80 minucie podyktował jedenastkę dla Widzewa. Rzut karny pewnie wykorzystał Bartłomiej Pawłowski.
Tak padła bramka dla Widzewa:

Sędzia przedłużył mecz o 17 minut. Przerw było wiele, m.in. po zadymieniu stadionu przez race kibicowskie. Długo trwały także analizy VAR. W ostatniej sekundzie przedłużonego czasu gry, czyli w 107 minucie Kamil Cybulski sfaulował rywala. Po wrzutce z wolnego przed bramkę piąstkował Rafał Gikiewicz, a sprzed pola karnego strzelał Angel Rodado i wyrównał. Sędzia zarządził dogrywkę.
Tak padł gol na 1:1:

W 107 minucie bramkarz Wisły wdał się w drybling z Imadem Rondiciem, widzewiak odebrał piłkę i wturlał ją do bramki. Niestety, sędzia zauważył, że napastnik Widzewa nie stał poza polem karnym w momencie wyprowadzenia piłki z linii pola bramkowego.
Kiedy do końca dogrywki pozostała minuta i wszyscy czekali na karne, gospodarze zdobyli zwycięskiego gola.
Tak padł gol na 2:1 dla Wisły i prysły marzenia:

Wisła Kraków - Widzew Łódź 2:1 (1:1, 0:0)
0:1 Bartłomiej Pawłowski (80-karny), 1:1 Ángel Rodado (90+17), 2:1 Szymon Sobczak (119)
Wisła: Álvaro Ratón - Dawid Szot, Igor Łasicki, Joseph Colley (64, Alan Uryga), Jakub Krzyżanowski (84, Bartosz Jaroch) - Ángel Baena (84, Ángel Rodado), Kacper Duda, Marc Carbó, Jesús Alfaro (90, Michał Żyro), Dejvi Bregu (63, Joan Román) - Szymon Sobczak. Trener: Albert Rude.
Widzew: Rafał Gikiewicz - Paweł Zieliński (46, Lirim Kastrati), Mateusz Żyro, Juan Ibiza (31, Serafin Szota), Luís Silva - Fran Álvarez, Dominik Kun (90, Noah Diliberto), Bartłomiej Pawłowski - Fábio Nunes, Jordi Sánchez (63, Imad Rondić), Antoni Klimek (90, Kamil Cybulski). Trener: Daniel Myśliwiec.
żółte kartki: Łasicki, Colley, Sobczak, Carbó, Uryga, Szot - Fábio Nunes, Rondić, Kastrati, Cybulski, Szota.
sędziował: Damian Kos (Gdańsk).
widzów: 26 742.