MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wojewódzkie Święto Służby Więziennej w Sieradzu. Awanse, odznaczenia i sztandar FOTO

Dariusz Piekarczyk
Dariusz Piekarczyk
Wojewódzkie Święto Służby Więziennej w Sieradzu. Awanse, odznaczenia i sztandar
Wojewódzkie Święto Służby Więziennej w Sieradzu. Awanse, odznaczenia i sztandar Fot. Dariusz Piekarczyk
Sieradz był gospodarzem historycznych, bo pierwszych, Wojewódzkich Obchodów Święta Służby Więziennej. Były one połączone z nadaniem tamtejszemu Zakładowi Karnemu sztandaru. W uroczystościach udział wzięli między innymi wiceminister sprawiedliwości Piotr Cieplucha, płk Jan Banasik, dyrektor okręgowy Służby Więziennej w Łodzi, przewodnicząca Sejmiku Wojewódzka Łódzkiego Iwona Koperska, wicewojewoda łódzki Jarosław Brózda oraz poseł na Sejm RP Tadeusz Woźniak. Nie zabrakło starosty sieradzkiego Mariusza Bądziora, prezydenta miasta Pawła Osiewały i przedstawicieli innych służb mundurowych.

Świętowanie rozpoczęła msza święta w Bazylice Mniejszej w Sieradzu. Dalszy ciąg uroczystości miał już miejsce na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego. Tam też wręczono między innymi awanse na wyższy stopień funkcjonariuszom z Zakładów Karnych województwa łódzkiego, a także Krzyże Zasługi.

Srebrnym Krzyżem Zasługi odznaczony został chorąży Dariusz Kołodziejczyk z Zakładu Karnego w Łowiczu. Brązowym: Robert Fijałkowski (Zakład Karny w Łowiczu), st. chor. Grzegorz Tylkowski (Zakład karny nr 1 w Łodzi) oraz st. sierż. Dariusz Graczyk (Zakład Karny w Garbalinie).

Złotą Odznaką "Za zasługi dla Więziennictwa" uhonorowano ppłk. Piotra Urbańskiego (zastępca dyrektora Aresztu Śledczego w Łodzi). Srebrną kpt. Małgorzatę Walecką (pielęgniarka Zakładu Karnego nr 1 w Łodzi), a brązową mjr Daniela Bujaka (starszy wychowawca działu penitencjarnego Aresztu Śledczego w Piotrkowie Trybunalski) oraz chor. sztab. Tomasza Szczepaniaka (młodszy inspektor działu kwatermistrzowskiego Zakładu Karnego w Sieradzu).

- Sztandar, który dostał dziś sieradzki Zakład Karny, to symbol, honoru, męstwa i wierności ojczyźnie, to także podniesienie rangi jednostki - mówił wiceminister sprawiedliwości Piotr Cieplucha. - Chciałbym w związku z tym, żeby służba więzienna jak najczęściej wychodziła do społeczeństwa i pokazywała się Polakom. Wokół waszej służby narosło wiele niesprawiedliwych i krzywdzących przekonań z którymi ja się nie zgadzam i zawsze protestuję. To trzecia największa formacja mundurowa w naszym kraju. Dzięki waszej ciężkiej pracy resocjalizacja to nie jest puste słowo. Do społeczeństwa polskiego przywracani są ludzie, którzy odbyli karę pozbawienia wolności i dostają drugą szansę od życia. Coraz więcej osób podejmuje pracę. Polska służba więzienna jest jednym z liderów europejskich jeśli chodzi o system dozoru elektronicznego. Były lata, że byliśmy na pierwszym miejscu.

Spotkanie zakończyła defilada pododdziałów. Dodajmy, że dyrektorem sieradzkiego Zakładu Karnego jest mjr Piotr Chlebicz.

od 7 lat
Wideo

Znaleziono ślady ptasiej grypy w Teksasie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki