Zajęć SKS nigdy nie mają dość. Z wizytą w Bratoszewicach [Zdjęcia]

R. Piotrowski
Fot. Grzegorz Gałasiński
Udostępnij:
- Najważniejsze jest zaangażowanie uczniów. W naszej szkole nie musimy zachęcać ich do uprawiania sportu, a frekwencja na zajęciach w ramach Szkolnego Klubu Sportowego tylko to potwierdza - mówi Łukasz Kaźmierczak, nauczyciel wychowania fizycznego, opiekun wspomnianego SKS, a po pracy także zdolny triathlonista.

Mogłoby się wydawać, że Bratoszewice ze sportem niewiele mają wspólnego i... nic bardziej mylnego. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Ks. Idziego Radziszewskiego przy ul. Łódzkiej 30 chętnie biorą udział nie tylko w lekcjach WF, ale i z wytęsknieniem czekają na każde zajęcia organizowane w tej placówce w ramach Szkolnego Klubu Sportowego.

Łukasz Kaźmierczak opiekuje się grupą 25 uczniów w wieku 11-14 lat, natomiast jego koleżanka Elżbieta Foks prowadzi zajęcia SKS dla najmłodszych dzieci. Każda z grup spotyka się dwa razy w tygodniu, a zajęcia trwają ok. półtorej godziny. - Nigdy nie mają dość. Często proszą o więcej, zdarza się nawet, że nie chcą wracać do domu - śmieje się nauczyciel.

Na boisku trwa właśnie zacięta walka o futbolówkę i widać, że nikt tutaj nie odstawia nóg. Młodzi zawodnicy na SKS przygotowują się do sobotniego turnieju organizowanego z okazji Dnia Dziecka. Oni także mają swoje sportowe ambicje, marzenia i cele. Szkolny Klub Sportowy pomaga w ich realizacji.

O tej porze roku na topie jest piłka nożna, ale prowadzący troszczą się o to, by młodym podopiecznym nigdy się nie nudziło. - Co dominuje? Różnorodność. Jest czas na futbol, jest i na piłkę ręczną a nawet unihokeja. Chodzi zawsze o to, aby i czegoś ciekawego się nauczyć, i zadbać o kondycję, i w końcu dobrze się bawić - wyjaśnia Łukasz Kaźmierczak, który w swojej kategorii wiekowej podczas ostatnich mistrzostw Polski w triathlonie zajął na długim dystansie piąte miejsce.

Ta dyscyplina sportu wymaga ogromnej siły woli, więc pytamy, czy również tego nauczyciel-trener uczy swoich podopiecznych podczas zajęć SKS? - Nie trzeba, są bardzo ambitni. Nie mamy problemu z tym, aby zachęcić ich do uprawiania sportu po lekcjach, a nawet w weekendy. Oni naprawdę czerpią z SKS wielką radość i ten entuzjazm jest na szczęście zaraźliwy. Dzięki temu to dla nas, opiekunów, bardzo satysfakcjonujące doświadczenie - dodaje Łukasz Kaźmierczak.

Gołym okiem widać, że nauczyciele Szkoły Podstawowej w Bratoszewicach mają do zaoferowania uczniom, poza wiedzą i czasem, także dużo entuzjazmu. Czy jednak i oni czegoś się na SKS uczą? - Wbrew pozorom nie tylko cierpliwości. Dzieci zachęcają do tego, by mieć otwartą głowę. Jakiś czas temu na naszych zajęciach za sprawą jednego z uczniów pojawił się... Segway i również jego wykorzystaliśmy w trakcie SKS. Najważniejsze, że dzieci przychodzą na SKS z uśmiechem na twarzy. Najważniejsza jest ten ich wysoki poziom świadomej aktywności ruchowej. Jest na czym budować - podkreśla Łukasz Kaźmierczak.

* * *

SZKOLNY KLUB SPORTOWY
To program Ministerstwa Sportu i Turystyki, którego głównym założeniem jest prowadzenie bezpłatnych zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży szkolnej. Operatorem krajowym programu jest Instytut Sportu – Państwowy Instytut Badawczy.

Partnerem programu jest PKN ORLEN
Koncern od lat stawia na sportową edukację całych pokoleń, sponsorując sport amatorski i zawodowy.
Wspiera m.in. lekką atletykę, siatkówkę, piłkę ręczną, piłkę nożną i motosport.
Koncern organizuje również szereg własnych inicjatyw propagujących aktywność fizyczną i dostarczajacych sportowych emocji takich jak: ORLEN Warsaw Marathon, Verva Street Racing czy ORLEN Olimpiada.

Szczegółowe informacje o programie dostępne na stronie www.szkolnyklubsportowy.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Mistrzostwa w Polsce zwiększą popularność strzelectwa i rugby

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Dziennik Łódzki
Dodaj ogłoszenie