Wybierz się z nami w kulinarną podróż po Łódzkiem - co...

  Wybierz się z nami w kulinarną podróż po Łódzkiem - co tydzień nowy film z przepisem [VIDEO]

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  W „Kulinarnych podróżach po Łódzkiem” przedstawimy przepisy na tradycyjne potrawy z wybranych gmin. Serwis będzie przedstawiał różnorodność kulinarną naszego województwa, w poszczególnych jego powiatach i gminach.
   Wybierz się z nami w kulinarną podróż po Łódzkiem - co tydzień nowy film z przepisem [VIDEO]
  Przepisami i recepturami na smaczne dania podzieliły się z nami panie, działające w licznych w naszym regionie kołach gospodyń wiejskich i lokalnych stowarzyszeniach.

  Trudno na terenie województwa łódzkiego znaleźć gminę, w której nie ma Koła Gospodyń Wiejskich. W Łódzkiem działa ich blisko 600. Zrzeszają ponad 15 tysięcy pań. To właśnie te kobiety są liderkami lokalnych społeczności. Dbają o dorobek swoich matek i babć. Stoją na straży dawnych tradycji i przekazują je młodzieży. Dbają także o to, by wieś była nowoczesna i aktywna. By żyło się w niej ciekawie i dobrze.

  A jaka jest ta nasza tradycyjna kuchnia? Przede wszystkim ekologiczna, zdrowa i robiona ze swojskich produktów, bo przecież Łódzkie to teren w większości rolniczo- -sadowniczy. Tereny obecnego województwa łódzkiego nigdy nie były bogate, więc ziemniaki, kapusta, kasze, mleko i mięso to podstawa kuchni naszego regionu.

  W przeszłości na stołach naszych babć i dziadków mieszały się tradycje kulinarne polskie, żydowskie, rosyjskie i niemieckie. Gdzieniegdzie czeskie. W Radomsku od lat chwalą się swoją zalewajką. Ziemia sieradzka jest dumna z produkcji ziemniaka, który zajmuje ważne miejsce w jadłospisie mieszkańców. Powiaty wieluński i pajęczański szczycą się swoimi plantacjami chrzanu i zupą chrzanową.
  Zapraszamy na smaczną podróż po naszym regionie: Kulinarne podróże po Łódzkiem  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo