Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wybory samorządowe 2024. Ewelina Lis będzie ubiegać się o fotel wójta gminy Ładzice. ZDJĘCIA

Jacek Drożdż
Jacek Drożdż
O udziale w wyborach samorządowych i startowaniu na fotel wójta gminy Ładzice poinformowała Ewelina Lis z KWW Eweliny Lis „Łączy Nas Gmina”
O udziale w wyborach samorządowych i startowaniu na fotel wójta gminy Ładzice poinformowała Ewelina Lis z KWW Eweliny Lis „Łączy Nas Gmina” Jacek Drożdż
O fotel wójta gminy Ładzice w najbliższych wyborach samorządowych ubiegać się będzie Ewelina Lis

Ewelina Lis będzie ubiegać się o fotel wójta gminy Ładzice

O udziale w wyborach samorządowych i startowaniu na fotel wójta gminy Ładzice poinformowała w sobotę, 24 lutego, Ewelina Lis z KWW Eweliny Lis „Łączy Nas Gmina”. Jednocześnie przedstawieni zostali kandydaci na radnych gminnych w tego komitetu.

- Jeśli chodzi o filary mojej kampanii, stawiam na trzy główne wyzwania: zdrowie, bezpieczeństwo i rozwój. Gmina Ładzice stoi przed niezwykłym wyzwaniem pozyskiwania środków zewnętrznych z Programu Sprawiedliwej Transformacji Województwa Łódzkiego. Zamierzam ubiegać się o te środki, by nasza gmina się rozwijała – deklarowała Ewelina Lis.

Kandydatka na stanowisko wójta gminy Ładzice zamierza również podczas swojej kadencji wybudować żłobek, rozwijać szkoły, budować drogi i kanalizację oraz utworzyć Gminny Klub Seniora, współpracować z kołami kół gospodyń wiejskich i jednostkami OSP.

Ewelina Lis deklaruje, że po wyborze na wójta gminy w ciągu 2-3 miesięcy zamierza spotkać się z mieszkańcami, by rozwiązywać ich problemy.

Jednym z radnych z KWW Eweliny Lis jest Marcin Jakóbczak (Borki, Jankowice, Zakrzówek Szlachecki). Kandydat na radnego zamierza rozwijać potencjał turystyczny, przyrodniczy i finansowy terenów, które będzie reprezentował.

Z kolei Sylwia Herczyk (Jedlno Drugie) to działaczka społeczna, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich.

- Zadbam o bezpieczeństwo. Dlatego chciałabym zmienić na przykład godzinę gaszenia świateł ulicznych. Bo o godz. 23 to trochę za wcześnie. Bolączką mieszkańców Jedlna Drugiego jest również brak poboczy i chodników przy drodze krajowej nr 42 – mówiła Sylwia Herczyk.

Wybory samorządowe odbędą się w niedzielę, 7 kwietnia. Do 4 marca można zgłaszać kandydatów na radnych, natomiast do 14 marca kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki