Wybory 2019. Wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego. Mamy pierwsze, nieoficjalne wyniki! Jaki wynik wyborów do Parlamentu Europejskiego?

Arkadiusz KrystekZaktualizowano 
Mamy pierwsze, nieoficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego. Uwaga: wyniki, które tu publikujemy, to tzw. exit polls - nie są to jeszcze oficjalne wyniki wyborów. Zobacz, jaki wynik uzyskały partie polityczne w wyborach 2019!

WYNIKI WYBORÓW DO EUROPARLAMENTU. EXIT POLL

Tu znajdziecie Państwo pierwsze, nieoficjalne ogólnopolskie wyniki wyborów do europarlamentu. Wyniki przedstawione są na podstawie ankiet, zebranych pod lokalami wyborczymi (tzw. exit poll).

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA KORWIN BRAUN LIROY NARODOWCY - 6,1%
KOMITET WYBORCZY WIOSNA ROBERTA BIEDRONIA - 6,6%
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI - 39,1%
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ - 42,4%
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA RAZEM - PARTIA RAZEM, UNIA PRACY, RSS - 1,3%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15 - 4,1%

Gdyby ostatecznie tak właśnie rozlożyły się głosy, podział mandatów wyglądałby następująco:

  • PiS 24 mandaty
  • KE 22 mandaty
  • Wiosna 3 mandaty
  • Konfederacja 3 mandaty

ZOBACZ TEŻ:

Generalnie karta wyborcza będzie jedną białą kartą jednostronnie zadrukowaną, na której znajdą się listy kandydatów poszczególnych partii (komitetów wyborczych). Nazwiska kandydatów wydrukowane zostaną na szarym tle.

W poszczególnych okręgach wyborczych karty do głosowania mogą różnić się wielkością, a to zależy od liczby zarejestrowanych w nich list kandydatów. Karta może też mieć formę książeczki. Sytuacja ta dotyczyć będzie tych okręgów wyborczych, w których list kandydatów będzie ponad 20.

Formy kart

jedna kartka

  • wielkość 265 mm na 350 mm - jeżeli w okręgu wyborczym zarejestrowano do 6 list kandydatów
  • wielkość 420 mm na 500 mm - jeżeli w okręgu wyborczym zarejestrowano do 15 list kandydatów
  • wielkość 420 mm na 650 mm - jeżeli w okręgu wyborczym zarejestrowano do 20 list kandydatów

książeczka

  • karta do głosowania składająca się z odpowiedniej liczby zadrukowanych jednostronnie
  • kartki będą trwale połączone
  • wielkość kartek - 210 mm na 297 mm
  • jeżeli w okręgu wyborczym zarejestrowano więcej niż 20 list kandydatów lub
  • jeżeli w okręgu wyborczym zarejestrowano kandydata, którego nazwisko i imię (imiona) zawierają łącznie więcej niż 46 znaków drukarskich, wliczając spacje

Na kartach do głosowania w formie płachty znajdzie się:

  • oznaczenie „Okręg wyborczy nr ...”
  • napis „KARTA DO GŁOSOWANIA w wyborach do Parlamentu Europejskiego w dniu ........................... r. LISTY KANDYDATÓW NA POSŁÓW DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO”
  • listy kandydatów w kolejności ich numerów, licząc od lewej do prawej, podając dla każdej listy symbol graficzny komitetu wyborczego, jeżeli komitet symbol taki posiada, i numer listy poprzedzony wyrazami „Lista nr ...”, a poniżej oznaczenie listy nazwą lub skrótem nazwy komitetu wyborczego;
  • na liście będzie liczba porządkowa, po niej kratka przeznaczona na oddanie głosu oraz nazwisko i imię (imiona) każdego kandydata, przeznaczając jednakowe pole dla każdej listy
  • na dole informacja o sposobie głosowania i warunkach ważności głosu
  • pieczęć okręgowej komisji wyborczej i miejsce na pieczęć obwodowej komisji wyborczej

Karta w formie książeczki będzie się składać z:

  • strony tytułowej
  • strony ze spisem treści
  • stron z listami kandydatów

W Polsce wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 26 maja 2019 roku. Lokale wyborcze będą otwarte od godz. 7 do godz. 21.

Zobacz w galerii jak będą wyglądać karty

Wybory 2019. Wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego. Mam...

Pełna treść uchwały PKW jest pod adresem
https://wybory.gov.pl/pe2019/statics/pe2019-uchwaly/pliki/1551279551_Uchwala_nr_102019_PKW_ws_wzorow_kart_do_glosowania_oraz_nakladek_na_karty_do_glosowania_sporzadzonych_w_alfabecie_Braillea_w_wyborach_do_Parlamentu_Europejskiego_dla_obwodow_glosowania_utworzonych_w_kraju.pdf

Wideo

Materiał oryginalny: Wybory 2019. Wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego. Mamy pierwsze, nieoficjalne wyniki! Jaki wynik wyborów do Parlamentu Europejskiego? - Dziennik Łódzki

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 11

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
G
Gość
2019-03-21T19:02:50 01:00, Cz80:

Dla mnie PiS jest póki co jedyną odpowiednią opcją która powinna sprawować realną władze. Ma osiągnięcie w gospodarce nie zamiata afer pod dywan o czym świadczy afera z misiewiczem czyli potrafią rozliczać swoich. W przeciewieństwie do PO,PSL,SLD. Teraz przecież wychodzi na jaw jak za PO przyzwalano na wyłudzanie VAT.

2019-05-08T12:07:24 02:00, Gość:

Buahhha dawno się tak nie uśmiałam !!!

2019-05-16T09:28:43 02:00, Gość:

PiS i tylko PiS

2019-05-18T15:18:24 02:00, Gość:

Tylko i włącznie PIS. Polacy dopiero odzyli i wyszli z marazm.

przygotowanego przez PO. Polacy nigdy więcej platfusow w tym lewakow

Pisać się musisz nauczyć w języku polskim ..

zgłoś
G
Gość
2019-03-21T19:02:50 01:00, Cz80:

Dla mnie PiS jest póki co jedyną odpowiednią opcją która powinna sprawować realną władze. Ma osiągnięcie w gospodarce nie zamiata afer pod dywan o czym świadczy afera z misiewiczem czyli potrafią rozliczać swoich. W przeciewieństwie do PO,PSL,SLD. Teraz przecież wychodzi na jaw jak za PO przyzwalano na wyłudzanie VAT.

2019-05-13T22:20:57 02:00, PiSss:

Dla mnie też!

I wcale się nie przejmuję Misiewiczami, zamiataną pod dywan aferą spółki Srebrna. Nie martwi mnie, że Holecka dostaje 40 tysięcy miesięcznie, a Sadurska 92 tysiące - im się te pieniądze po prostu należały.

Cieszy, że prokurator stanu wojennego Piotrowicz znalazł swoje miejsce wśród innych członków PZPR.

Bardzo sobie chwalę, że importujemy ruski węgiel, a 3/4 ekipy rządowej opowiada o moralności u Rydzyka, chociaż są po rozwodach.

2019-05-18T15:21:37 02:00, Gość:

A ja się cieszę że brak 250 mld zł , zabrane pieniądze z OFE, pracować do śmierci i jeden dzień dłużej, bieda z nędza wśród Polaków. To serdeczne dzięki PO.

Na PiS generalnie z kręgu moich znajomych głosują rozwiedzeni, którym nic nie wychodzi na polu zawodowym. Mają długi, zalegają z opłatami.. wierzą w teorie spiskowe i zamachy. Realną władzę to mają wyborcy wybierając. Na PiS głosowało raptem 18% społeczeństwa, trochę mało by PiS całkowicie (z wyborów ma prawo) robił co mu się podoba ..bo im to się po prostu należy. Obiecywali pokazać afery PO .. posadzić winnych. Mijają 3 lata, żadnego procesu. Sami sobie kilka afer zorganizowali. Zamknęli mi dostęp do lekarza specjalisty zamykając przychodnię przyszpitalną. Znalazłem specjalistę diabetologa w innej przychodni, ale czekam na to spotkanie do grudnia. Lekarz 1 kontaktu przychodni wypisuje mi leki na 2 tyg,diabetolog na 3 miesiące. Taki jest wpływ polityków.. Płacą olbrzymie pieniądze na aparatczyków obcego państwa Watykan. Jak to możliwe ?

zgłoś
G
Gość

Młodzi zdolni z prawa jak radny buska...

zgłoś
G
Gość
2019-03-21T19:02:50 01:00, Cz80:

Dla mnie PiS jest póki co jedyną odpowiednią opcją która powinna sprawować realną władze. Ma osiągnięcie w gospodarce nie zamiata afer pod dywan o czym świadczy afera z misiewiczem czyli potrafią rozliczać swoich. W przeciewieństwie do PO,PSL,SLD. Teraz przecież wychodzi na jaw jak za PO przyzwalano na wyłudzanie VAT.

2019-05-13T22:20:57 02:00, PiSss:

Dla mnie też!

I wcale się nie przejmuję Misiewiczami, zamiataną pod dywan aferą spółki Srebrna. Nie martwi mnie, że Holecka dostaje 40 tysięcy miesięcznie, a Sadurska 92 tysiące - im się te pieniądze po prostu należały.

Cieszy, że prokurator stanu wojennego Piotrowicz znalazł swoje miejsce wśród innych członków PZPR.

Bardzo sobie chwalę, że importujemy ruski węgiel, a 3/4 ekipy rządowej opowiada o moralności u Rydzyka, chociaż są po rozwodach.

A ja się cieszę że brak 250 mld zł , zabrane pieniądze z OFE, pracować do śmierci i jeden dzień dłużej, bieda z nędza wśród Polaków. To serdeczne dzięki PO.

zgłoś
G
Gość
2019-03-21T19:02:50 01:00, Cz80:

Dla mnie PiS jest póki co jedyną odpowiednią opcją która powinna sprawować realną władze. Ma osiągnięcie w gospodarce nie zamiata afer pod dywan o czym świadczy afera z misiewiczem czyli potrafią rozliczać swoich. W przeciewieństwie do PO,PSL,SLD. Teraz przecież wychodzi na jaw jak za PO przyzwalano na wyłudzanie VAT.

2019-05-08T12:07:24 02:00, Gość:

Buahhha dawno się tak nie uśmiałam !!!

2019-05-16T09:28:43 02:00, Gość:

PiS i tylko PiS

Tylko i włącznie PIS. Polacy dopiero odzyli i wyszli z marazm.

przygotowanego przez PO. Polacy nigdy więcej platfusow w tym lewakow

zgłoś
G
Gość
2019-03-21T19:02:50 01:00, Cz80:

Dla mnie PiS jest póki co jedyną odpowiednią opcją która powinna sprawować realną władze. Ma osiągnięcie w gospodarce nie zamiata afer pod dywan o czym świadczy afera z misiewiczem czyli potrafią rozliczać swoich. W przeciewieństwie do PO,PSL,SLD. Teraz przecież wychodzi na jaw jak za PO przyzwalano na wyłudzanie VAT.

Nikt tak jak PiS nie potrafi wszystkiego zepsuć. Zaczęli od stadnin. Czepiają się wszystkich i wszystkiego. Świat się śmieje z nas.

zgłoś
G
Gość
2019-03-21T19:02:50 01:00, Cz80:

Dla mnie PiS jest póki co jedyną odpowiednią opcją która powinna sprawować realną władze. Ma osiągnięcie w gospodarce nie zamiata afer pod dywan o czym świadczy afera z misiewiczem czyli potrafią rozliczać swoich. W przeciewieństwie do PO,PSL,SLD. Teraz przecież wychodzi na jaw jak za PO przyzwalano na wyłudzanie VAT.

2019-05-08T12:07:24 02:00, Gość:

Buahhha dawno się tak nie uśmiałam !!!

PiS i tylko PiS

zgłoś
P
PiSss
2019-03-21T19:02:50 01:00, Cz80:

Dla mnie PiS jest póki co jedyną odpowiednią opcją która powinna sprawować realną władze. Ma osiągnięcie w gospodarce nie zamiata afer pod dywan o czym świadczy afera z misiewiczem czyli potrafią rozliczać swoich. W przeciewieństwie do PO,PSL,SLD. Teraz przecież wychodzi na jaw jak za PO przyzwalano na wyłudzanie VAT.

Dla mnie też!

I wcale się nie przejmuję Misiewiczami, zamiataną pod dywan aferą spółki Srebrna. Nie martwi mnie, że Holecka dostaje 40 tysięcy miesięcznie, a Sadurska 92 tysiące - im się te pieniądze po prostu należały.

Cieszy, że prokurator stanu wojennego Piotrowicz znalazł swoje miejsce wśród innych członków PZPR.

Bardzo sobie chwalę, że importujemy ruski węgiel, a 3/4 ekipy rządowej opowiada o moralności u Rydzyka, chociaż są po rozwodach.

zgłoś
G
Gość
2019-03-21T19:02:50 01:00, Cz80:

Dla mnie PiS jest póki co jedyną odpowiednią opcją która powinna sprawować realną władze. Ma osiągnięcie w gospodarce nie zamiata afer pod dywan o czym świadczy afera z misiewiczem czyli potrafią rozliczać swoich. W przeciewieństwie do PO,PSL,SLD. Teraz przecież wychodzi na jaw jak za PO przyzwalano na wyłudzanie VAT.

Buahhha dawno się tak nie uśmiałam !!!

zgłoś
C
Cz80

Dla mnie PiS jest póki co jedyną odpowiednią opcją która powinna sprawować realną władze. Ma osiągnięcie w gospodarce nie zamiata afer pod dywan o czym świadczy afera z misiewiczem czyli potrafią rozliczać swoich. W przeciewieństwie do PO,PSL,SLD. Teraz przecież wychodzi na jaw jak za PO przyzwalano na wyłudzanie VAT.

zgłoś
Dodaj ogłoszenie