Wystawa storczyków i warsztaty ornitologiczne w Łodzi

  Wystawa storczyków i warsztaty ornitologiczne w Łodzi

  Zdjęcie autora materiału

  Matylda Witkowska

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Wystawa storczyków i warsztaty ornitologiczne w Łodzi
  1/7
  przejdź do galerii

  ©Krzysztof Szymczak

  Palmiarnia zaprasza od piątku (9 listopada) do oglądania wystawy storczyków. Natomiast łódzkie zoo w wolny poniedziałek (12 listopada) organizuje warsztaty ornitologiczne połączone z budową ekologicznych karmników.
  Od piątku w palmiarni można oglądać 150 różnych gatunków i odmian storczyków, w tym popularnych roślin Phalaenopsis Wystawie towarzyszy kiermasz roślin i akcesoriów do ich uprawy, a także prelekcje.

  W sobotę o godz. 12 odbędą się warsztaty pielęgnacji storczyków Phalaenopsis, a o godz.14 wykład dr. Marty Kolanowskiej o poszukiwaniach nowych odmian W niedzielę o godz. 12 odbędą się warsztaty z przesadzania storczyków, a o godz. 14 wykład Tomasza Kowalczyka o hodowli roślin w szkle.

  Wystawa czynna jest do 18 listopada (oprócz poniedziałków) w godz. 9-16, 10 i 11 listopada do godz. 18. Trzeba kupić bilet wstępu do palmiarni.

  Ogród zoologiczny zaprasza w poniedziałek na warsztaty ornitologiczne. Uczestnicy zbudują sobie ekologiczne karmniki i dowiedzą się jak i kiedy odpowiedzialnie dokarmiać ptaki. W programie jest też pokazowe karmienie mrówkojada i wydr olbrzymich oraz wizyta u rodziny dzioborożców.

  Warsztaty odbędą się w godz. 10-12.30, zbiórka przy pawilonie wydr i mrówkojadów. Zapisy przyjmowane są mejlowo do piątku: dydaktyka@zoo.lodz.pl. Trzeba też kupić bilet wstępu do zoo.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo