XXX Bieg Sylwestrowy w Łodzi. Ponad tysiąc biegaczy w Arturówku [ZDJĘCIA, FILM, WYNIKI]

mar
Ponad tysiąc biegaczy wystartowało w jubileuszowym 30. Biegu Sylwestrowym w Łodzi. Zawody odbyły się jak co roku w Arturówku.

Bieg Sylwestrowy rozgrywany jest pod patronatem prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej, marszałka województwa łódzkiego Witolda Stępnia i Polskiego Komitetu Olimpijskiego. W promocję Biegu zaangażowali się również znani sportowcy, którzy sami wzięli również udział w zawodach.

Jubileuszowe zawody w Arturówku rozpoczęły się od 2-kilometrowego biegu młodzieżowego, który ukończyło 122 biegaczy. Najszybszym z młodych zawodników okazał się Mateusz Zientalak ze Zduńskiej Woli, który pokonał trasę w 7 minut i 49 sekund, wyprzedzając zaledwie o 2 sekundy Damiana Bednarka z Garłowa. Wśród dziewczyn najszybsza była Kinga Królak z Dobronia, która uzyskała czas 8:01.

5. STĘPNIK Julia - 09:11

Po młodzieży przyszedł czas na VIP-ów, którzy rywalizowali na dystansie 1 kilometra. Bieg wygrał Piotr Kędzia z czasem 4 minuty i 5 sekund. Na mecie wyprzedził Macieja Misia i Arkadiusza Jaksę. Spośród kobiet kilometrową trasę najszybciej przebiegła Joanna Chmiel, która o kilka sekund wyprzedziła Annę Maszorek-Szymalę i Agnieszkę Domańską.

5. ANDRZEJEWSKA Teresa - 06:08

Bieg główny rozGrywany na dystansie 10 kilometrów ukończyło aż 867 biegaczy. Zwyciężył Łukasz Parszczyński z Białegostoku, który przebiegł 10 kilometrów w 32 minuty i 15 sekund i o blisko minutę wyprzedził Krzysztofa Pietrzyka z Koluszek. Trzeci linię mety minął najszybszy łodzianin - Maciej Nitka.

Spośród kobiet najszybsza okazała się Izabela Parszczyńska z Warszawy (37:03), która wyprzedziła Monikę Kaczmarek z Łodzi i Monikę Kalicinską z Wrocławia.