Wygrana ŁKS. Widzewowi zabrakło sił. Derby dla Pabianic

Z piłką Natalia Danych z Grot Pabianice i Wiktoria Stępień z Widzewa
Koszykówka. Za nami kolejne mecze w ligach koszykarskich.

W pabianickiej hali rozgrywano derby naszego regionu.
W grupie A pierwszej ligi kobiet Grot F&F Automatyka Pabianice zdeklasował UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 97:43.
Szkoda, że lider pierwszej ligi męskiej Sokół Łańcut przezwyciężył kryzys i łatwo wygrał w Łowiczu z Księżakiem. To piąta z rzędu porażka łowiczan.
Bez problemów zwycięstwo nad MUKSPiaseczno odnieśli koszykarze ŁKSCoolPack.
Pierwsza liga mężczyzn:
Księżak Łowicz - Sokół Łańcut 71:94 (17:23, 14:21, 17:23, 23:27)

Księżak: Mateusz Fatz 14, Piotr Robak 13, Michał Jankowski 11, Arkadiusz Kobus 8, Tomasz Krzywdziński 5, Maksymilian Motel 5, Jakub Stanios 5, Michał Świderski 4, Daniel Dawdo 2, Kacper Kramarz 2. Trener: Rafał Knap.
Druga liga mężczyzn:
MUKS Piaseczno - ŁKS Coolpack Łódź 73:99 (15:26, 17:23, 16:24, 25:26)

ŁKS Coolpack Łódź: Bartosz Wróbel 28, Kacper Dominiak 14, Bartłomiej Bartoszewicz 12, Karol Kołodziejczyk 10, Piotr Keller 8, Kacper Maj 6, Jakub Zapart 6, Arkadiusz Świt 5, Michał Mycko 4, Ruslan Kashperskyi 4, Norbert Kulon 2. Trener: Piotr Zych.
Pierwsza liga kobiet:
Grot F&F Automatyka Pabianice - UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 97:43 (29:17, 23:12, 30:8, 15:6)

Grot F&F Automatyka Pabianice: Magdalena Grzelak 22, Natalia Łopińska 22, Natalia Danych 18, Pola Kaźmierczak 9, Aleksandra Janiak 8, Martyna Boniecka 6, Martyna Goszczyńska 5, Patrycja Kirsz 5, Aleksandra Kowalska 2, Mariola Dzikowska 0. Trener: Piotr Rozwadowski.
UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki: Emilia Bołbot 10, Natalia Rudzińska 10, Karolina Dżochowska 8, Alicja Jarząb 4, Joanna Byczkowska 4, Paulina Hnida 3, Aleksandra Rok 2, Natalia Rosińska 2, Nadia Makowska 0, Natalia Donica 0. Trener: Adam Rajkowski.

W niezwykłych okolicznościach przegrały swój mecz koszykarki Widzewa. Łodzianki prowadziły z Liderem w Swarzędzu do przerwy różnicą 18 punktów, a jednak uległy ambitnym gospodyniom. Widzawiankom po prostu zabrakło sił. Przed rozpoczęciem ostatniej kwarty łodzianki prowadziły 63:58. Dzielnie broniły przewagi do ostatnich czterech minut. Gospodynie wyrównały na 72:72 na 3 minuty i 57 sekund przed końcem meczu. Dość powiedzieć, że ostatnie pięć minut i 20 sekund widzewianki przegrały 2:12.

Lider Swarzędz - Widzew Łódź 78:74 (13:22, 16:25, 29:16, 20:11)
Widzew: Ewelina Gala 18, Natalia Gzinka 15, Wiktoria Stępień 11, Anna Kudelska 10, Maria Grudzień 7, Jagoda Bandoch 6, Nikola Tomasik 4, Aida Miazek 3, Wiktoria Ozga 0, Małgorzata Chojnacka 0, Julia Stuleblak 0. Trener: Anna Chodera.