MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wojewódzkie obchody Święta Policji w Łodzi. Były medale, nominacje na wyższe stopnie i ślubowanie nowych policjantów ZDJĘCIA, FILM

Matylda Witkowska
Matylda Witkowska
Wideo
od 16 lat
Tegoroczne wojewódzkie obchody Święta Policji odbyły się w poniedziałek (17 lipca) w Łodzi. Częścią uroczystości było ślubowanie nowych policjantów, nominacje na wyższe stopnie i wręczanie medali za zasługi dla policji.

Wojewódzkie obchody Święta Policji w poniedziałek (17 lipca) w Łodzi

W poniedziałek (17 lipca) w Łodzi odbyły się wojewódzkie obchody Święta Policji. Uroczystość rozpoczęła się od złożenia kwiatów przed grobem Nieznanego Żolnierza i mszy św. w łódzkiej katedrze. Potem uroczystości przeniosły się na dziedziniec Centralnego Muzeum Włókiennictwa, gdzie odbyła się część oficjalna.

Do Łodzi przyjechał nadinsp. Dariusz Augustyniak, pierwszy zastępca komendanta głównego policji. Podczas uroczystości w muzeum podkreślał, że Polska jest krajem bezpiecznym i takiego zdania jest aż 88 proc. obywateli. To zaś oznacza, że społeczeństwo docenia pracę policjantów.

- To najlepsze podziękowanie dla was za każdy dzień, za każdą interwencję, za każdą wykrytą sprawę, za każde zabezpieczenie przejazdu kibiców na imprezę masową - mówił.

Podczas uroczystości wręczone zostały medale przyznane za zasługi dla policji. Złote medale otrzymały trzy osoby:

  • Jarosław Ferenc, prezydent miasta Radomska
  • Witold Małecki, burmistrz miasta Tuszyna
  • Marcin Szmaja, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego.

Przyznano też medale srebrne i brązowe.

Z okazji Święta Policji ponad 500 policjantów z Łódzkiego otrzymało nominacje na wyższe stopnie. Zaś 43 świeżo przyjętych do pracy policjantów złożyło ślubowanie. Wśród nich był 38-letni posterunkowy Rafał Szwankowski z Łodzi. Jak wyjaśnił marzył o tym już gdy był małym chłopce.

- W tym wieku każdy myślał, że chce być żołnierzem, policjantem, strażakiem... Ja chciałem być policjantem - opowiada. Jak przyznaje zrealizowanie marzenia z dzieciństwa zajęło mu sporo lat, ale się udało. - To był już ostatni dzwonek, żeby spróbować - mówi.

Święto Policji. Skąd się wzięło?

Święto Policji obchodzone jest co roku 25 lipca w rocznicę utworzenia po odzyskaniu niepodległości Policji Państwowej. W tym roku przypada 104. rocznica tego wydarzenia. Centralne obchody odbędą się 24 lipca na placu Zamkowym w Warszawie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki