Zabił w lesie dwie osoby. Grozi mu dożywotnie więzienie

  Zabił w lesie dwie osoby. Grozi mu dożywotnie więzienie

  Wiesław Pierzchała

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Do zabójstwa doszło 5 lipca 2012 roku pod Wiśniową Górą

  Do zabójstwa doszło 5 lipca 2012 roku pod Wiśniową Górą ©materiały policji

  Zabiję Izę i Janka, bo mnie okradli! - miał krzyczeć oskarżony 64-letni Henryk S. Niestety, groźby zostały spełnione i dwie ofiary zakłute nożem znaleziono w lesie pod Łodzią. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił do Sądu Okręgowego w Łodzi. Nożownikowi grozi dożywotnie więzienie.
  Do zabójstwa doszło 5 lipca 2012 roku pod Wiśniową Górą

  Do zabójstwa doszło 5 lipca 2012 roku pod Wiśniową Górą ©materiały policji

  Do tragedii doszło 5 lipca 2012 roku pod Wiśniową Górą (powiat łódzki wschodni). Tego dnia policjanci z komendy w Koluszkach zostali zaalarmowani, że w lesie znaleziono zwłoki 48-letniej Izy B. i 42-letniego Janusza F. Bardzo pomocna w śledztwie okazała się Janina P., która nie tylko znalazła zwłoki mężczyzny (ciało kobiety znalazł inny świadek), lecz także zeznała, że widziała, jak dzień wcześniej około godz.
  22 oskarżony biegał koło swojego domu i krzyczał, że zabije Izę i Janusza, gdyż - jak twierdził - ukradli mu pieniądze. Potem pobiegł do lasu. Miał nóż za paskiem od spodni. Był pijany. Wkrótce wrócił. Nie miał już noża. Krzyczał, że "tych dwoje już załatwił".

  W tej sytuacji u Henryka S. pojawił się policjant Robert K. z Koluszek. Gospodarz nie ukrywał, że czekał na przybycie mundurowych. Wyjaśnił, że zdenerwował się na Izę i Janusza, bowiem ukradli mu gotówkę. Dlatego postanowił ich zabić. Wziął z kuchni nóż i poszedł za nimi do lasu. Najpierw zasztyletował kobietę, potem mężczyznę. Potem nóż porzucił i wrócił do domu.

  Po zabójstwie Henryk S. wiedział, że nie uniknie kary. Dlatego jak przed wizytą policji przybył do niego sąsiad, oskarżony smętnie zauważył: "Już niedługo nie będziemy się widzieli, gdyż przyjdą policjanci i mnie zabiorą". Dlatego cały czas wyglądał przez okno na policjantów i narzekał, że z pewnością dostanie dożywocie.

  Jednak w śledztwie Henryk S. nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo