Wyścig kolarski Po Ziemi Łódzkiej. Sukces zawodnika z KK Tramwajarz Łódź

W Sulejowie i Dłutowie odbył się wyścig kolarski Po Ziemi Łódzkiej. Pierwszy etap wyścigu w miejscowości Sulejów zaliczany był do Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików ze startu wspólnego na rok 2023.

Na dystansie 51 km w kategorii młodzik pierwsze miejsce i tytuł mistrzowski na 2023 rok zdobył Wojciech Pukowski z Klubu Kolarskiego Tramwajarz w Łodzi (trener Jarosław Rębiewski). Drugie miejsce zajął Miłosz Grochocki (LUKS Dwójka Stryków). Trzecie miejsce i medal brązowy zdobył Krzysztof Szymański (PTC Pabianice).
W kategorii młodziczka na dystansie 34 km najlepsza była Kinga Pietrasik (LUKS Dwójka Stryków). Drugie miejsce zajęła Weronika Rutkowska (Świętokrzyska Fundacja Sportu), a trzecie - Nina Polit (ZTS Glinnik).
Pozostałe kategorie pierwszy etap Sulejów

• Kategoria junior U-23: 1 miejsce Jakub Dudek (MAT Sobótka)
  • Kategoria junior młodszy: 1 miejsce Jan Mróz (Grupa Kolarska Gliwice)

Drugi etap Dłutów

• Kategoria młodzik: 1 miejsce Wojciech Pukowski (KK Tramwajarz)
  • Kategoria młodziczka: 1 miejsce Weronika Rutkowska (Świętokrzyska Fundacja Sportu)
  • Kategoria junior młodszy: 1 miejsce Franciszek Weżgowiec (Kolejarz Częstochowa)
  • Kategoria junior U-23: 1 miejsce Dawid Lewandowski (POM Strzelce Krajeńskie)

- Wyścigi odbyły się w pięknej słonecznej pogodzie - informuje Jerzy Bednarek, dyrektor Klubu Kolarskiego Tramwajarz Łódź. -Należy podziękować władzom Sulejowa i Dłutowa oraz organizatorowi imprezy Okręgowemu Związkowi Kolarskiemu w Łodzi za perfekcyjnie przeprowadzoną imprezę. W wyścigach wzięło udział około 300 zawodników i zawodniczek z całej Polski.