Wygrana rugbistów Master Pharm Łódź na stadionie ŁKS. Będą wzmocnienia łodzian

Trener Przemysław Szyburski
W ostatnim meczu rundy jesiennej ekstraligi rugby drużyna Master Pharm Rugby Łódź pokonała Lechię Gdańsk 29:24.

Ważne punkty zdobył efektownym przyłożeniem na polu punktowym przeciwnika Vitalii Kramarenko. Ten zawodnik był nie do zatrzymania i jesienią przyłożył piłkę 17 razy.
Ostatnie punkty też z przyłożenia w ostatnich minutach wywalczył Oleksandr Szewczenko. W sumie zaliczył trzy przyłożenia i zasłużył na miano MVP meczu. Nieskutecznie podwyższał Polomea Finau.
Łodzianie zdobyli piąty punkt za cztery przyłożenia, a Lechii pozostał bonus defensywy.
Toma Mchedlidze obchodził w dniu meczu 38. urodziny. Po ostatnim gwizdku sędziego koledzy z drużyny odśpiewali jubilatowi tradycyjne sto lat. Trzecia połowa też musiała być udana. Gratulujemy.
Trener Przemysław Szyburski powiedział po meczu: Formacja autowa fajnie funkcjonuje w tym sezonie. Potrafimy jednak lepiej grać. Planujemy wzmocnienia. Oczywiście mamy fajnych zawodników i zimą popracujemy mocno, ale potrzebujemy uzupełnień. Będziemy się liczyć w walce o najwyższe cele.

Master Pharm Rugby Łódź - Lechia Gdańsk 29:24.
Punkty dla Master Pharm: Oleksandr Szewczenko 15, Elguja Kikvadze 5, Witalij Kramarenko 5, Kamil Brzozowski 4.
Master Pharm Rugby Łódź: Vitalii Kramarenko, Cezary Plesiński, Toma Mchedlidze, Piotr Karpiński, Oleksandr Szewczenko, Davit Nibladze, Eryk Chain, Szymon Witkowski, Elguja Kikvadze, Kamil Brzozowski, Dymtro Prodeus, Przemysław Dobijański, Polomea Kata Finau, Damian Wlaźlak, Krystian Pogorzelski. Rezerwowi: Robert Kacprowicz, Patryk Olejnik, Hubert Lewandowski, Szymon Krupa, Patryk Chain, Łukasz Chain. Trenerzy: Przemysław Szyburski, Mirosław Żórawski.