Tomasz Jabłoński
Bartosz Kukuć
Dziś Widzew gra mecz wyjazdowy z Zagłębiem w Sosnowcu. Łodzianie jadą w roli faworyta, ale oczywiście swoją wyższość będą musieli udowodnić na boisku. Łatwo na pewno nie będzie. Zagłębie Widzew od godziny 16. Zapraszamy na naszą relację na żywo. Wynik meczu Zagłębie Sosnowiec Widzew Łódź.

Zagłębie Widzew na żywo

Wynik meczu Zagłębie Widzew 3:0

KONIEC MECZU - Blamaż piłkarzy Widzewa, którzy przegrywają w Sosnowcu z Zagłębiem 0:3. Postawa łodzian była kompromitująca. Dawno nie wypadli aż tak słabo.
90+4 min - Tanżyna wybija piłkę z pola karnego.
90+3 min - Faul Fundambu.
90+2 min - Dwa rożne dla łodzian. Ale nie niosą z sobą żadnego zagrożenia.
90 min - Sędzia dolicza co najmniej cztery minuty.
90 min - Dwie zmiany w Zagłębiu. Kacper Radkowski wchodzi za Misaka, zaś Mateusz Popczyk za Gregorio.
88 min - Łodzian ratuje poprzeczka po główce Gregorio.
88 min - Róg dla Zagłębia.
85 min - Niecelne uderzenie Hanouska.
84 min - Niby Widzew próbuje atakować, ale czyni to bez należytej determinacji.
83 min - Zmiana w Zagłębiu. Seedorf zastąpiony przez Dawida Ryndaka.
81 min - Zmiana w Widzewie. Merveille Fundambu za Michalskiego.
81 min - Beznadziejne podanie z wolnego Stępińskiego.
80 min - Gregorio podaje do Seedorfa, na szczęście interweniuje Tanżyna.
78 min - Turzyniecki wybija piłkę z pola karnego po rożnym Michalskiego.
75 min - Po rożnym Michalskiego z bliska główkuje Tanżyna. Niestety, nad poprzeczką. Gdyby trafił w bramkę, być może goście mieliby jeszcze cień szansy na uratowanie tego meczu.
73 min - Róg dla Widzewa po zablokowanej centrze Kuna.
72 min - Zmiana w Zagłębiu. Za Filipa Karbowego wchodzi Nikolas Korzeniecki.
71 min - Hanousek próbuje podać do Michalskiego.
70 min - Robak na spalonym.
69 min - Kontra gospodarzy po złym podaniu Stępińskiego.
68 min - Znów faulowany jest Kun.
67 min - Michalski daje się złapać na spalonym.
66 min - Tanżyna fauluje Gregorio.
64 min - Wolny po faulu na Kunie, ale nic z niego nie wynika.
62 min - Interweniuje Wrąbel.
60 min - Potrójna zmiana w Widzewie. Za Ameyawa wchodzi Piotr Samiec-Talar, za Poczobuta Mateusz Możdżeń, a za Muchę Marek Hanousek.
59 min - Bramkarz nie ma problemów z obroną lekkiej główki Ameyawa.
57 min - GGGOOOLLL!!! Dla Zagłębia. Tym razem z lewej strony pola karnego centruje Gojny, a zupełnie niepilnowany Oliveira nie daje szans Wrąblowi. Zagłębie-Widzew 3:0.
57 min - Po strzale Gregorio Wrąbel odbija piłkę, dobija ją Seedorf ale został zablokowany.
55 min - Dobra interwencja Tanżyny we własnym polu karnym.
54 min - Tanżyna główkuje zbyt lekko, aby zaskoczyć Frankowskiego.
53 min - Faul na Poczobucie.
52 min - Po centrze Stępińskiego Polczak wybija piłkę głową sprzed własnej bramki.
52 min - Faul Seedorfa na Ameyawie.
50 min - Tak grając Widzew na pewno nie odrobi strat.
48 min - Faul Lukasa Duriski na Grudniewskim.
48 min - Róg dla Zagłębia.
47 min - Ameyaw niezbyt dokładnie podaje do Robaka.
46 min - W środku boiska faulowany jest Maciej Ambrosiewicz.
POCZĄTEK DRUGIEJ POŁOWY MECZU - Zaczyna się druga połowa spotkania.
PRZERWA - Widzew przegrywa w Sosnowcu z Zagłębiem 0:2. Na razie łodzianie rozgrywają fatalne spotkanie, jedno z najsłabszych w sezonie 2020/2021. Zagłębie-Widzew 2:0.
45+1 min - Akcja Poczobuta.
45 min - Sędzia dolicza co najmniej minutę do pierwszej połowy meczu.
43 min - Złe uderzenie Ameyawa z ,,szesnastki" sosnowiczan. Trafia w plecy Grudniewskiego.
41 min - Niedokładne podanie Gacha do Ameyawa.
40 min - Tym razem fauluje Bartłomiej Poczobut.
39 min - Kun fauluje Gojnego.
38 min - Zmiana w Widzewie. Dominik Kun zastępuje Tomczyka.
36 min - Główka Marcina Robaka, Frankowski wybija piłkę poza boisko.
34 min - Gach dośrodkowuje z wolnego, jednak piłka mija wszystkich zawodników i opuszcza boisko.
34 min - Maciej Ambrosiewicz ostro fauluje Patryka Muchę.
32 min - Po strzale Dawida Gojnego zza pola karnego interweniuje Wrąbel.
29 min - Centra Patryka Stępińskiego.
28 min - Uderza Mateusz Michalski, a Szymon Frankowski wybija piłkę na róg.
25 min - GGGOOOLLL!!! Dla Zagłębia. Ponownie strzelcem jest Seedorf. Tym razem to Joao Oliveira podaje mu piłkę w pole karne. Znów fatalnie zachował się Gach, a Seedorf mija Wrąbla i posyła futbolowkę do siatki. Nie bez winy jest również Daniel Tanżyna. Zagłębie-Widzew 2:0.
22 min - GGGOOOLLL!!! Dla Zagłębia. Seedorf odbiera piłkę Gachowi, zawstydzając go w polu karnym. Następnie mocnym uderzeniem w tzw, długi róg pokonuje Wrąbla. Zagłębie-Widzew 1:0.
20 min - Po centrze Łukasza Turzynieckiego piłkę z pola karnego wybija P atryk Mucha.
19 min - Jak na razie, to gospodarze sprawiają lepsze wrażenie.
17 min - Niedokładne zagranie Pawła Tomczyka w polu karnym sosnowiczan.
15 min - Kolejny róg dla gospodarzy po interwencji Kacpra Gacha.
12 min - Centra Michaela Ameyawa.
11 min - Nad poprzeczką główkuje Seedorf.
9 min - W sytuacji sam na sam z Wrablem znalazł się Goncalo Gregorio. Futbolówka odbija się od słupka, a Michał Grudniewski wybija ją poza boisko.
9 min - Zagłębie gra na czerwono, Widzew na żółto-czarno.
7 min - Pewna interwencja Jakuba Wrąbla po rożnym.
3 min - Groźna akcja Zagłębia, po której Quentin Seedorf trafia w słupek.
2 min - Faul na Bartłomieju Poczobucie.
POCZĄTEK MECZU - Pierwszy gwizdek sedziego. Początek meczu Zagłębie-Widzew.

Godz. 15.59 - Oba zespoły już na murawie.

Godz. 15.55 - Będzie to już 36. spotkanie obu zespołów. Bilans jest znacznie korzystniejszy dla Widzewa, który wygrał siedemnastokrotnie. Jedenastokrotnie padł remis, natomiast siedmiokrotnie triumfowało Zagłębie. Ale to nie powinno uśpić czujności łodzian, którzy już dawno nie pokonali sosnowiczan.

Godz. 15.49 - Wyjściowy skład Zagłębia: Frankowski – Turzyniecki, Duriska, Polczak, Gojny – Misak, Oliveira, Ambrosiewicz, Karbowy, Seedorf – Gregorio. Na ławce rezerwowych siedzą: Stępniowski, Machała, Maia, Pisarek, Ryndak, Radkowski, Wiszniowski, Korzeniecki i Popczyk.

Godz. 15.48 - Wyjściowy skład widzewiaków: Wrąbel – Stępiński, Grudniewski, Tanżyna, Gach – Michalski, Poczobut, Mucha, Ameyaw – Robak, Tomczyk. Na ławce rezerwowych siedzą: Kudrjavcevs, Kosakiewicz, Caique, Becht, Hanousek, Możdżeń, Kun, Samiec-Talar i Fundambu.

Widzew jeszcze w tym sezonie nie przegrał. Dziś jedzie do Sosnowca, gdzie zagra z miejscowym Zagłębiem. Klub z Sosnowca jest przedostatni w ligowej tabeli i bardzo potrzebuje punktów, by bronić się przed ewentualnym spadkiem. Przed Widzewem trudny mecz. Kibice wierzą, że łodzianie zdobędą 3 punkty i podtrzymają dobrą passę.

Przypomnijmy, że w pierwszym meczu tych drużyn w obecnym sezonie Widzew zremisował z Zagłębiem 1:1. Gospodarze od 15. minuty grali w „10”, kiedy Krystian Nowak został ukarany czerwoną kartką. Sosnowiczanie objęli prowadzenie po golu Oliveiry w 61. minucie. Wyrównał Patryk Mucha (70).