Wybuch gazu w domu na Polesiu. Kobieta w ciąży i 6-latka w...

  Wybuch gazu w domu na Polesiu. Kobieta w ciąży i 6-latka w szpitalu [ZDJĘCIA]

  ab

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Wybuch gazu w domu na Polesiu. Kobieta w ciąży i 6-latka w szpitalu [ZDJĘCIA]
  1/6

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Paweł Łacheta

  6-letnia dziewczynka i 26-letnia kobieta w ciąży trafiły do szpitala po wybuchu gazu w domu wielorodzinnym przy ul. Perłowej 27 na Polesiu w Łodzi. W środę po godz. 19 w kuchni mieszkania na pierwszym piętrze rozszczelniła się butla z gazem, a za chwilę doszło do zapłonu i eksplozji.
  Siła wybuchu była tak duża, że w mieszkaniu wypadły szyby z okien. Zaczęło się też palić wyposażenie kuchni. W tym momencie w lokalu przebywały cztery osoby: kobieta w ciąży, dwójka jej dzieci oraz 6-letnia córka sąsiadów.

  Z pomocą, na miejsce wysłano cztery zastępy łódzkiej pożarnej i pogotowie. Choć ogień został szybko ugaszony, to 26-letnia lokatorka i 6-letnia dziewczynka doznały poparzeń ciała i pogotowie musiało zabrać je do szpitala im. Pirogowa. Kolejnej dwójce dzieci, które przebywały w mieszkaniu, nic się nie stało. Nie ucierpieli również sąsiedzi.

  Po akcji sprawdzono stan techniczny budynku. Decyzja, czy lokatorzy będą mogli wrócić do swoich mieszkań, ma zapaść jeszcze w środę.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  stan techniczny

  informator (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Stan techniczny podlega ocenie po każdej ingerencji czynnika niebezpiecznego. W innych przypadkach należy się zwracać do administratora budynku z prośbą o jego przeprowadzenie - pisemnie!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nasuwa się pytanie...

  Łodzianin (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  1) Kiedy była legalizowana ta butla gazowa, która się rozszczelniła?
  2) Ile kosztuje sprawdzenie jakości i legalizacja butli gazowych i w jaki sposób się ono odbywa?
  3) Gdzie znajdują się punkty...rozwiń całość

  1) Kiedy była legalizowana ta butla gazowa, która się rozszczelniła?
  2) Ile kosztuje sprawdzenie jakości i legalizacja butli gazowych i w jaki sposób się ono odbywa?
  3) Gdzie znajdują się punkty legalizacji butli gazowych?
  4) Jak bezpiecznie używać butli gazowych, na co zwracać szczególną uwagę użytkując butle gazowe?

  5) Dlaczego Polacy są mądrzy dopiero po szkodzie?

  6) Które zdanie uważacie za prawdziwsze:
  a) Polak Polakowi katem
  czy
  b) Polak Polakowi bratem
  i dlaczego?

  7) Sprawdzanie bezpieczeństwa budynku, jego stanu technicznego zostanie przeprowadzone PO tym zdarzeniu. A dlaczego przed nim nie sprawdzono stanu technicznego? A może po prostu jakaś ekipa wzięła forsę za sprawdzenie, którego nie dokonała?

  Gdy sąsiad, mądry i roztropny staruszek powiedział mi, żeby sprawdzić u niego palniki kuchenki gazowej w kuchni, bo wydaje się mu, że nie palą całkiem tak jak powinny. To gdy zgłoszone to zostało jednoznacznie i dokładnie do Administracji budynku, na Żubardziu, wówczas następnego dnia zajrzał do niego hydraulik, bo akurat był w budynku, by regulować C.O. Ale... zamiast sprawdzić u niego działanie palników w kuchni i wyregulować je odpowiednio tak, by użytkowanie ich było bezpieczne. To ów hydraulik sprawdził... czy świeczka świeci się w piecyku kąpielowym. A kuchenki nie sprawdził, bo mu nie powiedział... jakiś... mistrz. No dobra, ale na miejscu mu powiedziano, że to o kuchenkę, a nie o piecyk kąpielowy chodzi.

  I co myślicie, kto byłby ofiarą, gdyby na przykład u tego, skądinąd bardzo rozsądnego i roztropnego sędziwego staruszka stało się jakieś nieszczęście wybuchu gazu, czy poparzenia?
  Zapewne to z roztropnego sędziwego staruszka zrobiono by winowajcę, no bo przecież słusznie i zapobiegliwie zgłosił potrzebę sprawdzenia i regulacji palników. A hydraulik, poniekąd z administracją to zlekceważyli...

  Normalnie ręce i nogi opadają, że szkoda gadać!zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo