Wybory samorządowe 2018. Brudna kampania wyborcza w...

  Wybory samorządowe 2018. Brudna kampania wyborcza w Konstantynowie Łódzkim. Kandydat na burmistrza nazwany "kryptogejem"

  Zdjęcie autora materiału
  Marcin Darda

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Robert Jakubowski złożył pozew do sądu przeciw Platformie Obywatelskiej o zniesławienie.

  Robert Jakubowski złożył pozew do sądu przeciw Platformie Obywatelskiej o zniesławienie. ©fb/Robert Jakubowski.

  Brudna kampania w Konstantynowie Łódzkim. „(...) Władzę przejmie Kryptogej, kierowany przez Alkoholika, wspierani przez Taliba" – to fragment tekstu z gazetki, która trafiła do mieszkańców miasta. Sprawę, pod kątem znieważenia funkcjonariusza publicznego, bada pabianicka policja i prokuratura. W sądzie jest też pozew cywilny przeciw Platformie Obywatelskiej, ale w innej sprawie.
  Robert Jakubowski złożył pozew do sądu przeciw Platformie Obywatelskiej o zniesławienie.

  Robert Jakubowski złożył pozew do sądu przeciw Platformie Obywatelskiej o zniesławienie. ©fb/Robert Jakubowski.

  "Kryptogejem" określono Roberta Jakubowskiego, wicestarostę pabianickiego, który startuje na burmistrza miasta z własnego komitetu. "Alkoholik" i "talib to jego polityczni sympatycy. Jakubowski złożył zawiadomienie na policji.

  - Funkcjonariusze zabezpieczyli materiały, spisali osoby, które je rozdawały, ustalili także firmę, która jest odpowiedzialna za kolportaż tych materiałów – mówi podinspektor Joanna Kącka z KWP w Łodzi . - Sprawę przekazaliśmy już prokuraturze.


  Wydawnictwo rozdawano na festynie miejskim, trafiło też do skrzynek pocztowych mieszkańców miasta, konstantynowianie mówią tylko o tym. Napisano TAM, że "Kryptogej jest kandydatem niewybieralnym, ale sterowalnym", i " choć nie jest jeszcze burmistrzem", to przyjmuje od Alkoholika rozkazy, kto i jaką funkcję ma dostać".

  Ale to nie wszystko. Jakubowski złożył cywilny pozew sądowy o zniesławienie przeciw Platformie Obywatelskiej i żąda 100 tys. zł na cel charytatywny. Na fanpage'u Platforma Obywatelska Konstantynów Łódzki pojawił się wpis ze zdaniem a propos Jakubowskiego: „Zaczęło się. Mamy pierwsze narcystyczne zdjęcie kandydata na burmistrza.” Potem zaś garść pochwał pod adresem Konstantynowskiego Porozumienia Samorządowego, które rządzi miastem od lat, a spora jego członków to także członkowie PO. Dalej zaś kolejna sugestia, że Jakubowskiego jest kandydatem PiS, a „(...) PiS bierze wszystko i wszystkich by wygrać. Kłamstwo, demagogia, oszustwo” itd. Wpis usunięto.

  - Ale nie z dobrej woli PO – mówi Robert Jakubowski podkreślając, że jest kandydatem niezależnym. - Wystąpiłem z pismem do Witolda Stępnia, przewodniczącego PO w Konstantynowie Łódzkim, a jednocześnie marszałka województwa, o wskazanie autora wpisu. Nie doczekałem się odpowiedzi, w związku z tym zwróciłem się do przewodniczącej regionu Hanny Zdanowskiej o przeprosiny. Kontaktował się ze mną sekretarz regionu z pytaniem o formę przeprosin, ale na tym się skończyło. W związku z tym złożyłem do sądu pozew cywilny, a nie wykluczam także pozwu w trybie wyborczym. Oszkalowano mnie.

  Tomasz Piotrowski, rzecznik regionu łódzkiego PO, sprawę komentuje dość oględnie.

  - Kampania miewa swoje mroczne barwy, komuś po prostu puściły nerwy, zagrały niepotrzebnie emocje, ale to jest burza w szklance wody - mówi Piotrowski. - Kandydatom polecam skupienie się na merytorycznej stronie kampanii.

  Niektórzy w Konstantynowie obie sprawy łączą, a to przez drugiego obok Jakubowskiego póki co znanego kandydata na burmistrza. Jest nim Marcin Młynarczyk. Startuje z komitetu KPS, jest szefem gabinetu marszałka Stępnia i członkiem zarządu koła PO w Konstantynowie. Młynarczyk w rozmowie z DŁ stwierdził, że z paszkwilem na Jakubowskiego nie ma nic wspólnego.

  - Mogę poddać się badaniu na wykrywaczu kłamstw - zapewnił Młynarczyk.

  Wydał też oświadczenie, w którym napisał, że "także i do jego domu trafiła broszura, która jest obrzydliwa i wzbudza zażenowanie i złość. (...) "Głęboko współczuję wszystkim, którzy zostali opisani w tym paszkwilu. Nie mam nic wspólnego z tymi wstrętnymi działaniami i mam nadzieję, że odpowiednie służby skutecznie zajmą się sprawą" - napisał kandydat KPS.

  Komentarze (22)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Kto pociąga za sznurki....

  mieszkanka anka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  Kim jest Jacek Mack z komitetu wyborczego Pana Roberta ? Czyżby to ten były właściciel budynku Biedronki na Piłsudskiego ? Nierób co nawet jednego dnia nie przepracował uczciwie ? Czyżby to ten sam...rozwiń całość

  Kim jest Jacek Mack z komitetu wyborczego Pana Roberta ? Czyżby to ten były właściciel budynku Biedronki na Piłsudskiego ? Nierób co nawet jednego dnia nie przepracował uczciwie ? Czyżby to ten sam co zamierza puścić TIR-y ulicą Piłsudskiego i uczynić ją drogą z pierszeństwem przejazdu ? I dlaczego nie chce ujawnić swojego nazwiska , czyżby je zmienił bo się wstydzi ? No i najważniejsze : jaki ma program naprawczy dla swoich wyborców ???? Okręg wyborczy nr 10 ma prawo wiedzieć więcej o swoim kandydacie .zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Jaki będzie nasz nowy Burmistrz...?

  W.K. (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  Specjalnego wyboru kto zostanie burmistrzem Konstantynowa Łódzkiego mieszkańcy tego miasta nie maja...Bardzo dobrze,że kończy się kadencja obecnego pana burmistrza i jego kolesi,bo przez te...rozwiń całość

  Specjalnego wyboru kto zostanie burmistrzem Konstantynowa Łódzkiego mieszkańcy tego miasta nie maja...Bardzo dobrze,że kończy się kadencja obecnego pana burmistrza i jego kolesi,bo przez te wszystkie lata sprawowania władzy na tym terenie niewiele dla tego miasta zrobili ( no może z wyjątkiem własnych interesów)...!!! Swój głos oddam na zdecydowanie na pana Roberta Jakubowskiego,choćby dlatego,że jest młodym,pełnym energii i pomysłów, tajemniczym człowiekiem,co daje mu zdecydowaną przewagę nad rywalem...Kandydatów przewidywalnych już przerabialiśmy przez ostanie lata,więc przyszła pora na ludzi młodych,którym jak najbardziej należy przekazać władzę nie tylko w Konstantynowie Łódzkim...Mam nadzieję,że młoda , "świeża krew"zdecydowanie weźmie się do roboty od pierwszych chwil swojego funkcjonowania i zmieni ten mały kawałek naszej ojczyzny na lepszy...Oczywiście muszą wiedzieć,że cały czas społeczeństwo będzie ich działania zawodowe obserwowała i po zakończeniu kadencji stosownie im za to podziękuje...Sam osobiście bacznie będę się przyglądała oraz czynnie,systematycznie zabierał głos na publicznym forum chwaląc lub krytykując działania nowej władzy... Nie ma i nie będzie już przyzwolenia dla bylejakości,cwaniactwa i obłudy w Konstantynowie Łódzkim...!!! Zawsze potrafiłem dogadywać się z młodymi ludźmi i sądzę,że tak pozostanie...Każde pokolenie ma swój czas i należy ten czas mądrze wykorzystać,abyście tym co po was przyjdą mogli spojrzeć prosto w oczy...Panie Jakubowski nie zmarnuj młody człowieku tej szansy...!!!zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Całe KNZ

  Yugo (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

  Czyli w KNZ bez zmian . No cóż . Domniemania że broszura bez autora zawiera troszkę prawdy .

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Panie Darda, jesteś pan szuja i podpalacz.

  Cały ten Dziennik to kloaka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  prawda tylko prawda

  mieszkanie Kanzas (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 6

  w zeszłym roku PIS-DUARY usilnie założyły koło PIS-DU z tetryczałych starców i cioteczek. Teraz chcą mieć swego burmistrza- nieroba i lesera. W powiecie nie zrobił nic dla Konstantynowa...rozwiń całość

  w zeszłym roku PIS-DUARY usilnie założyły koło PIS-DU z tetryczałych starców i cioteczek. Teraz chcą mieć swego burmistrza- nieroba i lesera. W powiecie nie zrobił nic dla Konstantynowa (14,wodociąg,strefa ekonomiczna) a teraz pcha się na stołek - STOP MISIEWICZOM - AKCJA TRWA MUSIMY TAKIE SZUMOWINY ZATRZYMAĆ DOPÓKI SIE NIE ROZPRZESTRZENIĄ JAK KARALUCHY W NASZYCH DOMACHzwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Najwyższy czas

  Marbi (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

  Najwyższy czas przewietrzyć urząd miejski w Konstantynowie. Czy Robert Jakubowski będzie w stanie zrobić wielkie wietrzenie?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  o co kaman

  o co kaman (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

  A to kto "Alkoholik" i "talib"?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ja

  Ty (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 8

  A jak prokurator to zbada czy on jest kryptogejem?? Będzie wąchać mu odbyt czy nie pachnie mleczkiem czy może penis mi obwącha czy gownem nie śmierdzi??

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Czy policja i prokuratura beda decydowac o wynikach wyborow?

  tchorze nie nadaja sie do polityki niezaleznie od orientacji seksualnej (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

  Juz kiedys tak bylo i bylo to straszne czasy i nikt nie chce powrotu przesladowan i terroru przy uzyciu policji i prokuratury i sadow, marzy sie wolnosc wypowiedzi i wolne wybory gdzie wyborcy...rozwiń całość

  Juz kiedys tak bylo i bylo to straszne czasy i nikt nie chce powrotu przesladowan i terroru przy uzyciu policji i prokuratury i sadow, marzy sie wolnosc wypowiedzi i wolne wybory gdzie wyborcy osadza kto zasluguje aby ich reprezentowac.

  Kiedy prokuratura i sady wezma sie z slownik jezyka polskiego, wydawcow, redaktorow ich rodziny i znajomych podejrzanych o wspolprace

  sjp.pl/kryptogej
  ...
  kryptogej
  homoseksualista ukrywający swoją prawdziwą orientację seksualnązwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  A kogo...

  Wiesz (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 7

  Świetna promocję Kanzasa zafundował Pan kandydat Jakubowski latajac z tym gUw>n


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Glosuje na Pana Roberta

  Ania (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Co za bzdury piszesz, popieram Pana Jakubowskiego, nikt nie chciałby być publucznie tak oszkalowany.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Kto odniósł korzyści z takich działań?

  Obiektywny (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 13 / 3

  Rozwiązanie zagadki pt. Kto to zlecił jest zbyt proste aby było prawdzie (no chyba że ktoś nie myśli logicznie) . Myślę że jej rozwiązanie może wszystkich zaskoczyć (niekoniecznie mile). A może...rozwiń całość

  Rozwiązanie zagadki pt. Kto to zlecił jest zbyt proste aby było prawdzie (no chyba że ktoś nie myśli logicznie) . Myślę że jej rozwiązanie może wszystkich zaskoczyć (niekoniecznie mile). A może należy zadać inne pytanie. Kto jest beneficjentem całego zamieszania? zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  zleceniodawca jest znany

  rid (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  Zleceniodawca tego jest nieznany?
  W poprzednich wyborach tak samo szkalowano pana Jakubowskiego, przy pomocy gazetki drukowanej bez stopki i autora w drukarni na ul. Obywatelskiej, gdzie materiał...rozwiń całość

  Zleceniodawca tego jest nieznany?
  W poprzednich wyborach tak samo szkalowano pana Jakubowskiego, przy pomocy gazetki drukowanej bez stopki i autora w drukarni na ul. Obywatelskiej, gdzie materiał do druku dostarczono z komputera o nr IP z Łodzi ( obecnie jest dokładnie tak samo ) co dla Policji nie będzie chyba problemem do ustalenia. Beneficjent ( wyrażam opinię) tych działań był jakby nie kto inny tylko czy nie czasem obecny Burmistrz i obecny Marszałek. A kto odbierał gazetki?
  Czy nie dyrektor np. z podległego urzędu.
  jak się używa Word do pisania A komputer do wysyłania to ślad zawsze zostaje.
  Internet to miecz obosieczny.
  Kontrkandydat z PO pracuje w Urzędzie Marszałkowskim. A może się mylę, że jest podwładnym tego kto tam rządzi, a który to był Sekretarzem obecnie panującego Burmistrza. Szukasz jeszcze benificjentów?

  zwiń

  Baza wiedzy o wyborach samorządowych 2018

  Uwaga, Zmiany w ordynacji wyborczej

  Uwaga, Zmiany w ordynacji wyborczej

  Jak głosować w wyborach? Zasady, kalendarz wyborczy

  Jak głosować w wyborach? Zasady, kalendarz wyborczy

  Cisza wyborcza: ile trwa i czego nie wolno wtedy robić?

  Cisza wyborcza: ile trwa i czego nie wolno wtedy robić?

  Kompetencje i zakres władzy prezydenta, wójta, burmistrza

  Kompetencje i zakres władzy prezydenta, wójta, burmistrza

  Głosowanie poza miejscem zameldowania – o czym trzeba wiedzieć

  Głosowanie poza miejscem zameldowania – o czym trzeba wiedzieć

  Rola samorządu na wsi. Dotacje i możliwości rozwoju w rolnictwie

  Rola samorządu na wsi. Dotacje i możliwości rozwoju w rolnictwie

  Dlaczego powinnaś głosować? Na co zwracać uwagę w programach wyborczych?

  Dlaczego powinnaś głosować? Na co zwracać uwagę w programach wyborczych?

  Sejmik wojewódzki. Kompetencje, zadania. Jaką pełni rolę?

  Sejmik wojewódzki. Kompetencje, zadania. Jaką pełni rolę?

  Wpływ samorządów na przedsiębiorczość i rynek pracy

  Wpływ samorządów na przedsiębiorczość i rynek pracy

  Quizy wyborcze. Przetestuj swoją wiedzę i zdecyduj, na kogo oddać swój głos!

  Czy wiesz jak głosować? Sprawdź, ile wiesz o wyborach

  Czy wiesz jak głosować? Sprawdź, ile wiesz o wyborach

  Z którą partią ci po drodze? Quiz preferencji politycznych

  Z którą partią ci po drodze? Quiz preferencji politycznych

  Te zwroty znasz z wypowiedzi polityków. Ile z nich rozumiesz?

  Te zwroty znasz z wypowiedzi polityków. Ile z nich rozumiesz?

  Czy wiesz o państwie więcej niż nastolatek? WOS dla początkujących obywateli

  Czy wiesz o państwie więcej niż nastolatek? WOS dla początkujących obywateli

  Wideo

  Najczęściej komentowane

  Polecamy

  Weź udział w konferencji poświęconej marketingowi internetowemu!

  Weź udział w konferencji poświęconej marketingowi internetowemu!

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny

  Sonda

  Czy jesteś za złagodzeniem przepisów tak, by można było pić alkohol "pod chmurką"?

  Najczęściej czytane