Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wreszcie! Rozpoczął się remont Skry Warszawa!

Zbigniew Czyż
Zbigniew Czyż
Stadion Skry Warszawa
Stadion Skry Warszawa Krystian Dobuszyński / Polska Press
We wtorek rozpoczęły się prace budowlane na Skrze. Warszawiacy będą mogli skorzystać z nowego obiektu wiosną 2025 rok. "Wreszcie zaczynamy pierwszy etap prac. Zaczynamy renowację Skry od boiska treningowego, strefy gdzie będzie można uprawiać sport" - powiedział prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Zakończenie prac budowlanych planowane jest na II kwartał przyszłego roku.

"To jest nasz plan - wychodzenie na Pole Mokotowskie tak, żeby warszawiacy mogli z tego korzystać, uprawiać sporty i żeby cały ten teren dotychczas zaniedbany i zamknięty, mógł służyć warszawiakom" - podkreślił prezydent.

Przewodnicząca Rady Warszawy Ewa Malinowska-Grupińska przekazała, że Skra jest połączona z Polem Mokotowskim i jest to obszar ważny dla trzech dzielnic: Śródmieścia, Mokotowa i Ochoty. "Dla nas wszystkich jest ogromnie ważne, żeby Warszawa miała coraz więcej terenów rekreacyjnych" - dodała.

Wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska podkreśliła, że jest to kolejny historyczny dzień dla Skry. "Startujemy dzisiaj, rozpoczynamy od boiska treningowego, gdzie powstanie również zaplecze szatniowo-sanitarne a wiosną zapraszamy wszystkich na nową Skrę" - dodała.

"Dzisiaj wbijamy pierwszą łopatę na Skrze. Realizujemy pierwszy etap, czyli modernizację obiektów w zakresie prawie 13 hektarów terenu. Podzielone to jest na dwie części, natomiast realizujemy je równolegle. To część rekreacyjno-parkowa połączona z Polem Mokotowskim i przestrzeń stricte sportowa, czyli zaplecze przyszłego stadionu głównego. Zaplecze treningowe w postaci bieżni sześciotorowej, zaplecza sanitarno-techniczno-szatniowego i rzutni treningowych" - wyjaśnił zastępca dyrektora stołecznego centrum sportu Aktywna Warszawa odpowiedzialny za inwestycje Bartosz Żukowski.

Podkreślił, że obiekt Skry, z racji swojej historii jest obiektem dla lekkiej atletyki "więc projektowaliśmy go właśnie pod tym kątem. Wiosną 2025 roku zapraszamy wszystkich żeby tutaj biegać, odpoczywać, relaksować się, uprawiać sport. Myślę, że niejedne zawody tutaj się odbędą" - ocenił.

Przekazał, że obiekt w przestrzeni parkowej będzie otwarty 24 godziny na dobę, natomiast, jeśli chodzi o obiekt sportowy to w ustalonych godzinach. "Natomiast każdy będzie tutaj mógł przyjść i skorzystać" - dodał.

Do wiosny 2025 roku powstanie stadion treningowy wraz z zagospodarowaniem terenu, zapleczem i trybunami, strefy rzutów oraz boisko do rugby. W pozostałej części stanowiącej obszar ogólnodostępny, otwarty na park Pole Mokotowskie, powstanie strefa parkowa i sportowa przeznaczona do rekreacyjnego uprawiania dyscyplin lekkoatletycznych. W swoim założeniu kompleks sportowy ma być też zapleczem treningowym dla kolejnego etapu modernizacji ośrodka, jakim będzie budowa stadionu głównego.

Docelowo na Skrze powstanie wielofunkcyjna hala sportowa, która ma przede wszystkim służyć zawodnikom oraz kibicom siatkówki i koszykówki. Będą mogły odbywać się tam mistrzostwa Polski w obu tych dyscyplinach.

Drugi obiekt to stadion lekkoatletyczny II kategorii IAAF z salą treningową – powstanie on dokładnie w miejscu istniejącego obecnie stadionu RKS „Skra”. Stadion będzie miał zadaszone trybuny, mieszczące ok. 25 tys. kibiców oraz ma umożliwiać realizację imprez lekkoatletycznych o randze mistrzowskiej.

(PAP)

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

20240417_Dawid_Wygas_Wizualizacja_stadionu_Rakowa

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Wreszcie! Rozpoczął się remont Skry Warszawa! - Portal i.pl

Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki