WYNIK MECZU POLSKA - JAPONIA. Mecz Polska - Japonia: wynik. Polacy grali o honor na MŚ 2018. POLSKA - JAPONIA WYNIK MECZU [ZDJĘCIA]

(fed)
Polacy wygrali w meczu z Japończykami 1:0!
Polacy wygrali w meczu z Japończykami 1:0! Bartek Syta
POLSKA - JAPONIA WYNIK. W czwartek, 28 czerwca, Polacy grali z reprezentacją Japonii. Spotkanie, które przed mistrzostwami wszyscy typowali jako najłatwiejszy dla naszej kadry pojedynek w grupie H, okazało się meczem o honor dla Polaków. Meczem o honor, który - dodajmy - mógł stanowić ciężką przeprawę dla naszej kadry. Tu znajdziesz wynik meczu Polska - Japonia. Zobacz wynik meczu Polska - Japonia, rozgrywanego w Wołgogradzie.

WYNIK MECZU POLSKA - JAPONIA

Japonia

0

Polska

1

Dziękujemy za śledzenie naszej relacji. Zapraszamy do oglądania galerii z meczu.

90'+3'**KONIEC! Wygrywamy pierwszy mecz na tych Mistrzostwach Świata! 90'+2' Nie dzieje się teraz za wiele na boisku. Obie strony grają bardzo zachowawczo. 90'+1' Sędzia dolicza trzy minuty. 90' Japończycy jakoś nie kwapią się, by nas zaatakować. 88' Grosicki wywalczył aut na wysokości szesnastki przeciwników. 86' Ten układ wyników powinien satysfakcjonować Japończyków. Mają mniej kartek niż Senegal, więc na tę chwilę to oni wchodzą. 85' Japończycy spokojnie rozgrywają teraz piłkę na środku boiska. 81' Kolejne piękne dośrodkowanie Grosickiego, tym razem po ziemi, obrońca w ostatniej chwili wybił piłkę na róg. 79' Będzie zmiana w zespole Polaków. Na boisko wejdzie Sławek Peszko! Schodzi Kurzawa. Zszedł również z boiska Zieliński, za niego Teodorczyk. 75' Tymczasem w Samarze, Kolumbia wygrywa 1:0 z Senegalem. 74' Piękna akcja Polaków. Zieliński ze środka pola podał do Grosickiego, ten podbiegł w pole karne, dośrodkował do Lewandowskiego. Niestety, nasz napastnik nie trafił do bramki. 72' Dośrodkowywał z rożnego Shibasaki, jednak na nasze szczęście, Yoshida strzelił niecelnie. 71' Ładne są te dośrodkowania Grosickiego. Jednak niestety znowu, pierwszy przy piłce był obrońca. 69' Czas uspokoić trochę grę. Polacy są aktywni na połowie przeciwnika i stwarzają groźne sytuacje - to najważniejsze. 67' Grosicki dośrodkowywał w pole karne do Jędrzejczyka, jednak obrońcy japońscy byli na posterunku. 66' Żółta kartka dla Makino. Japończycy tracą nerwy? 65' Zmiana w zespole Japonii - Inui za Usamiego. 64' Polacy też nie zasypiają gruszek w popiele. Grosicki właśnie dośrodkowywał w pole karne, jednak to było za mocne. 63' Japończycy próbują atakować, jednak póki co, bez większego efektu. 62' Tymczasem Kolumbia nadal remisuje z Senegalem. 60'**GOOOOOOOOOL! Jan Bednarek głową po pięknej wrzutce Kurzawy z rzutu wolnego.

58' Znów zagrożenie po dobrze wykonanym rzucie rożnym Japończyków. Ostatecznie jednak od bramki zaczyna Fabiański.
57' Coraz groźniejsi są Japończycy. Teraz w ostatniej chwlili udało się naszym obrońcom wybić piłkę.
55' Nagatomo groźnie podał do swego kolegi pod naszym polem karnym, ten jednak "zakiwał się" i piłka trafiła do nas.
53' Groźna kontra Polaków. Niestety, źle zagrana piłka przez Grosickiego i Lewandowski nie zdążył do niej dojść.
52' Teraz Japończycy groźnie w naszym polu karnym, ale na szczęście interweniował Jędrzejczyk i wybił głową piłkę.
50' Polacy zagościli na dłużej pod polem karnym Japończyków, ale Bereszyński przy próbie wejścia w jedenastkę sfaulował obrońcę i piłka trafiła do Japończyków.
49' Grosicki próbował teraz dośrodkować w pole karne, jednak w efekcie piłka wybita została na aut przez japońskich obrońców.
47' Jeden z zawodników japońskich leży na murawie. Wybijamy piłkę na aut.
46' Zaczynamy!

Za chwilę początek drugiej połowy. Zawodnicy zaraz wybiegną na boisko! Przypomnijmy, że w meczu Kolumbia - Senegal nadal jest 0:0

Koniec pierwszej połowy. Po pierwszej połowie możemy powiedzieć, że Polacy grają lepsze spotkanie niż podczas meczu z Kolumbią. Nadal jednak stwarzamy sobie za mało sytuacji.

45'+1 Sędzia doliczył tylko minutę.
45' Znowu byliśmy pod polem karnym Japończyków. Bereszyński dośrodkowywał, jednak piłki nie dogonił Jędrzejczyk.
43' Bereszyński atakował prawym skrzydłem. Piłka wybita na aut przez Japończyka.
41' Kolejna kontra Polaków po rzucie rożnym Japończyków. Niestety, fatalne przyjęcie Lewandowskiego i tracimy piłkę.
39' Teraz rzut rożny dla Japończyków. Na szczęście Fabiański na posterunku.
37' Najpierw strzał Sakaiego a potem byłskawiczna kontra Polaków. Zieliński zagrał o obrońcę i mamy rzut rożny.
35' Od podania do podania - znaleźli się w naszym polu karnym. Fabiański obronił strzał Japończyka.
34' Teraz Japończycy potrzebują uspokojenia gry. Podają sobie piłkę na swojej połowie.
32' To mogła być bramka! Piękna wrzutka Bereszyńskiego do Grosickiego i bramkarz w ostatniej chwili wybił piłkę!
31' Brakuje trochę sytuacji Polaków.
30' Bednarek pod presją podaje do Fabiańskiego. Skąd my znamy te obrazki...
28' Shibasaki z rzutu rożnego dośrodkował w pole karny, ale Lewandowski wybił piłkę.
27' Sakai próbował coś teraz zdziałać w naszym polu karnym, jednak Jędrzejczyk był na opsterunku.
24' Na trybunach słychać: Kto wygra mecz? Polska!
23' Teraz z dystansu uderzał Kurzawa. Trafił w Yoshidę.
21' Kurzawa zagrywał z rzutu rożnego w pole karne. Glik główkował prosto w bramkarza.
20' Teraz zagrozili nam Japończycy. Muto powstrzymany przez Bednarka.
18' Ładna akcja Polaków. Bereszyński podawał do Grosickiego przy polu karnym, ale Makino zablokował podanie.
18' Tymczasem Senegal z Kolumbią 0:0.
17' Bereszyński faulował japończyka.
15' Lewandowski strzelał z samej granicy pola karnego Japończyków po podaniu Kurzawy. Niestety, strzał zablokowany przez obrońców.
14' Kurzawa sfaulowany Shibasakiego.
13' Muto strzelał teraz z dystansu, zmuszając Fabiańskiego do interwencji.
12' To było groźne! Nagatomo strzelał obok naszej bramki po akcji będącej efektem błędu polskich obrońców.
11' Japończycy wrzucali teraz piłkę w nasze pole karne. Na szczęście akcja zakończyła się autem dla Polski.
8' Znowu Polacy pod polem karnym Japonii: Lewandowski podawał do Grosickiego, ten próbował posłać piłkę do Kurzawy. W ostatniej chwili interweniowali obrońcy.
6' Rozgrywali teraz ładnie piłkę Polacy pod polem karnym Japonii. Niestety, stracili piłkę i w efekcie ruszyła kontra Japończyków. Na szczęście nasi obrońcy rozbili ten atak.
5' Co za akcja Polaków. Grosicki zagrywał do Lewandowskiego w polu karnym. Japończyków uratowała interwencja Yoshidy.
3' Polacy zaczęli spokojniej niż w meczu z Kolumbią. Miejmy nadzieję, że będą w stanie stworzyć większe zagrożenie dla przeciwników niż w niedzielę.
2' Rzut rożny dla Polaków. Kurzawa dośrodkowywał w pole karne, obrońcy Japonii wybili jednak piłkę.
1' Groźna sytuacja dla Japończyków. Na szczęście Fabiański na posterunku.
1' Zaczęli! Od środka boiska Polacy - Zieliński.

Godz. 15.56 Polski hymn w Wołgogradzie! Po jego odśpiewaniu Robert Lewandowski jeszcze motywował swoich kolegów.

Godz. 15.54 Czas na hymny obu krajów.

Godz. 15.53 Obie drużyny za chwilę wyjdą na boisko!

Godz. 15.43 "Po dwóch przegranych liczy się dla nas tylko ten mecz" - mówi przed spotkaniem Adam Nawałka.

Godz. 15.38 Przypominamy Wam o naszej ankiecie: kto wg Was wygra dzisiejszy mecz?

POLSKA - JAPONIA WYNIK

Godz. 15.05 Przypomnijmy jak wygląda sytuacja w naszej grupie. W tej chwili, na pierwszym miejscu jest Japonia, z 4 punktami. Za nimi Senegalczycy, którzy zgromadzili taką samą ilość punktów. Na trzecim miejscu Kolumbia, która ma na swoim koncie trzy punkty. Nasz zespół zajmuje ostatnie miejsce. Nasz bilans punktowy wszyscy niestety znamy...

Godz. 14.54 Mamy składy obu jedenastek:

POLSKA - JAPONIA

Polska - Japonia - na ten mecz polscy kibice oczekują z prawdziwym niepokojem. Czy po raz kolejny przyjdzie nam oglądać niemoc zawodników naszej reprezentacji? Czy czeka nas kolejny zawód? Choć dla naszej kadry mundial w Rosji skończył się już w niedzielę, wraz z ostatnim gwizdkiem sędziego prowadzącego spotkanie Polaków z Kolumbią, mecz Polska - Japonia jest chyba najtrudniejszym pojedynkiem, jaki stoczyć muszą podopieczni Adama - Nawałki.

O której mecz Polska Japonia? Gdzie oglądać ostatni mecz Polaków na MŚ 2018?

POLSKA - JAPONIA 28 CZERWCA

Japończycy wciąż biją się o awans i w poprzednich meczach pokazali, jak dobrze poukładaną są drużyną. Tymczasem reprezentanci Polski mają w czwartek bardzo dużo do udowodnienia - zarówno sobie, jak i kibicom. Ostatnie mecze na mundialu pokazały, że nawet turniejowi outsiderzy są w stanie dokonać rzeczy wielkich. Czy nasi reprezentanci są w stanie pokonać Japończyków? O tym przekonamy się już niebawem.

Mecz Polska - Japonia rozpocznie się w czwartek, 28 czerwca, na stadionie w Wołgodradzie. Pierwszy gwizdek zabrzmi o godz. 16. Transmisję spotkania obejrzymy w TVP Sport i TVP 1. Stream online będzie dostępny również na stronie sport.tvp.pl.

POLSKA - JAPONIA: przewidywane składy:

Japonia: Masaaki Higashiguchi - Hiroki Sakai, Maya Yoshida, Gen Shoji, Yuto Nagatomo - Makoto Hasebe, Gaku Shibasaki - Genki Haraguchi, Shinji Kagawa, Keisuke Honda - Yuya Osako.

Polska: Łukasz Fabiański - Łukasz Piszczek, Kamil Glik, Jan Bednarek, Maciej Rybus - Jacek Góralski, Grzegorz Krychowiak - Kamil Grosicki, Piotr Zieliński, Rafał Kurzawa - Robert Lewandowski.