Wygrana Grot Budowlanych Łódź w meczu na szczycie

Radość siatkarek Grot Budowlanych
Radość siatkarek Grot Budowlanych fot. krzysztof kapica
W meczu na szczycie Ligi Siatkówki Kobiet Developres Rzeszów – Grot Budowlani Łódź nie brakowało wielkich emocji.

W pierwszym secie spotkania podopieczne trenera Błażeja Krzyształowicza przegrywały już 14:17, ale potrafiły odwrócić losy w tej partii. Zdobyły cztery punkty z rzędu. Bardzo ważne piłki plasowała Agata Babicz. Kończyła akcje Jovana Brakocević, choć częściej niż silnym atakiem robiła to celnymi kiwkami. Nie zawsze dogrania piłek ze strony Femke Stoltenborg były udane. Najważniejsze, że set został wygrany.

To był istotny mecz dla układu Ligi Siatkówki Kobiet. Działacze Developresu wzmocnili drużynę tuż przed konfrontacją z łodziankami. Kontrakt z klubem podpisała przyjmująca Ewa Janewa. Michaela Mlejnkova była gotowa do gry także tuż przed meczem z Grot Budowlanymi.

Drugi set należał do gospodyń. Katarzyna Zaroślińska grała bezbłędnie w ataku i była nie do zatrzymania. Developres prowadził 10:5, 12:8 i cały czas nie tylko utrzymywał przewagę, ale i ją powiększał. Nasze siatkarki przegrały 15:25.

Trzecią partię bardzo dobrze rozpoczęła aktywna Maria Stenzel. Nasza libero jest w formie. O ile w obronie nasz zespół radził sobie nieźle, to jednak w ataku, a zwłaszcza na rozegraniu było słabo. Trener Błażej Krzyształowicz motywował dziewczyny do lepszej gry. Oceniał, że Budowlane grają jak dziesiąty zespół w tabeli, a nie jak kandydat do medali. I to była dobra ocena.

Developres prowadził, ale siatkarki Grot Budowlanych próbowały gonić. Ozdobą meczu były pojedynki na siatce dwóch Serbek – naszej Jovany Brakocević z Grot Budowlanych i Jeleny Blagojević z zespołu Developresu. Niestety, rzeszowianki znowu odskoczyły na 18:14, choć była szansa na 16:15. Trochę nadziei w serca kibiców znów wlewała Agata Babicz, która grała rewelacyjnie, atakowała plasowanymi piłkami po skosie i trafiała! Bez mocnych silnych ataków ze skrzydeł wygrać się jednak nie da.

Niesione dopingiem swoich kibiców rzeszowianki złapały wiatr w żagle i wygrały seta. Łodzianki sprawiały wrażenie, jakby pierwszy raz grały w tym składzie. Seta zakończyła dobrym atakiem Katarzyna Zaroślińska. Nie wyglądało to najlepiej.

Na początku w czwartej partii nastąpiła chwilowa odmiana. Łodzianki prowadziły 9:5, ale najpierw zła zagrywka Agaty Babicz, zły atak Anny Bączyńskiej i zły blok naszych dziewcząt dały punkty rywalkom. Gospodynie wyrównały na 9:9. Łodzianki wzięły się na szczęście w garść i osiągnęły przewagę 17:14, następnie 19:15 – rosły nasze nadzieje. Lepiej atakowały nasze dziewczęta ze skrzydeł, zwłaszcza Anna Bączyńska.

I wtedy nastąpił dramat. Od stanu 20:16 łodzianki straciły pięć punktów po złych przyjęciach, a szósty punkt podarowała rywalkom Jovana Brakocević po złym ataku w taśmę. Developres objął prowadzenie 22:21.

Jovana Brakocević popisała się silną zagrywką. Był remis 23:23. Później piłkę meczową miały gospodynie, ale Katarzyna Zaroślińska została zablokowana.Ależ była walka – zrobiło się 27:27. Dwie ostatnie piłki wygrały łodzianki i doprowadziły do tie-breaku.

Budowlane zaczęły od 0:3, ale wyrównały. Był remis 3:3, następnie po szczęśliwym zagraniu Gabrieli Polańskiej – 6:6. Trzy kolejne piłki wygrały gospodynie, dwie następne – nasze siatkarki. Było 9:8, chwilę później 10:9 dla gospodyń. Ważny punkt blokiem zdobyła Jaroslava Pencova. 10:10.

Jovana Brakocević zdobyła 11 punkt. Blok daje nam 12 punkt. Gospodynie odpowiadają: 12:11 dla Budowlanych. Piłka meczowa dla łodzianek. Prowadzimy 14:13. W siatkę zagrywa rzeszowianka i wygrana 3:2 naszej drużyny staje się faktem.
MVP meczu została Jovana Brakocević.

Developres Rzeszów – Grot Budowlani Łódź 2:3 (22:25, 25:15, 25:19, 27:29, 13:15)
Grot Budowlani: Femke Stoltenborg 6, Agata Babicz 9, Gabriela Polańska 12, Jovana Brakocević 32, Anna Bączyńska 13, Jaroslava Pencova 5, Maria Stenzel (l) oraz Oliwia Urban 1, Ewelina Tobiasz, Małgorzata Śmieszek. Trener: Błażej Krzyształowicz.
Inne mecze tej kolejki: ŁKS Commercecon – #VolleyWrocław 3:1, MKS Kalisz - Legionovia Legionowo 3:1, PTPS Piła - BKS Bielsko-Biała (9.03), Radomka Radom - KSZO Ostrowiec (30.01), Chemik Police - Pałac Bydgoszcz 3:0.