Wschodnie sztuki walki w łódzkiej Palmiarni [ZDJĘCIA]

  Wschodnie sztuki walki w łódzkiej Palmiarni [ZDJĘCIA]

  Joanna Barczykowska

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Wschodnie sztuki walki w łódzkiej Palmiarni [ZDJĘCIA]
  1/11
  przejdź do galerii

  ©Maciej Stanik

  We wtorek, w łódzkiej Palmiarni, odbyły się pokazy wschodnich sztuk walki i treningu, przygotowane przez Fundację Surei No Mon we współpracy z Mistrzami z Klubu Akademia Sztuk Walki Hangaku oraz Mistrzem Schinan Przemysławem Wiśniewskim.
  Mistrzowie pokazali piękno tego sportu i opowiedzieli młodym ludziom o idei wschodnich sztuk walki. Nie o brutalność i siłę, ale o godność i honor podczas walki tu chodzi. Wystawa zbroi będzie dostępna dla zwiedzających do końca sierpnia. Wstęp na nią możliwy po okazaniu biletu do Palmiarni.

  Przez całe wakacje można podziwiać wystawę zbroi samurajskich. Przez ten czas w łódzkiej Palmiarni znajdują się piękne, kunsztownie wykonane elementy uzbrojenia japońskich samurajów, pochodzące z prywatnej kolekcji Macieja Płotkowiaka z Pracowni Kuniyasu.

  Wystawa stara się wskazać jak bliska jest relacja pomiędzy zaprojektowaną zbroją a wojną, która dla Japończyków jest swoistym rytuałem. Zbroja samurajska była używana w kraju kwitnącej wiśni do połowy XIX wieku.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo