Wygrana piłkarek UKS SMS Łódź. Pozostał jeszcze mecz w Łodzi z mistrzem Polski

Piłkarki UKS SMS Łódź w ostatnim wyjazdowym meczu sezonu wygrały w Koninie z Medykiem 3:2.

Piłkarki z Konina, to taki Real Madryt polskiej piłki sprzed lat, który jako pierwszy klub w Polsce stworzył drużynę kobiet na wysokim poziomie. Dziś Medyk walczy jednak o utrzymanie i ta walka chyba zakończy się porażką.
Piłkarki Medyka Konin liczyły na łut szczęścia w meczu z UKS SMS Łódź. W końcówce pierwszej połowy meczu Patrycja Ziemba uzyskała prowadzenie dla gospodyń. Na szczęście trzy minuty później sędzia za zagranie ręką podyktowała rzut karny, który Oliwia Domin zamieniła na wyrównującego gola. To drugi mecz z rzędu, w którym Oliwia Domin wykorzystuje jedenastkę (wcześniej w meczu ze Śląskiem Wrocław w Łodzi).

Po zmianie stron długo utrzymywał się wynik remisowy, na szczęście w 76 minucie po indywidualnej akcji Jana Stashkova strzeliła gola na 2:1.
Osiem minut później kolejna wędrówka pod bramkę rywalek kapitan drużyny Patrycji Balcerzak przyniosła trzeciego gola podopiecznym trenera Marka Chojnackiego.

To był ważny gol, bo piłkarki z Konina jeszcze raz pokonały Monikę Sowalską, ale ten gol nie miał już znaczenia.
Łodzianki wygrały i nadal trwa wyścig z udziałem UKS SMS o brązowy medal. Nasza drużyna ściga się z Czarnymi Sosnowiec, które grały w niedzielę z APLG Gdańsk (mecz zakończył się po zamknięciu tego wydania).
Piłkarki UKS SMS w niedzielę 9 czerwca o godz. 17 zagrają na swoim boisku przy ul. Milionowej z mistrzem Polski GKS Katowice. Właśnie z katowiczankami nasza dziewczęta poniosły ostatnią porażkę w sezonie. 18 listopada 2023 roku przegrały w Katowicach 0:1, a później przez całą rundę wiosenną w dotychczasowych 10 meczach wygrały siedem razy i trzy mecze zremisowały. To bardzo dobry bilans drużyny.

Medyk Konin – UKSSMS Łódź 2:3 (1:1)
1:0 Patrycja Ziemba (42), 1:1 Oliwia Domin (45+1, karny), 1:2 Jana Stashkova (76), 1:3 Patrycja Balcerzak (84), 2:3 Omowunmi Oshobukola (87).
UKSSMS: Monika Sowalska – Oliwia Bałdyga (7, Klaudia Maciejko), Patrycja Balcerzak, Daria Sokołowska, Julia Kolis (46, Jana Stashkova), Wiktoria Zieniewicz, Aleksandra Stasiak, Magdalena Dąbrowska (75, Dominika Gąsieniec), Monika Kowalska (46, Jessica Raczkowska), Oliwia Domin, Nadia Krezyman (75, Natalia Rohn). Trener: Marek Chojnacki.