Zagłębie Lubin - Widzew 2:0. Czwarta kolejna porażka drużyny z al. Piłsudskiego. Łodzianie znów na kolanach

(bart, ww)
Widzew przegrywa kolejny mecz
Widzew przegrywa kolejny mecz PAP/Maciej Kulczyński
W 30. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Widzew uległ w Lubinie Zagłębiu 0:2 (0:1). Łodzianie doznali czwartej kolejnej porażki. Wiosna w wykonaniu podopiecznych trenera Janusza Niedźwiedzia jest wręcz beznadziejna. Cóż z tego, że akurat dzisiaj przy choć odrobinę większej precyzji beniaminek z Łodzi mógł uniknąć porażki. Cóż z tego, że goście wypracowali sobie kilka naprawdę klarownych okazji do zdobycia goli. To nie ma najmniejszego znaczenia. Widzewiacy zatracili wiele swoich atutów z rundy jesiennej. Rozdają swoim przeciwnikom kosztowne prezenty, czym irytują tysiące swoich wiernych fanów. Swoje kolejne spotkanie o punkty Widzew rozegra 8 maja (poniedziałek, 19). Zmierzy się wówczas na Dolnym Śląsku z Miedzią Legnica. Jeżeli tam również przegra, nie wyobrażamy sobie, żeby nie doszło do wstrząsu tym zespołem.

Zagłębie Lubin - Widzew Łódź relacja NA ŻYWO

strona wymaga odświeżania

ZAGŁEBIE LUBIN2
WIDZEW ŁÓDŹ0

KONIEC MECZU - Zagłębie pokonuje w Lubinie Widzew 2:0. To czwarta porażka łodzian z rzędu. Nie jest dobrze, delikatnie rzecz ujmując.
90+1 min - GGGOOOLLL!!! Dla Zagłębia! To już koniec emocji. Chodyna mija Kreuzrieglera i płasko strzela z około 17 metrów. Piłka przełamuje ręce Ravasa i wpada do siatki. Zagłębie-Widzew 2:0.
90 min - Sędzia przedłuża mecz co najmniej o cztery minuty.
90 min - Uderzenie Pawłowskiego z dystansu, ale Dioudis paruje piłkę na słupek.
89 min - Sanchez nie trafia w bramkę przed bramką Zagłębia.
87 min - Chodyna w polu karnym łodzian. Próbował podawać do kolegi.
85 min - Podwójna zmiana w Zagłębiu. Schodzą Poletanović i Kurminowski, wchodzą Makowski i Zivec.
84 min - Żółta kartka dla Sypka.
81 min - Kontra łodzian. Uderza Kun, próbuje dobijać Hansen.
81 min - Zamieszanie w polu karnym Widzewa. Szota blokuje Kurminowskiego.
79 min - Podwójna zmiana w Widzewie. Wchodzą Sypek i Kreuzriegler, schodzą Terpiłowski oraz Żyro.
77 min - Żółta kartka dla Jacha za faul na Sanchezie.
77 min - Centruje Stępiński, ale bramkarz łodzian pewnie łapie piłkę.
76 min - Niecelny strzał Poletanovicia.
73 min - Mecz na stadionie ogląda 8011 kibiców. W tym bardzo liczna grupa fanów widzewiaków.
71 min - Ładne uderzenie Pieńko.
69 min - Kun traci głowę w polu karnym gospodarzy.
69 min - Poletanović fauluje Hansena.
68 min - Hansen nie sięgnął piłki.
67 min - Ładna akcja lewą stroną Hansena.
63 min - Zmiana w Zagłębiu. Bohara zastępuje Pieńko.
63 min - Podwójna zmiana w Widzewie. Wchodzą Kun i Hansen, schodzą Shehu i Zieliński.
61 min - Pawłowski świetnie podaje w polu karnym do Terpiłowskiego. Ten atakuje piłkę wślizgiem, jednak z kilku metrów nie trafia w bramkę.
60 min - Akcja Milosa zakończona próbą uderzenia.
59 min - Ravas broni strzał Poletanovicia.
57 min - Starzyński wpada w pole karne i zdołał dośrodkować mimo asysty kilku łodzian.
55 min - Faul Zielińskiego na Kłudce. Z wolnego uderza Starzyński.
52 min - Ładna akcja Letniowskiego. W efekcie faul na nim i wolny dla łodzian. Niestety, nic z tego nie wyniknęło. Fatalnie centrował sam poszkodowany.
47 min - Kontra gospodarzy. Chodyna podaje do Kurminowskiego, który jednak nie trafia w bramkę w doskonałej sytuacji. Znów nieudana pułapka ofsajdowa gości.
47 min - Sanchez nie sięgnął piłki przed bramką.
46 min - Zmiana w Widzewie. Letniowski zastępuje Hanouska.
POCZĄTEK DRUGIEJ POŁOWY - Zaczynamy drugą część meczu Zagłębia z Widzewem. Zapraszamy na relację.
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY - Do przerwy Zagłębie prowadzi z Widzewem 1:0. Zapraszamy na relację po przerwie.
44 min - Uderzenie Sancheza jest zablokowane.
43 min - Znów ładna centra Terpiłowskiego. Niestety, Zieliński nie trafia w bramkę głową z kilku metrów.
41 min - Sanchez nie opanowuje piłki w polu karnym po ładnym podaniu Terpiłowskiego.
40 min - Ależ okazja Widzewa. Po podaniu Milosa z pola karnego strzela Sanchez, ale Dioudis odbija piłkę.
35 min - Widzew mógł wyrównać. Po centrze Zielińskiego z prawej strony Pawłowski z ostrego kąta trafia w słupek.
33 min - GGGOOOLLL!!! Dla Zagłębia! Poletanović wykorzystał fakt, że obrońcy Widzewa byli ustawieni bardzo szeroko i ładnym płaskim prostopadłym podaniem uruchomił Kurminowskiego. A ten sprytnie przelobował Ravasa. Zagłębie-Widzew 1:0.
31 min - Po centrze Stępińskiego, Dioudis wybija piłkę poza boisko.
30 min - Niewykorzystana szansa na kontrę przez Sancheza.
27 min - Sanchez jest sam na sam z bramkarzem, ale Dioudis wygrywa to starcie. Hiszpanowi kapitalnie podaje Shehu.
26 min - Centruje Starzyński, ale Ravas trąca piłkę pod nogami Kurminowskiego.
24 min - Dioudis łapie piłkę po wolnym ,,na raty''.
23 min - Faul Łakomego na Shehu.
20 min - Zbyt głębokie dośrodkowanie Milosa.
17 min - Uderza Bohar, broni Ravas.
16 min - Żyro fauluje Kurminowskiego.
15 min - Kolejny strzał Chodyny, Ravas odbija piłkę.
13 min- Shehu ładnie podaje do Milosa i ten błyskawicznie uderza z pola karnego. Piłka trafia w boczną siatkę.
11 min - Żółta kartka dla Starzyńskiego za taktyczny faul na Pawłowskim.
10 min - Shehu ładnie odbiera piłkę, ostatecznie z pola karnego główkuje Terpiłowski.
8 min - Strzał Chodyny w środek bramki zza pola karnego. Ravas jest zasłonięty, ale odbija piłkę.
8 min - Żyro wybija piłkę głową poza boisko.
7 min - Niedokładne dośrodkowanie Pawłowskiego.
7 min - Pierwszy róg dla łodzian.
3 min - Ależ okazja Zagłębia. Chodyna jest sam na sam z Ravasem. Na szczeście strzela prosto w bramkarza, który odbija piłkę nogą. W tej sytucji zaspał zwłaszcza Stępiński. Podawał Ławniczak.
1 min - Ładna akcja Sancheza.
POCZĄTEK MECZU - Zaczynamy mecz Zagłębie-Widzew. Zapraszamy na relację.

Godz. 17:30 - Oba zespoły na murawie. Zagłębie na pomarańczowo, Widzew na niebiesko.

Godz. 17:28 - Bilans oficjalnych meczów (w ekstraklasie, pierwszej lidze i Pucharze Polski) obu zespołów jest nieco korzystniejszy dla Widzewa. W 54. spotkaniach łodzianie wygrali 21-krotnie, 19-krotnie zwyciężali lubinianie, natomiast 14-krotnie padał remis (bilans bramkowy: 59:59).

Godz. 17:20 - Pięciu widzewiaków musi dzisiaj uważać na zbyt ostrą grę. Jeśli Hanousek, Kun, Letniowski, Szota lub Terpiłowski zostaną ukarani żółtą kartką, wówczas nie zagrają w kolejnym spotkaniu.

Godz. 17:10 - W wyjściowym składzie łodzian nastąpiły cztery zmiany w porównaniu do poprzedniego starcia. Wracają: Żyro, Shehu, Zieliński i Sanchez, zabraknie za to: Kreuzrieglera, Kuna, Ciganiksa i Wrąbla.

Godz. 17:06 - Skład Zagłębia: Dioudis – Grzybek, Ławniczak, Jach, Kłudka – Poletanović, Łakomy, Starzyński – Chodyna, Bohar, Kurminowski. Na ławce rezerwowych siedzą: Burić – Kopacz, Makowski, Żivec, Gaprindashvili, Woźniak, Adamski, Pieńko, Świerczok.

Godz. 16:25 - Skład Widzewa na mecz z Zagębiem: Ravas – Stępiński, Szota, Żyro – Milos, Shehu, Hanousek, Zieliński – Terpiłowski, Pawłowski – Jordi Sanchez
Rezerwowi: Wrąbel – Kreuzriegler, Czorbadżijski, Ciganiks, Kun, Letniowski, Sypek, Normann Hansen, Zjawiński

Godz. 16:10 - W niedzielę piłkarze Widzewa ulegli Piastowi Gliwice 2:3 (pierwszego gola w sezonie strzelił Juliusz Letniowski, a dziewiątego Bartłomiej Pawłowski) i był to trzeci z rzędu przegrany mecz, a na zwycięstwo łodzian kibice czekają już ponad dwa miesiące (od 17 lutego). Kibice łódzkiego klubu mają na dzieję, że czarna seria się dziś zakończy. Czy Widzew stać na wygraną na trudnym terenie? Zobaczymy, początek meczu Zagłębie - Widzew o godz. 17:30.

Godz. 16 - Przed piłkarzami ekstraklasy trzydziesta kolejka sezonu. Tym razem Widzew czeka wyjazdowe spotkanie w Lubinie z Zagłębiem. Początek spotkania o godz. 17:30. Poniżej aktualna tabela ekstraklasy...