Zabrakło zimnej krwi. Trzecia porażka koszykarzy ŁKS AZS UŁ SG

R. Piotrowski
Koszykarze ŁKS AZS UŁ SG przegrali trzeci mecz w sezonie [Fot. ŁKS AZS UŁ SG]
Koszykarze ŁKS AZS UŁ SG doznali już trzeciej porażki w niedawno rozpoczętym nowym sezonie drugiej ligi. W sobotę łodzianie musieli uznać wyższość Sokoła Ostrów Mazowiecka.

Sobotniej porażki łodzian szkoda tym bardziej, że rywal leżał w zasięgu podopiecznych trenera Piotra Zycha, a jednak to goście, a nie ełkaesiacy cieszyli się po ostatniej syrenie z kompletu punktów. A cieszyli się z nich, bo miejscowi fatalnie wykonywali rzuty wolne i przegrali walkę na tablicach.

Spotkanie było bardzo wyrównane od początku (pierwsza kwarta zakończyła się dwupunktowym prowadzeniem przyjezdnych, a po drugiej gospodarze wyprzedzali rywala o zaledwie jedno "oczko"). Kluczowym momentem sobotniego starcia był, zdaje się, początek trzeciej odsłony, gdy ełkaesiacy najpierw odskoczyli przeciwnikowi na sześć punktów, ale potem roztrwonili całą tę przewagę, w czym Sokołowi pomogła wysoka skuteczność rzutów za trzy punkty.

W ostatniej kwarcie nadal walka toczyła się "kosz za kosz", jednak więcej zimnej krwi w końcówce spotkania zachowali goście i to oni cieszyli się z ligowego zwycięstwa. W środę ŁKS AZS UŁ SG rozegra kolejny mecz. Tym razem łódzki zespół zmierzy się w Pabianicach z PKK 99.

Pabianiczanie w czwartej serii spotkań grupy B drugiej ligi przegrali w Warszawie z KK AZS UW 56:84.