Wycieczka autobusowa szlakiem łódzkich murali już w...

  Wycieczka autobusowa szlakiem łódzkich murali już w poniedziałek

  Ewelina Madejska

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Fundacja Urban Forms organizuje wycieczkę autobusową, podczas której będzie można podziwiać najlepsze prace sztuki ulicznej.
  Mural "W Aeroplanie" inspirowany wierszem Juliana Tuwima na ścianie budynku na al. Politechniki 16

  Mural "W Aeroplanie" inspirowany wierszem Juliana Tuwima na ścianie budynku na al. Politechniki 16 ©Krzysztof Szymczak

  24 czerwca o godz. 10 sprzed Gimnazjum Umiejętności Twórczych przy ul. Rewolucji ruszy wycieczkowy autobus. Specjalnie wyznaczona trasa przebiegać będzie w miejscach, w których mieści się 20 niezwykłych rysunków.

  - Udział w tym przedsięwzięciu może wziąć każdy zainteresowany, mimo że w tym przypadku kierujemy go głównie do młodzieży. Będziemy zwiedzać wszystkie murale, które nadają łódzkim budynkom odpowiedniego koloru i klimatu - mówi Michał Bieżyński z Fundacji Urban Forms.

  Wycieczka potrwa do 12:30 podczas, której przewodnik opowie o historii i ciekawostkach związanych z powstaniem każdego z murali.

  - Wybraliśmy, najlepsze formy sztuki ulicznej, które chcemy pokazać zainteresowanym i opowiedzieć o nich i o ich twórcach.
  Podczas tej wycieczki zobaczymy między innymi mural autorstwa polsko-australijskiego artysty Shida przy ulicy Wojska Polskiego, dzieło Chilijczyka Inti na rogu skrzyżowania ulic Struga ze Strzelców Kaniowskich - dodaje Michał Bieżyński.

  Aby jednak móc podziwiać okazy sztuki ulicznej trzeba zakupić bilet w wysokości 10 zł, który można nabyć przed wejściem do autobusu. - Pieniądze, które zbierzemy z biletów przeznaczone są w całości na zapłatę za autobus i usługi przewoźnika- przekonuje Michał Bieżyński z Urban Forms.

  Łódzkie murale stają się nieodzownym elementem dekorowania szarych budynków i kamienic. Mimo że ta forma sztuki ma zarówno tylu samo zwolenników co przeciwników, to warto zapoznać się z każdym z nich i ocenić, co ona ze sobą niesie.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Fajna wycieczka

  zniesmaczony (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 14 / 21

  Szkoda tylko, że w dznień roczoczy i w dodatku w beznadziejnych godzinach.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo