Z wiewiórczym pazurem. Przekonujące zwycięstwo ŁKS Commercecon nad Radomką. W piątek kolejny mecz

R. Piotrowski
Mistrzynie Polski wygrały czwarty mecz w sezonie [Fot. Grzegorz Gałasiński]
Mistrzynie Polski poprawiły humory swoim kibicom. W rozegranej awansem 13. kolejce Ligi Siatkówki Kobiet ŁKS Commercecon pokonał E. Leclerc Radomkę Radom w trzech setach.

W sobotę, gdy popularne „wiewióry” uległy w Legionowie DPD (łodzianki przegrały w trzech setach do 16, 12 i 22) zespół zawiódł w każdym niemal elemencie siatkarskiego rzemiosła, ba, nawet zagrywka, silna dotąd broń ełkaesianek, pozostawiała tamtego wieczora wiele do życzenia (na domiar złego liczbą błędów indywidualnych, które popełniały mistrzynie Polski można by obdzielić kilka spotkań).

W pierwszym secie środowego meczu ełkaesiankom też nie wszystko wychodziło, widoczny był natomiast lwi pazur (a może wiewiórczy?) z jakim podopieczne trenera Marka Solarewicza walczyły o każdą piłkę, a że miejscowe dołożyły do tej determinacji jeszcze trochę niezłej siatkówki, po kwadransie gry, drugiej już przerwie technicznej (na żądanie trenera gości) i kapitalnym ataku z drugiej linii Katariny Lazović wiewióry prowadziły 16:10. Przewagi łodzianki tym razem nie roztrwoniły, więc pierwszą partię wygrały do 14.

Podobnie wyglądał drugi set. Mistrzynie Polski zaproponowały ciekawszą od rywala zagrywkę, nie popełniały tylu, co ostatnio niewymuszonych błędów (w przeciwieństwie do często pod tym względem grzeszących radomianek), swoje robiła Krystyna Strasz, a przy siatce wysoką skutecznością imponowała Joanna Pacak, a poza środkową także Katarina Lazović i Monika Bociek. W tej właśnie drugiej odsłonie gospodynie odskoczyły przeciwniczkom, gdy w polu serwisowym zameldowała się Klaudia Alagierska (reprezentantka Polski opuściła je dopiero przy stanie 14:8 dla ŁKS).

Drugiego seta miejscowe wygrały koniec końców do 19, z kolei w trzecim radomianki początkowo dotrzymywały kroku rozpędzonemu zespołowi trenera Marka Solarewicza (najwięcej kłopotów sprawiała łodziankom Izabela Bałucka), lecz potem sprawy w swoje ręce wzięła Monika Bociek i to między innymi za jej sprawą ŁKS Commercecon wygrał sześć kolejnych piłek (od 13:12 do 19:12). Przysłowiową kropkę nad "i" postawiła Katarina Lazović.

Mistrzynie Polski wygrały czwarty mecz w sezonie, co równie ważne tym razem zgarnęły komplet punktów. W najbliższy piątek siatkarki ŁKS Commercecon zmierzą w łódzkiej Sport Arenie z #Volley Wrocław. Początek tego spotkania o godz. 17.30.

13. kolejka Ligi Siatkówki Kobiet (awansem)
ŁKS Commercecon – E. Leclerc Radomka Radom 3:0 (25:14, 25:19, 25:19)
MVP spotkania: Joanna Pacak
ŁKS Commercecon: Eva Mori 2, Joanna Pacak 12, Aleksandra Wójcik 4, Katarina Lazović 8, Monika Bociek 17, Klaudia Alagierska 10, Krystyna Strasz i Anna Korabiec (libero) oraz Daria Szczyrba 3.