Wybory samorządowe w powiecie łowickim. Kto zostanie...

  Wybory samorządowe w powiecie łowickim. Kto zostanie burmistrzem Łowicza [WYNIKI]?

  Rafał Klepczarek

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Wybory samorządowe w powiecie łowickim. Kto zostanie burmistrzem Łowicza [WYNIKI]?

  ©Archiwum

  Trwa liczenie głosów oddanych w niedzielnych (21 października) wyborach samorządowych przez mieszkańców powiatu łowickiego.
  Wybory samorządowe w powiecie łowickim. Kto zostanie burmistrzem Łowicza [WYNIKI]?

  ©Archiwum

  W Łowiczu o fotel burmistrza walczyło pięciu pretendentów do objęcia rządów w ratuszu: obecny włodarz miasta Krzysztof Kaliński (KWW Łączy nas Łowicz i Powiat Łowicki), Paweł Kolas (startuje z własnego komitetu wyborczego), Mariusz Siewiera (Łowickie.pl), Michał Sobczak (Porozumienie Łowickie) oraz Jakub Wolski (PiS).

  Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że najwięcej, gdyż ok. 40 proc. głosów zebrał pierwszy z nich. Krzysztof Kaliński (uzyskał 5.156 głosów) 4 listopada w drugiej turze wyborów spotka się z Jakubem Wolski (2.627 głosów), który zdobył ok. 20 proc. głosów.

  Trzeci był Mariusz Siewiera (2.366 głosów), którego poparło ok. 18 proc. wyborców. Paweł Kolas (1.550 głosów) zdobył natomiast ok. 12 proc. głosów, a Michał Sobczak (1.382 głosów) - 10,6 proc. Są to dane nieoficjalne.

  W gminie Bielawy o stanowisko wójta ubiegał się Paweł Janikowski z KW PiS oraz obecny włodarz gminy Sylwester Kubiński z KW PSL. Z naszych informacji wynika, że wygrał ludowiec.

  W gminie Chąśno bezkonkurencyjny był wójt Dariusz Reczulski. Kandydat PSL był jedynym kandydatem na to stanowisko. Z 1.152 wyborców, którzy poszli do urn, mieszkańca Łowicza poparło 1.028.

  W gminie Domaniewice obecny wójt Paweł Kwiatkowski (KW PSL) pokonał Michała Szafrańca (KW PiS). Pierwszy z panów zdobył 1298 głosów, a drugi - 762.

  W gminie Kiernozia obecna wójt Beata Miazek (KWW Gminy Kiernozia) wygrała z Kordianem Żurkiem (KW PSL). Łowiczanka zdobyła 1174 głosy, a mieszkaniec Natolina Kiernoskiego - 287.

  Niespodzianki nie było także w gminie Kocierzew Południowy. Maciej Kania (KW PiS) zmierzył się tam z aktualną wójt Agnieszką Wojdą (WW Zgoda w Gminie Kocierzew Płd.). Mieszkankę Kocierzewa Płd. poparło 1.102 wyborców, a jej rywala - 707.

  Stanowisko wójta "obronił" także Andrzej Barylski (PSL). Wójt gminy Łowicz zebrał 1.829 głosów, a jego rywalka Adrianna Kaczor (PiS) - niespełna 1,5 tys.

  W gminie Łyszkowice o stanowisko wójta walczyło aż sześć osób. Byli to: Piotr Klimkiewicz (KW Łowickie.pl), Agata Kosiorek (KWW Agaty Kosiorek), Tadeusz Markus (KWW Tak dla Łyszkowic), Piotr Panak (KWW Piotra Panaka), obecny włodarz gminy Adam Ruta (KWW Razem dla Gminy Łyszkowice) oraz Małgorzata Zielińska (KW PiS). Potwierdziły się nasze informację i w drugiej turze spotka się Adam Ruta (zdobył 1.473 głosów) z Piotrem Klimkiewiczem (613 głosów).

  Zacięta walka wyborcza wyłoniła natomiast wójta gminy Nieborów. O schedę po Andrzeju Werle, który w tym roku zrezygnował z ubiegania się o reelekcję ubiegali się radni powiatowi: Dariusz Kosmatka z Bełchowa (KW PiS)
  oraz Jarosław Papuga z Mysłakowa (KWW Nieborów). Na pierwszego z nich zagłosowało 2.145 mieszkańców, a na drugiego 2066, czyli niewiele mniej osób.

  Wójt zmieni się natomiast w gminie Zduny. Ustępujący włodarz gminy Jarosław Kwiatkowski (PSL) zdobył 1.193 głosy i został pokonany przez Krzysztofa Skowrońskiego (PiS). Tego ostatniego poparło 1.407 wyborców.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo